Zavrieť

Porady

Vklad na kataster pri kúpe bytu

Ahojte mam par otazok (problemov), ktore som zistil az teraz.Kupujem byt od vlastnika, ktory ho ma v OV.
1,Zmluvu som urobil sam na zaklade vzorov, ktore som nasiel tu.Podla mna zmluva je dobra.Je to kupna zmluva a predmetom je prevod vlastnictva bytu a nebytovych priestorov.Udaje o predavajucom som vypisoval z LV-ciastocny, a toto som uviedol aj v zmluve nasledovne = "cislo LV XXXX-ciastocny". Je to chyba???
2,Bod o sprave domu som v zmluve uviedol, ale neprilozil som k zmluve potvrdenia spravcu, ze predavajuci nemaju ziadne dlhy.Nakolko som navrh na vklad podal v piatok, tzn. pred 3 dnami, mozem tam to potvrdenia doniest aj osobne, dat do podatelne, a povedat im cislo vkladu, ktore som dostal pridelene?Ci mam cakat na vyzvanie katastra??
3,Co by sa stalo, ak by na katastri rozhodli, napr. ze zmluva nie je dobra. Je to mozne??Co potom??(novy vklad?, nova zmluva?,...)
4,Co sa mi este moze stat take necakane, alebo s cim este mozem ratat?Nech sa viem na to pripravit...
Som si myslel,ze to v "poho" zvladnem, ale je toho dost, pokial to clovek nerobi castejsie...
Dakujem Vam
Usporiadat
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Uviedol si do zmluvy aj rodné mená zmluvných strán?
Potvrdenie správcu o tom, že predávajúci má vyrovnané všetky záväzky zanes pekne čím skôr sám, nebudeš strácať čas.
Ak na katastri zistia, že niečo v zmluve chýba, alebo je nesprávne uvedené, zvyčajne to riešia tak, že vyzvú zmluvné strany na doplnenie. Dá sa to urobiť dodatkom k zmluve.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
poular poular

poular je offline (nepripojený) poular

Ano v zmluve som uviedol, aj rodné mená.Su to manzelia.
To potvrdenie tam zanesiem osobne, dufam ze mi to zoberie na podatelni.
Dakujem.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Zmluva o prevode bytu a nebytového priestoru má trochu iné náležitosti a osobitosti ako kúpna zmluva na pozemok, alebo inu nehnuteľnosť. Najlepšie je robiť ju podľa zmluvy, ktorou predávajúci byt nadobudol. Musíš v nej mať vymenované spoločné časti, zariadenia a príslušenstvo domu. Ďalej musíš mať pristúpenie k zmluve o výkone správy domu. Ak tam tieto náležitosti máš, zmluva by mala byť dobrá.
Potvrdenie od správcu daj osobne do podateľne k tomu číslu, ktoré máš pridelené na vklad.

P.s. Kópiu potvrdenia si nechaj potvrdiť, že si to tam odovzdal.
Naposledy upravil vieroslava : 17.03.08 at 07:27 Dôvod: P.s.
0 0
poular poular

poular je offline (nepripojený) poular

vieroslava Pozri príspevok
Zmluva o prevode bytu a nebytového priestoru má trochu iné náležitosti a osobitosti ako kúpna zmluva na pozemok, alebo inu nehnuteľnosť. Najlepšie je robiť ju podľa zmluvy, ktorou predávajúci byt nadobudol. Musíš v nej mať vymenované spoločné časti, zariadenia a príslušenstvo domu. Ďalej musíš mať pristúpenie k zmluve o výkone správy domu. Ak tam tieto náležitosti máš, zmluva by mala byť dobrá.
Potvrdenie od správcu daj osobne do podateľne k tomu číslu, ktoré máš pridelené na vklad.

P.s. Kópiu potvrdenia si nechaj potvrdiť, že si to tam odovzdal.
Podla mna vsetko tamto tam mam...(pevne verim, ze to bude OK). mam z toho atke stresiky)
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

keby náhodou ti niečo chýbalo, tak sa netráp, mne tak raz prišla pošta a tam predvolanie na kataster. Došla som na kataster a tam mi mi nepovolili vklad - a to len kvôli jedinému slovíčku, ktoré chýbalo v zmluve - dopísalo sa to a do týždňa som mala vklad povolené, ale išlo o ten princíp a zbytočne naťahovanie času
0 0
poular poular

poular je offline (nepripojený) poular

cowboyka Pozri príspevok
keby náhodou ti niečo chýbalo, tak sa netráp, mne tak raz prišla pošta a tam predvolanie na kataster. Došla som na kataster a tam mi mi nepovolili vklad - a to len kvôli jedinému slovíčku, ktoré chýbalo v zmluve - dopísalo sa to a do týždňa som mala vklad povolené, ale išlo o ten princíp a zbytočne naťahovanie času
Si ma potesila
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

nič nieje také, ako sa zdá, na všetko je odpoveď a riešenie, len niekedy to trvá trošku dlhšie
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Prosím Vás, zámenná zmluva pri výmene bytu za byt musí byť v koľkých vyhotoveniach?
Vymieňajú manželia s inými manželmi - asi 4 zmluvy...? Na kataster musí vložiť každá zmluvná strana...? kam ešte...?
Díky za radu!
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

neviem ako to je pri zemenach, ale pri kupnych zmluvach musi byt pocet exemplarov:
pocet ucastnikov + dve zmluvy, cize ak su dva manzelske pary musi byt pocet zmluv 6
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Rovnako je to aj pri zámene, veď sa to predsa robí jednou zmluvou.
0 0
poular poular

poular je offline (nepripojený) poular

leonq Pozri príspevok
neviem ako to je pri zemenach, ale pri kupnych zmluvach musi byt pocet exemplarov:
pocet ucastnikov + dve zmluvy, cize ak su dva manzelske pary musi byt pocet zmluv 6
Na kataster ide za kazdeho ucastnika zmluvnej strany jeden exemplár. tzn. ze ak ste vlastnici na LV manzel+manzelka to sa pocta 2 zmluvy, a to iste aj proti strana(ak je byt napisany len na manzela tak 1).Takze podla mna na kataster pojde pocte zmluvpodla poctu ucastnikov+k tomu 2 zmluvy naviac. A po jednej nech Vam ostane kazdej zmluvnej strane!!
Neviem ako a kolky ste na LV, takze presne pocet neviem povedat-zalezi to od toho!!
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Ďakujem všetkým za rady!

Čiže ak vlastníkom je na každej strane manželský pár, na kataster pôjdu 4 + 2 zmluvy naviac? Aby každému páru zostala zmluva, potom treba vyhotoviť 8 zmlúv?
0 0
poular poular

poular je offline (nepripojený) poular

silvia Pozri príspevok
Ďakujem všetkým za rady!

Čiže ak vlastníkom je na každej strane manželský pár, na kataster pôjdu 4 + 2 zmluvy naviac? Aby každému páru zostala zmluva, potom treba vyhotoviť 8 zmlúv?
Tak

Je to podla LV.(moze byt aj v manzelskom pare - ze vlastnik bytu je len napr.muz - nadobudol ho skorej ako sa ozenil, a nezmenil vlastnikov).Takze tak....
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

silvia Pozri príspevok
Ďakujem všetkým za rady!

Čiže ak vlastníkom je na každej strane manželský pár, na kataster pôjdu 4 + 2 zmluvy naviac? Aby každému páru zostala zmluva, potom treba vyhotoviť 8 zmlúv?
kataster posle zmluvu kazdemu ucastnikovi, preto je zbytocne robyt zmluvy navyse, ale zalezi naco to potrebujete, kolko zmluv spravite je na vas, ale na kataster staci tolko kolko som spominal.
0 0
dubak138 dubak138

dubak138 je offline (nepripojený) dubak138

poular Pozri príspevok
Ahojte mam par otazok (problemov), ktore som zistil az teraz.Kupujem byt od vlastnika, ktory ho ma v OV.
1,Zmluvu som urobil sam na zaklade vzorov, ktore som nasiel tu.Podla mna zmluva je dobra.Je to kupna zmluva a predmetom je prevod vlastnictva bytu a nebytovych priestorov.Udaje o predavajucom som vypisoval z LV-ciastocny, a toto som uviedol aj v zmluve nasledovne = "cislo LV XXXX-ciastocny". Je to chyba???
2,Bod o sprave domu som v zmluve uviedol, ale neprilozil som k zmluve potvrdenia spravcu, ze predavajuci nemaju ziadne dlhy.Nakolko som navrh na vklad podal v piatok, tzn. pred 3 dnami, mozem tam to potvrdenia doniest aj osobne, dat do podatelne, a povedat im cislo vkladu, ktore som dostal pridelene?Ci mam cakat na vyzvanie katastra??
3,Co by sa stalo, ak by na katastri rozhodli, napr. ze zmluva nie je dobra. Je to mozne??Co potom??(novy vklad?, nova zmluva?,...)
4,Co sa mi este moze stat take necakane, alebo s cim este mozem ratat?Nech sa viem na to pripravit...
Som si myslel,ze to v "poho" zvladnem, ale je toho dost, pokial to clovek nerobi castejsie...
Dakujem Vam

ja som tiež kupoval byt v OS ale aby som predošiel rôznim problémom tak som to dal na starosť právnikovi síce to niečo stojí ale nenito zas tak vela a hlavne nemusím nahánať čo kde potrebujem. Vybaví hodne vecí za vás!
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Prosím Vás, keď nám konečne (po 2 mesiacoch od vkladu) prišiel z katastra LV, kde všade ho treba predložiť resp. nahlásiť zmenu vlastníka bytu okrem mestského úradu?
Díky!
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
silvia Pozri príspevok
Prosím Vás, keď nám konečne (po 2 mesiacoch od vkladu) prišiel z katastra LV, kde všade ho treba predložiť resp. nahlásiť zmenu vlastníka bytu okrem mestského úradu?
Díky!

Napr. OSBD - správcovi
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

silvia Pozri príspevok
Prosím Vás, keď nám konečne (po 2 mesiacoch od vkladu) prišiel z katastra LV, kde všade ho treba predložiť resp. nahlásiť zmenu vlastníka bytu okrem mestského úradu?
Díky!

Ahoj Silvia.

Prišlo ti oznámenie o zápise do LV , alebo (nie právny) výpis LV?
Podľa mňa si teraz (na začiatku) z katastra vaber (právny) výpis z LV.

Ahoj
Ka Mil
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Ďakujem za rady!

Kvôli čomu treba vyžiadať právny výpis z LV?
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

Karas Milan Pozri príspevok
Ahoj Silvia.

Prišlo ti oznámenie o zápise do LV , alebo (nie právny) výpis LV?
Podľa mňa si teraz (na začiatku) z katastra vaber (právny) výpis z LV.

Ahoj
Ka Mil
podľa mňa stačí len výpis z LV, keď ho ľudia nepotrebujú na právne úkony - ten potrebujú, keď idú predávať byt, dom. Dokonca aj banka akceptuje iba výpis - neptrebuje na právne účely
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať