Zavrieť

Porady

Aký sporák

Plánujeme kúpiť nový sporák,podmienkou je dobre pečúca rúra, pretože často niečo vypekám.Poraďte zo skúsenosti.Ďakujem
Usporiadat
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
betyna8 Pozri príspevok
Plánujeme kúpiť nový sporák,podmienkou je dobre pečúca rúra, pretože často niečo vypekám.Poraďte zo skúsenosti.Ďakujem
Pozri sem: http://www.gorenje.sk/9271
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

betyna8 Pozri príspevok
Plánujeme kúpiť nový sporák,podmienkou je dobre pečúca rúra, pretože často niečo vypekám.Poraďte zo skúsenosti.Ďakujem
Veľmi dobrá požiadavka.

Myslím, že najlepšie je sa informovať u predajcov, ktorí sú ochotní ti poradiť a vysvetliť.
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

Dakujem za radu. Samozrejme sa poradim aj s predajcom,ale ked sme zhanali pracku, nezdali sa mi az tak strasne ochotni.Asi zalezi na koho clovek natrafi.Nuz a obchod je obchod, predavaju vsetko a vsetko je zasadne "vyborné".Cest vynimkam.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

V prvom rade je potrebné vedieť, či chceš zabudovanú alebo voľne stojacu, farebné prevedenie, akej technológii dávaš prednosť (plyn, elektrika, sklokeramika) a s akým rozpočtom môžeš uvažovať.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ja mám zn. MORA všetko nerez
varná doska vstavaná,
trúba rúra je plynová, vstavaná,
digestor tiež zn. MORA, nerez
Som spokojná.
Naposledy upravil janaGT : 17.03.08 at 11:15
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Excise Duty Pozri príspevok
Suhlas. Toto je kvalitna znacka. Mam sporak Gorenje so sklokeramickou varnou doskou, teplovzdusnu ruru s grilom a som uz niekolko rokov velmi spokojna.Zatial vsetky vyrobky , ktore som z tejto znacky mala boli bezporuchove a spolahlive.Odporucam.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Braňo Pozri príspevok
V prvom rade je potrebné vedieť, či chceš zabudovanú alebo voľne stojacu, farebné prevedenie, akej technológii dávaš prednosť (plyn, elektrika, sklokeramika) a s akým rozpočtom môžeš uvažovať.
janaGT Pozri príspevok
trúba je plynová, vstavaná,
Trúba trúbi, nie pečie.

Braňo, zabudol si na indukčnú varnú dosku.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Gabi03 Pozri príspevok
Trúba trúbi, nie pečie.
OK, opravila som. Ale myslím, že rozumel každý aj tej trúbe ...
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

Mám Whirlpool,vstavanú sklokeramickú platňu a na inom mieste v kuchyni vstavanú elektrickú teplovzdušnú multifunkčnú rúru s grilom tej istej značky,rúru je možné načasovať a ona sa po tomto čase vypne takže sa nič nedeje keď pečiem a odídem na Poradu niečo čítať ,aj tak mi to nezhorí a varná doska pri varení napr.cestovín počkám kým voda aj s cestovinami nezovrie potom to vypnem a na zvyškovom teple sa to samo a "zadara"dovarí
Naposledy upravil lepka : 17.03.08 at 12:59
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja odporúčam Electrolux, s Gorenje nemám až tak dobré skúsenosti a aj čo počúvam niektorých majiteľov. Naozaj je doobré sa rozhodnúť, či zabudovať alebo nechať voľne stojacu. Ja mám zabudovanú teplovzdušnú samostatnú- vrch sme riešili zvlášť . Rúra má veľmi dobrú izoláciu, keď sa v nej pečie, bezproblémov môžem sa oprieť o sklá a dvierka a je len málo teplé a vôbec sa neopáliš- veľká výhoda.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Pozor je velky rozdiel teplovzdusna a multifunkcna. Uz sa tu o tom pisalo, skus pohladat.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
A zabudla som pečie mi naozaj vynikajúco!! Má veľa funkcii a ja osobne preferujem , aby mala rúra časovač- využívam ho a je to pre mňa naozaj veľmi dobrá funkcia.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Ja mám FAGOR. aj trúbu aj varnú dosku. som veľmi spokojný, 4 roky bez závady.
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

dad111 Pozri príspevok
Pozor je velky rozdiel teplovzdusna a multifunkcna. Uz sa tu o tom pisalo, skus pohladat.
Kedže je teplovzdušná a má viac ako jednu funkciu je multifunčná,alebo sa mýlim?
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
lepka Pozri príspevok
Kedže je teplovzdušná a má viac ako jednu funkciu je multifunčná,alebo sa mýlim?
Dolezity je sposob vyroby a distribucie tepla. Teplovzdusna rura vyraba teplo spiralami na stenach rury a ventilator ho vyri. Multifunkcna ma okrem tychto spiral kruhovu spiralu okolo ventilatora. Ta je podstatne lepsia.
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

Ďakujem za vysvetlenie rozdielov a v tom prípade mám tú rúru multifunkčnúLen v nej chýba funkcia samopečenia(vložíš surové prísady prečítaš recep a pečie)funkcia samozavárania chýba tiež(vložíš ovocie,cukor poháre a vodu a zavarí sa to) a funkcia samočistenia použitých plechov tam tiež nie je,lebo to tí výrobcovia tam nie a nie zabudovať.Funkciu samojedenia výrobkov z rúry má zabudovanú môj syn a ten tento nedostatok rúry nahradí.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

lepka Pozri príspevok
Ďakujem za vysvetlenie rozdielov a v tom prípade mám tú rúru multifunkčnúLen v nej chýba funkcia samopečenia(vložíš surové prísady prečítaš recep a pečie)funkcia samozavárania chýba tiež(vložíš ovocie,cukor poháre a vodu a zavarí sa to) a funkcia samočistenia použitých plechov tam tiež nie je,lebo to tí výrobcovia tam nie a nie zabudovať.Funkciu samojedenia výrobkov z rúry má zabudovanú môj syn a ten tento nedostatok rúry nahradí.
Zvýraznená funkcia nie je lacná záležitosť (a nielen plechy, ale celá rúra). Ale kto má peniaze, určite má na výber.

Volá sa to: pyrolytické čistenie alebo pyrolýza.
Naposledy upravil Gabi03 : 17.03.08 at 13:17 Dôvod: doplnenie
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Ak hovoríme, že rúra je multifunkčná, znamená to že má viacej funkcií, pričom základnou funciou je klasický priamy ohrev buď spodný alebo horný alebo oba spolu, ďalej je to tepluvzdušný ohrev, to znamená že v zadnej časti je kruhové vyhrievacie teleso a v strede je ventilátor, ktorý teplo z kruhového vyhrievacieho telesa vháňa do rúry, ďalšou funkciou je grilovacia špirála, pričom je možné zapnúť aj ventilátor teplovzdušného ohrevu bez toho aby sa zaplo kruhové vyhrievacie teleso, ďaľšími funkciami sú rozmrazovanie alebo udržiavanie hotového pokrmu v teple, aby nevychladlo, niektoré multifunkčné rúry majú aj otočný ražeň so samostatným motorovým pohonom, prípadne pracujú s parou ako konvektomaty atď, atď, všetko závisí od konkrétnej značky a hlavne od ceny. Ponuka je obrovská, všetky značky majú svoje internetové stránky a pri jednotlivých spotrebičoch, ak sa bavíme o rúrach sú aj piktogramy vyjadrujúce jednotlivé funkcie tej ktorej rúry. Rúry, ktoré majú elektronické ovládanie možno aj programovať, napr. čas zapnutia, čas vypnutia, teplotu možno nastavovať veľmi jemne v intervale 5° Celzia, niektoré rúry majú aj tepelnú sondu, tá sa hodí ak sa pečie hus, morka alebo iný veľký kus mäsa a pod. Samostatne zabudovateľné rúry sú spravidla komfortnejšie vybavené ako rúry kompaktných sporákov. Stačí? Keď sme prerábali kuchyňu, toto všetko som si naštudoval práve z internetových stránok, lebo od predavačov som sa dozvedel veľké... pardon, nedozvedel som sa od nich nič.
Naposledy upravil Excise Duty : 17.03.08 at 13:33
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Ja mám zabudovanú el. teplovzdušnú whirpoolku s časovačom a som s ňou spokojná, pretože ked pečiem a nastavím časovač vypnutia tak môžem spokojne ísť do obchodu, alebo kamoške na kávu a vôbec sa nemusím obávať, že by mi niečo zhorelo.
0 0
Luboš 7 Luboš 7

Luboš 7 je offline (nepripojený) Luboš 7

V súčasnosti sú všetky sporáky na veľmi vysokej úrovni, osobne máme sporák Gorenje a sme veľmi spokojný, má asi 12 rôznych funkcií ale najviac používame teplovzdušné pečenie. Ak budeš kupovať je dobré si zistiť ako vyčistiť rúru (myslím ako sa pri tom narobíš), demobtáž dvierok a aké majú sklá - umývanie skiel (myslím ako sa pri tom narobíš), aký je spôsob uchytenia plechov (či musíš plech vybrati celý a položiť si ho na otvorené dvierka aby si mohla kontrolovať stav pečenia), zapnutie osvetlenia, časovač (najlepšie digitálny), návod na obsluhu (najlepší je doslovný preklad a smiechu sa nezdržíš) a v neposlednej miere ako je zabezpečený servis. Dôležité je aj z akého materiálu máš plechy na pečenie (Al plecha alebo smalt). Aby som nezabudol, keď už kúpiš sporák nezabudni si pripraviť cca 1500 Sk na zaplatenie odborného zapojenia spotrebiča (je to k záruke).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať