Zavrieť

Porady

dan z príjmov PO-uhrada viac

Zdravým poradu, mám nasledovný problém:
v roku 2006 sme mali danovú povinnosť na dani z príjmov PO 85.994,-, no ale nedopatrením sme uhradili 85.995,- so správkynou na daňovom urade sme sa dohodli že rozdiel 1,- vyrovname z dane za rok 2007 teda že zaplatím o 1,- menej.ale teraz mi nejako nepasuje súvaha rozdiel tam mám o tú 1,- a meviem ako to mám zaučtovat v učtovníctve, tak aby mi to sedelo.
ZS 341 v roku 2007 - 85.994,-
uhrada Dane PO2006 - 85.995,- 341/221
uhrada viac 1,- ....../......?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    kacena26 Pozri príspevok
    Zdravým poradu, mám nasledovný problém:
    v roku 2006 sme mali danovú povinnosť na dani z príjmov PO 85.994,-, no ale nedopatrením sme uhradili 85.995,- so správkynou na daňovom urade sme sa dohodli že rozdiel 1,- vyrovname z dane za rok 2007 teda že zaplatím o 1,- menej.ale teraz mi nejako nepasuje súvaha rozdiel tam mám o tú 1,- a meviem ako to mám zaučtovat v učtovníctve, tak aby mi to sedelo.
    ZS 341 v roku 2007 - 85.994,-
    uhrada Dane PO2006 - 85.995,- 341/221
    uhrada viac 1,- ....../......?
    K 31.12.2007 pred zaúčtovaním dane za r. 2007 máš na účte 341 preplatok 1,-.
    Zaúčtuješ daň. povinnosť za rok 2007 (ak ju máš) a budeš mať na účte 341 zostatok, ktorý sa skladá zo zaúčtovanej daňovej povinnosti r.2007 a preplatku 1,- Sk.
    Do 31.3.2008 daňovú povinnosť r.2007 zaplatíš o 1 Sk menej.
    (poznám prípad, keď pracovníčka z DU Bratislava, telefonovala do firmy na druhom konci republiky, že má chybu v zaokrúhlení 1,-. Chybu opravili, ale pretelefonovali 50,-)

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    kacena26 Pozri príspevok
    Zdravým poradu, mám nasledovný problém:
    v roku 2006 sme mali danovú povinnosť na dani z príjmov PO 85.994,-, no ale nedopatrením sme uhradili 85.995,- so správkynou na daňovom urade sme sa dohodli že rozdiel 1,- vyrovname z dane za rok 2007 teda že zaplatím o 1,- menej.ale teraz mi nejako nepasuje súvaha rozdiel tam mám o tú 1,- a meviem ako to mám zaučtovat v učtovníctve, tak aby mi to sedelo.
    ZS 341 v roku 2007 - 85.994,-
    uhrada Dane PO2006 - 85.995,- 341/221
    uhrada viac 1,- ....../......?
    Zostatok na účte 341 máš 1,- SK po úhrade dane /preplatok/ v marci 2007.
    na rok 2007 Ti vychádza daň napr. 85 000, zaúčtuješ 591/341 a uhradíš 84 999,- a účtuješ 341/221 a účet 341 sa Ti vyrovná v marci 2008
    Ak v roku 2007 nemáš DP preplatok tlačíš ďalej pred sebou.

    kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

    katka :-) kacena26
    dakujem takže to nemusim vyrovnávať cez žiadnu predkontáciu, nemám este zauctovanú daň za rok 2007, na učte 341 je to v poriadku ale nepasuje mi KUS
    rozdiel 1,- je to teda v poriadku? mne sa to nejako nezda.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    kacena26 Pozri príspevok
    dakujem takže to nemusim vyrovnávať cez žiadnu predkontáciu, nemám este zauctovanú daň za rok 2007, na učte 341 je to v poriadku ale nepasuje mi KUS
    rozdiel 1,- je to teda v poriadku? mne sa to nejako nezda.
    nemáš tam žiadny rozdiel. 1,- SK tam musí byť zostatok, lebo si o tú korunu uhradila daň viac. PÚ je práve v tom pekné, že Ti takto ukáže aj 0,10 hal.

    P.s. Aký kus Ti nepasuje?

    kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

    katka :-) kacena26
    Fakt je pekné. nahodila som si na začiatku r.2007 nesprávny ZS na ucte 341 preto som aj uhradila o tu korunu viac vsetko mi krasne pasovalo KUS , no az dokým som si neopravila správny ZS 341. teraz mi to nepasuje.

    No a mozno mi tá koruna zachádza na uplne inom učte... idem hladať. Dakujem....

    uz som nasla tu korunku zabudla som navýsit 431

    Dakujem
    Naposledy upravil kacena26 : 17.03.08 at 11:48

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    evina Pozri príspevok
    P.s. Aký kus Ti nepasuje?
    Asi nie je kus ako KUS. Domnievam sa že KUS bude asi Konečný Učtovný Stav.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    azla Pozri príspevok
    Asi nie je kus ako KUS. Domnievam sa že KUS bude asi Konečný Učtovný Stav.
    no to ma nenapadlo ani náhodou...

    mikumi je offline (nepripojený) mikumi

    mikumi
    Ahojte, ja už neviem koho sa mám opýtať a na koho sa obrátiť.
    Mám problém:Spoločnosť je v strate -121.132,-Sk.
    V SUVAHE na Pasívach mám na 341 sumu -1.764,-Sk. Podľa zákona sa to považuje za preddavok na daň a mohla by som si ju odpočítať. Keďže nemám z čoho, nakoľko sme v strate, ako si to mám a hlavne kam preúčtovať (prosím o konkrétne predkontácie). Podľa všetkého mi to vychádza, že by mi mal DÚ uvedenú čiastku vrátiť.
    Neviem či môžem učet 341 zmeniť na aktívny.
    Prosím o radu. Ďakujem.M*

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    mikumi Pozri príspevok
    Ahojte, ja už neviem koho sa mám opýtať a na koho sa obrátiť.
    Mám problém:Spoločnosť je v strate -121.132,-Sk.
    V SUVAHE na Pasívach mám na 341 sumu -1.764,-Sk. Podľa zákona sa to považuje za preddavok na daň a mohla by som si ju odpočítať. Keďže nemám z čoho, nakoľko sme v strate, ako si to mám a hlavne kam preúčtovať (prosím o konkrétne predkontácie). Podľa všetkého mi to vychádza, že by mi mal DÚ uvedenú čiastku vrátiť.
    Neviem či môžem učet 341 zmeniť na aktívny.
    Prosím o radu. Ďakujem.M*
    Ak je KS učtu 341 aktívny, uvádza sa v súvahe v Aktívach r.54.
    KS nikde nepreučtuješ, lebo Tvoja pohľadávka trvá.
    V DP na r.830 aj 840 uvedieš 1764,- , na r. 850 budeš mať 0,- (ak je daňová strata).
    Na r. 901 uvedieš preplatok - 1764,-.
    Na poslednej strane DP (VI.oddiel) vyplníš žiadosť o vrátenie daňového preplatku, ktorú Ti následne DÚ vráti a úhradu naučtuješ 221/341.
    Uvedený postup sa použije, ak ide o preplatok r. 2007.
    Preplatky z iných rokov sa posielajú na základe samostatnej žiadosti, alebo sa môže požiadať o preúčtovanie na inú daň.

    mikumi je offline (nepripojený) mikumi

    mikumi
    Ďakujem. Pôvodne som 341 mala v Pasívach so znamienkom -.
    Sama som si účet 341 zmenila na Aktíva. Môžem to tak spraviť, brala som to presne ako keď mi DÚ má vrátiť nadmerný odpočet z DPH ???
    Mám to v súvahe na riadku 54 medzi daňovými pohľadávkami a DP vyplním podľa tvojej rady.
    Ešte raz veľmi pekne ďakujem a konečne prestávam plakať, nedarí sa mi , ale s vašou pomocou sa pomaličky posúvam ďalej. M*

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Prosim Vas, firma po umoreni straty z predch. rokov ma nulovu danovu povinnost, ale na bankovom ucte pocas roka zaplatila dan z kredit.uroku 23 Sk, co s tym? Mam umorit o cast straty menej, aby mi vysla danova povinnost 23 a tym by sa to vynulovalo? Ako by ste to riesili vy prosim?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.