Zavrieť

Porady

DPH v nasledujúcom ZO

Poraďte mi, prosím, ako v Omege zaúčtovať a zaevidovať doklad, ktorý síce prišiel v dedembri 2007 a nárok na odpočítanie vznikol taktiež z decembri, nebol však uplatnený v DP. Nechcem to riešiť cez dodatočné DP. Ako to spraviť, aby bol zaúčtovaný v 12/07 ale DPH uplatnená až v 01/08? Neviem to nájsť ani na Porade ani v príručke a dosť ma to súri. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iveta22 je offline (nepripojený) iveta22

    iveta22
    Stačí zmeniť cez ostatné údaje v bode 5. Dátum DUD na napr. 3.1.08? Skúsila som to, ide to, ale neviem, čo mi to porobí v účtovníctve a ako mi sadne 343. Ak by som si mala dať na niečo pozor, prosím, upozornite ma na to.
    Inak čo vlastne znamená skratku DUD /dátum ´....?/ a DUÚP /dátum účtovného prípadu?/

    iveta22 je offline (nepripojený) iveta22

    iveta22
    Pri výdavkových podkladničných dokladoch sa mi podarilo neuplatniť DPH, ale pri prijatých faktúrach to stále nejde. Dátum DUD som zmenila na 3.1.08, ale stále mi to dáva v prehľade do uplatnenej DPH. Kde robím chybu?

    DPH v nasledujúcom ZO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.