Zavrieť

Porady

Zanedbanie zdravotnej starostlivosti

Potrebovala by som radu. Moja lekarka zanedbala povinnu zdravotnu starostlivost, co mi uznal aj urad dodladu nad zdravotnou starostlivostou. Neviem, ako mam pokracovat voci lekarke, ci mam narok na nejaku financnu kompenzaciu, ci sa to riesi trestnym oznamenim, ci podanim na sud, a co vlastne od nej mozem ziadat. Ak niekto z vas pozna odpovede, vopred dakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janonaj je offline (nepripojený) Janonaj

    Janonaj
    Bude zalezat od toho, aku ujmu si utrpela. Napr. znizenie telesnej schopnosti, usla mzda, usly zisk, strata zamestnania, spolocenske znemoznenie. Dokazes si ju sama vycislit? Potom mozes dat trestne oznamenie. Co sa ti vlastne stalo?

    luana38 je offline (nepripojený) luana38

    luana38
    utrpela som fyzicku aj psychicku ujmu na zdravi, usla mi mzda, zdravotne zakroky som platila v hotovosti, mam trvale nasledky na zraku,mam uz priznany ID pod 71%, hrozi mi koli zdrav,stavu vypoved z prace, myslela som cca 300tisic?-) Tak teda, babo rad-))

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    viacej informácií treba-Co urobila lekárka,zlý zákrok,alebo zanedbaná diagnostika,alebo čo to bolo.Ide o to,či to budeš vedieť dokázať pred sudom.Urad pre dohľad svoj názor vyjadril,ale smerodatní pri prípadnom sude budu sudni znalci.

    luana38 je offline (nepripojený) luana38

    luana38
    lekarka zanednala diagnostiku dosledkom coho mam trvale nasledky zdravotne, popritom sa pridruzili psychicke, dalej usla mzda za 12 mesiacov PN, financne straty pre platbu za operacne a kontrolne zakroky, problemy v zamestnani, vzhladom k zdravotnemu stavu.
    UPDNZS konzultoval tuto zalezitost s 2 nezavislymi odbornikmi, pise sa to v sprave, a tej Dr. dal nejake sankcie, ake to sa nepise.

    Janonaj je offline (nepripojený) Janonaj

    Janonaj
    1. Ak si podstupila platene zakroky mozes ziadat svoju zdravotnu poistovnu o refundaciu s odkazom na stanovisko UDZS o pochybeni poskytovatela. Tym by sa mal spor presunut medzi poistovnu a lekarku ale pocitaj s tym, ze za zakroky si platila lebo boli posudene ako nestandardne. Budes muset preukazat, ze neboli tebou zavinene.
    2. Zamestnavatel ta nemoze diskriminacne prepustit pre znizenu pracovnu schopnost ktoru mas nasledkom zanedbania ZS. Pozor, ak pristupis na dohodu(pripadne s odstupnym) potom uz sa nemozes odvolavat.
    3. Financne by som vyjadril tvoju stratu ako rozdiel medzi mzdou a nemocenskymi davkami v dobe PN plus rozdiel medzi mzdou a ID.
    Drzim palce
    Jano

    luana38 je offline (nepripojený) luana38

    luana38
    janonaj, dakujem pekne za rady, no mne zanedbala starostlivost ina lekarka, ako boli potom tie platby u lekara, ktory nema s poistovnou zmluvu. Takze som u neho podpisala papier, ze si nebudem narokovat u poistovni. Nebola ina moznost, bol jediny, co to vedel dat ako-tak do poriadku.
    Ja som len chcela vediet, ako mam postupovat, ci dat zalobu na sud, ci trestne oznamenie na policiu, lebo len tak to nenevňcham. Uvidim, ako sa to vyvrbi, deakujem.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Rátaj s tým,že všetko budeš musieť bod za bodom dokázať a pôjde to pravdepodobne sudne.Taktiež treba dokázať,že nie je možné,aby Tvoj stav bol taký ako je teraz aj keby bola diagnostika v poriadku.Je to ťažké a myslím,že bez právnika sa nezaobídeš.

    Zanedbanie zdravotnej starostlivosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.