Zavrieť

Porady

Čo znamená 3-mesačná výpovedná lehota?

Zdravím,

podnikateľ si pred časom prenajal nebytový priestor s pozemkom. Firma, ktorá ho prenajala podnikateľovi ho má rovnako prenajatý od mesta. Mesto zvýšilo nájomné firme, ktorá následne zvýšila nájomné podnikateľovi. Ten s tým však nesúhlasí, resp. nemá možnosť platiť takéto nájomné, preto je nútený od zmluvy odstúpiť. V zmluve je však trojmesačná výpovedná lehota a o túto mi teraz ide....bolo by možné, aby podnikateľ využíval tieto prenajaté priestory ešte tri mesiace po doručení výpovede a to za pôvodné nájomné?

Vopred ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Vo všeobecnosti: z nájomnej zmluvy by mali byť zrejmé podmienky úpravy výšky nájomného. Výpovedná doba znamená len to, po akú dobu po výpovedi môže nájomca užívať priestory, resp. to po akú dobu musí nájomca uvoľniť miesto.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ďakujem
    V zmluve je uvedené, že výška nájomného je dohodnutá na obdobie do konca kalendárneho roka, v ktorom podnájom vznikol a že na obdobie každého ďalšieho roka podnájmu sa bude výška nájomného upravovať na základe dohody zmluvných strán, ďalej, že podnikateľ je povinný pristúpiť na zvýšenie nájomného v prípade, že ho zvýši mesto (teda pôvodný vlastník). Tu ma teda zaujíma, či podnikateľ v prípade ak nepristúpi na dohodu, bude môcť využiť výpovednú lehotu za "staré" nájomné.

    ...alebo je tu dôležité vedieť ešte niečo iné?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ak je v zmluve uvedené, že podnikateľ je povinný pristúpiť na zvýšenie nájomného v prípade že ho zvýši mesto, tak myslím si že nie je čo riešiť. Vo výpovednej lehote platí nové nájomné.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Veľmi pekne ďakujem

    Čo znamená 3-mesačná výpovedná lehota?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.