Zavrieť

Porady

účtovná závierka v PU

maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Môže mi niekto poradiť robila som ročnú závierku v podvoj. účtovníctve po prvý krát a poznámky som zostavila v Exceli bude ich akceptovť DÚ, alebo musia byť zostavené na originál tlačive poznámky!
Usporiadat
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobrý deň,prosím Vás,len sa chcem uistiť
Výkaz ziskov a strát a Súvahu si vytlačím (pred odovzdaním na DU) až po zaúčtovaní splatnej dane za bežné obdobie,všakže? (tzn. 591/341)
Ďakujem
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Áno, vo výkaze ziskov a strát budeš mať vyplnený aj riadok s 591 xxx
a v súvahe musíš mať v daňových záväzkoch alebo pohľadávkach aktuálny stav účtu 341 xxx k 31.12.2008 voči ŠR.
Čiže HV ti musí sedieť s posledným účt. zápisom v účt. denníku /HV po zdanení daňou z príjmu/.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ďakujem Ti pekne Kristinka
0 0
evuša evuša

evuša je offline (nepripojený) evuša

Nevie mi niekto poradiť, kde by som našla súvahu a výkaz ziskov a strát platné pre rok 2008? Vyplnila som ich na internete na drsr.sk, ale daňový úrad mi ich nevzal, nakoľko tlačivá majú mať rok 2007-74. Nenašla som však takéto tlačivá ani na mfsr,ani na drsr.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

evuša Pozri príspevok
Nevie mi niekto poradiť, kde by som našla súvahu a výkaz ziskov a strát platné pre rok 2008? Vyplnila som ich na internete na drsr.sk, ale daňový úrad mi ich nevzal, nakoľko tlačivá majú mať rok 2007-74. Nenašla som však takéto tlačivá ani na mfsr,ani na drsr.
Ste neziskovka?

Podľa mojej mienky sú na www.drsr.sk správne tlačivá pre rok 2008 pre PO podnikateľov

http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...ElVRS82XzBfQkw!
Naposledy upravil evina : 13.03.09 at 10:01
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ahojte,prosím Vás,keď si účtujem na interný doklad výšku dane cez predpis 591/441,
výška zaúčtovanej dane už má byť zaokrúhlená na Sk nadol,všakže? (r.2008)
Ďakujem
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

erika_H Pozri príspevok
Ahojte,prosím Vás,keď si účtujem na interný doklad výšku dane cez predpis 591/441,
výška zaúčtovanej dane už má byť zaokrúhlená na Sk nadol,všakže? (r.2008)
Ďakujem
V účtovníctve zaúčtuješ daň, ktorú si si vypočítala v DP a tá je zaokrúhlená na Sk nadol.
Účtuješ 591/341.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

azla Pozri príspevok
V účtovníctve zaúčtuješ daň, ktorú si si vypočítala v DP a tá je zaokrúhlená na Sk nadol.
Účtuješ 591/341.
Ďakujem Ti Azla.
ale na druhej strane,asi daň musím do interného dokladu zaúčtovať aj na haliere-aby mi na účte 341 v hlavnej knihe po zdanení ostala presne suma,ktorú účt.jednotka zaplatí,však?
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

erika_H Pozri príspevok
Ďakujem Ti Azla.
ale na druhej strane,asi daň musím do interného dokladu zaúčtovať aj na haliere-aby mi na účte 341 v hlavnej knihe po zdanení ostala presne suma,ktorú účt.jednotka zaplatí,však?
Účtovná jednotka zaplatí daň zaokrúhlenú na celé koruny
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

erika_H Pozri príspevok
Ďakujem Ti Azla.
ale na druhej strane,asi daň musím do interného dokladu zaúčtovať aj na haliere-aby mi na účte 341 v hlavnej knihe po zdanení ostala presne suma,ktorú účt.jednotka zaplatí,však?
Nie, daňovú povinnosť zaúčtuješ v celých korunách.

Môžeš mať halierový rozdiel, ale nie z titulu daňovej povinnosti, ale z titulu, že napr. zrážková daň (z úrokov) môže byť v účtovníctve na haliere a v DP sa uvádza v celých korunách.
Rozdiel zaúčtuj ako halierové vyrovnanie ( 548 al. 648 ) oproti 341, kde máš naúčtovanú zrážkovú daň počas roku.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ahojte.
Prosím Vás,ako máme správne postupovať,keď sme robili účtovníctvo s.r.o.,ktorá vznikla v júli 2008?-jedná sa o dátumy na výkazy na DÚ

Na daňové priznanie PO - zdaň.obdobie bude od 1.1.2008 do 31.12.2008?
a na Výkaz ziskov a strát a Súvahu - tam píšeme od 07/2008 do 12/2008
a predchádzajúce obdobie- má byť asi prázdne
však?
Ďakujem moc
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

erika_H Pozri príspevok
Ahojte.
Prosím Vás,ako máme správne postupovať,keď sme robili účtovníctvo s.r.o.,ktorá vznikla v júli 2008?-jedná sa o dátumy na výkazy na DÚ

Na daňové priznanie PO - zdaň.obdobie bude od 1.1.2008 do 31.12.2008?
a na Výkaz ziskov a strát a Súvahu - tam píšeme od 07/2008 do 12/2008
a predchádzajúce obdobie- má byť asi prázdne
však?
Ďakujem moc
posuvam,prosiiim
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

erika_H Pozri príspevok
Ahojte.
Prosím Vás,ako máme správne postupovať,keď sme robili účtovníctvo s.r.o.,ktorá vznikla v júli 2008?-jedná sa o dátumy na výkazy na DÚ

Na daňové priznanie PO - zdaň.obdobie bude od 1.1.2008 do 31.12.2008?
a na Výkaz ziskov a strát a Súvahu - tam píšeme od 07/2008 do 12/2008
a predchádzajúce obdobie- má byť asi prázdne
však?
Ďakujem moc
V súvahe nie je predchádzajúce obdobie prázdne, sú tam údaje z otváracej súvahy.

Pri výpočte preddavkov, ak Vám vznikla DP nezabudnite prepočítať túto daňovú povinnosť na celý rok.

Tieto dni sama neviem prečo veľmi vnímam opakujúce a opakujúce sa otázky v priebehu krátkeho času. Keby si posúvala lištu hľadaj ta napr.

http://www.porada.sk/t105372-zdanova...iku-s-r-o.html

http://www.porada.sk/t102632-suvaha-...v-a-strat.html

http://www.porada.sk/t66841-otvaraci...olocnosti.html
0 0
juja72 juja72

juja72 je offline (nepripojený) juja72

Tak trošku mi to nedáva logiku, ako do predchadz. obdobia sa majú dať údaje z počiatočnej súvahy, potom ich v bežnom období nezapočítaš?
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

juja72 Pozri príspevok
Tak trošku mi to nedáva logiku, ako do predchadz. obdobia sa majú dať údaje z počiatočnej súvahy, potom ich v bežnom období nezapočítaš?
ja som z toho tiež trochu
0 0
juja72 juja72

juja72 je offline (nepripojený) juja72

ospravedlňujem sa za "blbú otázku", stačilo sa pozrieť na účty aby mi to doplo, ešte raz prepáčte, konečne môžem súvahu uzavrieť.
Nenašiel by sa však dajaký koumak ktorý by mi vysvetlil v "poznámkach k DP FO" časť J.f)?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

juja72 Pozri príspevok
Tak trošku mi to nedáva logiku, ako do predchadz. obdobia sa majú dať údaje z počiatočnej súvahy, potom ich v bežnom období nezapočítaš?
Otváracia súvaha je prvou súvahou spoločnosti, nenapočítava sa s ďalším účtovaním /neviem to ináč povedať/. Niektoré softy ju nedovolia vytvoriť bez toho, aby nenadväzovala/t.j. to, čoho sa bojíš, tak ju vyplníš zvlášť...
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Do ktorého riadku DP zapíšem pokutu zo SOI ?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
jess Pozri príspevok
Do ktorého riadku DP zapíšem pokutu zo SOI ?

posúvam ...

... bola to samozrejme nezmluvná pokuta, čiže pripočítateľná položka a aj bola zaplatená v roku 2008
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

jess Pozri príspevok
Do ktorého riadku DP zapíšem pokutu zo SOI ?
r.14
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať