Zavrieť

Porady

Predaj odpísaného automobilu

Akutne prosím o radu. Som živnostník učtujem v jednoduchom učtovníctve, niesom platiteľom DPH. V 8/2003 som splatil osobné auto na leasing. Previedol a zaradil som ho do majetku firmi. V 8/2004 som ho predal cez bazár za cenu 250 000.- Sk. Uvedený príjem mám zaradiť ako "Iný príjem ovplyvňujúci základ dane" alebo "Iný príjem neovplyvňujúci základ dane". Učtovníctvo som si robil doteraz sám ale už mám z toho zmiešané pocity.

Za každú radu vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Pokúsim sa odpovedať.:

    ak bolo vozidlo zaradené v majetku daňovníka a bolo používané na podnikanie, bolo ho možné odpísať pomocou odpisov alebo pri prenájme sa leasingové splátky dostávali do nákladov. Po skončení leasignu je kúpno-predajnou zmluvou majetkom podnikateľa. Predaj takéhoto vozidla je v jednoduchom účtovníctve príjmom a podlieha dani z príjmov.

    Jofko je offline (nepripojený) Jofko

    Jofko
    Srdečná vďaka všetkým za rýchlu odpoveď.

    Vôbec mi je nie jasné ako sa stým vysporiadam.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Veľa času na vysporiadanie už nemáš. Skús si pozrieť prílohu pri prvom príspevku. Možno Ťa niečo z toho osloví.
    http://www.porada.sk/showthread.php?...ptimaliz%E1cia
    Naposledy upravil Zuzka : 27.03.05 at 09:18

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    dá sa s tým vyporiadať tak, že zaplatíš 19 % daň z rozdielu medzi príjmami a výdavkami a vypočítaš si preddavky na daň na rok 2005 a budeš ich platiť. Ešte sa dá požiadať DÚ pri nedostatku finančných prostriedkov o odklad platenia dane.
    Naposledy upravil anto : 27.03.05 at 09:21

    Predaj odpísaného automobilu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.