Zavrieť

Porady

Sasdokarton v podkrovi

Minuly rok som zhodil na svojom dome stary krov a postavil novy. Ako krytinu som pouzil Staminu. Chystam sa zateplit toto podkrovie, /izolacia medzi krokvami a tiez pod krokvami/. Poslednou vrstvou by mal byt sadrokarton. A tu je moj problem. Vsetky fyrmy a prirucky odporucaju instalovat sadrokarton na CD profily prichytene priecne priamo na krokvy. Niesom stabebnik, ale moja intuicia mi vravi, ze pre eliminaciu tvarovej nestalosti drevenych krokiev a nasledneho praskania sadrokartonu v spojoch by bolo ziaduce vytvorit z CD profilov rost a az nan montovat sadrokarton. Prosim,aky maju na tento problem skusenejsi "sadrokartonar"?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

    r.galovic
    Ako limitná podmienka použiteľnosti sa uvažuje zhruba priehyb na úrovni 1/300 voľnej dĺžky krokvy. Ak bude výsledný priehyb väčší, reálne hrozí praskanie sadrokartónu. Riešenie je buď zosilnenie krokiev, alebo zabránenie väčšej hrúbky snehovej pokrývky na streche v zimnom období.

    bony-p je offline (nepripojený) bony-p

    bony-p
    tiež som mal podobný problém a riešil som to spevnením pôvodných krokiev-cca10x10cm po stranách som upevnil dosky 3,5x18cm hlavne kôli hrúbke izolácii + priečne hranol 5x5 cm a dalšia izol ,na ne parozábrana, v budúcnosti dám cd profily odsadené o 6cm a dalšiu izoláciu medzi ne.
    r.galovic Pozri príspevok
    Ako limitná podmienka použiteľnosti sa uvažuje zhruba priehyb na úrovni 1/300 voľnej dĺžky krokvy. Ak bude výsledný priehyb väčší, reálne hrozí praskanie sadrokartónu. Riešenie je buď zosilnenie krokiev, alebo zabránenie väčšej hrúbky snehovej pokrývky na streche v zimnom období.
    Mal som skor na mysli roztaznost dreva krokiev /neviem na kolko sa roztaznost dreva vplyvom vvzdusnej vlhkosti ci teploty prejavuje aj na dlzke/ a tym kolisanie vzdieleností medzi vodorovnymi CD profilmi prichytenymi priecne na krokvy, na ktorych bude sadrokarton instalovany.

    bony-p je offline (nepripojený) bony-p

    bony-p
    CD profily prichitené na priame závesy majú dostatočnú vôlu na oddilatovanie posuvu krokvy ,nakoľko veľa krovov je robených z nedostatočne vysušeného dreva často dochádza k jehu pohybu

    r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

    r.galovic
    TTOOMMAASS Pozri príspevok
    Mal som skor na mysli roztaznost dreva krokiev /neviem na kolko sa roztaznost dreva vplyvom vvzdusnej vlhkosti ci teploty prejavuje aj na dlzke/ a tym kolisanie vzdieleností medzi vodorovnymi CD profilmi prichytenymi priecne na krokvy, na ktorych bude sadrokarton instalovany.
    Na dĺžke minimálne. Vplyvom vlhkosti v dreve a následným vplyvom na praskanie sadrokartónu sa nezaoberaj. Podľa mňa sú objemové zmeny dreva zabudovaného v strešnej konštrukcii vplyvom vlhkosti minimálne, skôr žiadne. Nebezpečnejší je skôr opačný fenomén, a to vysychanie dreva.

    Sasdokarton v podkrovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.