Zavrieť

Porady

Najlepšie lángoše na svete

COGITO ERGO BOOM
POTŘEBNÉ PŘÍSADY

1 Kg hladkej múky, 2 vajcia, 400ml mlieka, 250g kyslej smotany, 4 KL soli, 50g droždia, 1 kocka cukru, na dochutenie, cesnak, smotana, kečup, syr

POSTUP PŘÍPRAVY

Najlepsie deň vopred si pripravíme cesto, ale nie je problem, ked je niekto veľmi hladný aj hned ale neskor ciže také odležané cesto je potom ako fantázia. Takže do 1/2 ky dávky cca 200ml vlažného mlieka s cukrom, dáme kvasnice. Pridáme ostatné prísady a vymiesime cesto. Dáme do väčšieho /napr. igelitka /mikroténového sáčku a vložíme do chladničky, tam to narastie- nakysne a tam vydrží aj 3-4 dni. Ako pri kom?/ A pre tých ktorí nevydržia hned vyprážaju na rozpálenom tuku, stačí ked sa na jeden langoš odoberie cca za hrsť cesta s a vyprážame spôsobom : prvá strana pod pokrievkou, druhá bez ale sledujte však pre istotu je to rýchlo, aby neprihoreli . Dochutíme podla chuti, najlepšie všetko. cesnak, smotana, syr, kečup.



Recept som skopcila zo stranky: http://www.mimibazar.sk
Toto su najlepsie lángoše ake som kedy jedla, ja pridavam este lyzicku vegety.Nie su vobec mastne. Su jednoducho fantasticke!
Na tejto stranke najdete velmi vela perfektnych receptov, vacsinu s fotografickou pripravou.
Naposledy upravil kitky : 26.03.08 at 18:01
Usporiadat
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Andrea308 Pozri príspevok
Ja langoše nemôžem, lebo su príliš mastné, ale rada ich pečiem
tieto budes moct jest aj ty. nie su vobec mastne. ver mi.
0 0
Lubica1 Lubica1

Lubica1 je offline (nepripojený) Lubica1

Naozaj sú to najlepšie langoše na svete. Doporučujem všetkým.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Dnes som sa ich prejedla, asi som bola pažravá. Tak že nedoporučujem ich robiť pažravým ako som ja, lebo Vám bude z nich špatne.
0 0
monciatko monciatko

monciatko je offline (nepripojený) monciatko

robila som ich dnes, naozaj velmi vyborne

deti si z kuskov cesta urobili male pizze a potom som ich piekla, velmy dobre
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

Slimakove kolace ja volam osie hniezda.ja to robim z kysnuteho cesta.vykysnute cesto rozvalkam,natrem trocha olejom,posypem to napr posekanymi orechami,skoricou,alebo len kakaom a krys.cukrom,alebo nemletym makom a cukr.mozno aj tvarohom,atd.potom stocim na roladu,nareziem asi centimetr.kusky,polozim ich na plech a peciem.este horuce ,hned po vytiahnuti z rury,je dobre ich potret mliekom v ktorom je vanilkovy cukor.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Ja tiež robím osie hniezda škoricové s kysnutého cesta. Po upečení ale potriem olejom.
0 0
Lubica1 Lubica1

Lubica1 je offline (nepripojený) Lubica1

Potvrdzujem sú to fakt najlepšie langoše na svete. Skúsila som ich spraviť rodine a odvtedy je to naj super recept. Lepší určite nie je
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

diry Pozri príspevok
Ja robím "najrýchlejšie" lángoše - inšpirácia je od Medzilaboriec, keď nám babka v nedeľu ráno robila "ušipky" z hladkej múky, kyslého mlieka a sódy bikarbóny a nasucho upiekla na šporáku a pomastila máslom. Takže:
1 ks acidka (2,5 dcl)
2 KL sódy bikarbóny - nie je potreba nechať kysnúť cesto!
soľ podľa chuti
hladká múka
Vypracujeme cesto aby sa veľmi nelepilo, oddeľujeme si kúsky ktoré hneď roztiahneme a vyprážame. Dochutíme podľa chuti - cesnak, smotana, syr, kečup. Dobrú chuť
jaaaaaaaaaaj teraz si ma vratila uplne do detskych cias.toto robievala moja babicka dnes uz nebohemu dedickovi,presne ako vravis,len tak na platni to piekla,my to volame tak narecovo ze kabac.a jedlo sa to len s mliekom,ziadne pomazanky alebo dochucovanie.ja som to zboznovala.
babicka je v opatere u tety,neni schopna uz byt sama doma, ma uz 82 rokov.takze na jej speciality mozem uz len spominat........
0 0
DaniJay DaniJay

DaniJay je offline (nepripojený) DaniJay

Soda bikarbona je hnusne a pre telo nestravitelne svinstvo, ktore sa len obtiazne vylucuje z tela a vacsina usada v nasom tele. Dajte si na to velky pozor.

Moj recept na langose je takyto:

Hladká múka T650 450 gr.
Polohrubá múka 200 gr.

Kvasnice 32 gr.
Mlieko 310 ml.
Olej 1 PL
Vajce 1 ks
Soľ 2 KL

Mleté čierne korenie, drvená rasca.

Cesto 1100 gr. / 1 langoš = cca 100 gr.

Cesto pri valkani a tvarovani langosov uz nemucim. Nie je to vobec potrebne. Nelepi sa mi, pretoze ho valkam na kuchynskej linke a nie na drevenej podlozke. Ma to jednu obrovsku vyhodu. Olej sa skoro vobec neznehodnoti pripalenou mukou a aj po uprazeni 10 ci 11-tich langosov je stale krasne zlty a dalej pouzitelny.
0 0
janina987 janina987

janina987 je offline (nepripojený) janina987

Tak langoše sú naozaj super , len potvrdzujem
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

800 ml polohrubej muky, styri v supke uvarene a postruhane zemiaky, 2 KL soli, 350 ml mlieka, 1 kvasnice

Mne tieto chutia najlepsie :-)
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
U mňa veľmi jednoduché :

hladká múka
soľ
drždie
voda

Cesto nechám nakysnúť , lyžicou vyberám z cesta ,tvarujem placku a rozťahujem .Šup na panvicu .V miske mám pripravený popučený cesnak.Kto chce si natrie lángoše , kto nechce nemusí.
Okrem toho pripravím kečup, postruhaný syr a aj pochúťkovú smotanu .
Každý si lángoše prispôsobí podľa vlastnej chuti.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Zita5 Pozri príspevok
U mňa veľmi jednoduché :

hladká múka
soľ
drždie
voda

Cesto nechám nakysnúť , lyžicou vyberám z cesta ,tvarujem placku a rozťahujem .Šup na panvicu .V miske mám pripravený popučený cesnak.Kto chce si natrie lángoše , kto nechce nemusí.
Okrem toho pripravím kečup, postruhaný syr a aj pochúťkovú smotanu .
Každý si lángoše prispôsobí podľa vlastnej chuti.
Zitka, takú chuť si mi spravila, že som chcela ísť teraz zamiesiť...len už je veľa hodín ...no škoda, že som tie langoše skôr neotvorila....ja robievam z výberovej múky a tuším aj vajce som dávala..
..podľa tohto tvojho receptu robím pizzu..
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať