Zavrieť

Porady

krádež auta

Ahojte, mohli by ste mi niekto pomoct? Robim kamaratovi uctovnictvo,a uz si fakt neviem rady. V roku 2006 zaradil automobil do uctovnictva. Suma bola nejakych 390.000,--. V roku 2006 som mu urobila odpis auta 390.000/4. V roku 2007 mu ho ukradli, aku cenu mu mozem dat do nakladov? to auto mal cez Quatro, poistovna mu priznala nejakych 280.000,- to ide do zdanitelneho prijmu? alebo ako to spravne zauctovat? a moze si dat ako hokejista do nakladov aj urazove poistenie, ktore si uzatvoril? Vyska je 1543Sk/mesiac. DAkujem Vam velmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    indycar Pozri príspevok
    Ahojte, mohli by ste mi niekto pomoct? Robim kamaratovi uctovnictvo,a uz si fakt neviem rady. V roku 2006 zaradil automobil do uctovnictva. Suma bola nejakych 390.000,--. V roku 2006 som mu urobila odpis auta 390.000/4. V roku 2007 mu ho ukradli, aku cenu mu mozem dat do nakladov? to auto mal cez Quatro, poistovna mu priznala nejakych 280.000,- to ide do zdanitelneho prijmu? alebo ako to spravne zauctovat? a moze si dat ako hokejista do nakladov aj urazove poistenie, ktore si uzatvoril? Vyska je 1543Sk/mesiac. DAkujem Vam velmi pekne.
    Na Porade je o tom už veľa popísané.
    Daj si do vyhľadávania "krádež auta" , určite Ti to pomôže.

    indycar je offline (nepripojený) indycar

    indycar
    ja som y toho uplne hotova. nic z toho sa nevztahuje na moj pripad. je to jednoduche uctovnictvo. prosim pomozte

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ukradli nám v decembri traktor-bager, páchateľ neznámy, z lízingovky už mám ukončenie zmluvy. Odpisy mám zaúčtované za rok 2009-12 mesiacov, ak som dobre pochopila tak zrátam si doteraz uplatnené odpisy 2007-2009, vypočítam si odpisy ako by som mala pri rovnomernom odpisovaní/2007-2008/ a to čo je rozdiel o toľko zvýšim základ dane. To je všetko? Z majetku ho vyradím, teda zostatková cena bude 0,-, do nákladov ju nedám. Keďže od poisťovne sme nič ešte nedostali, neviem ani výšku, do pohľadávok náhradu neuvediem a potom dám do zdaniteľných príjmov. Je to takto v poriadku? Aďa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.