Zavrieť

Porady

zivnost po prichode zo zahranicia

mala otazocka.clovek pracujuci v zahranici(v krajine eu)4 roky,ktory odvadzal normalne dane ma zaujem prist na slovensko a zalozit si zivnost (v gastronnomii)a riadit prevadzku.ake veci k tomu potrebuje,potrebuje vobec nieco k tomu?myslim nejake papiere zo zahranicia,vydokladovat platenie dani alebo nieco pod.....(ohladom vybavenia zivnosti na slovensku viem co a ako)dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Prave minuly tyzden si moj manzel po 4 rocnom pobyte v zahranici zakladal zivnost a vyplnil len ziadost o vydanie zivnostenskeho listu, ziadost o registraciu pre danovy urad, ziadost o vypis z registra trestov a prihlasku na verejne zdravotne poistenie. Vsetky tieto tlaciva mozes stiahnut z internetu na stranke zivnostenskeho uradu, alebo ich maju priamo na zivnostenskom urade. Zivnostensky list mu vydaju do 7 dni. Ziadne doklady zo zahranicia nepotreboval. (Tiez pracoval v EU). Zivnost ohlasoval volnu, nie viazanu ani nie s koncesionarskou listinou. Tam su potrebne este nejake doklady ohladom praxe a vzdelania. Info najdes na nete alebo priamo na zivnostenskom urade.

    zepelin je offline (nepripojený) zepelin

    zepelin
    dakujem.presne to som potreboval.chcel som len,ci sa to nejak nelisi od ziadosti klasickej ked je ziadatel pracujuci na slovensku.este raz vdaka

    zivnost po prichode zo zahranicia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.