Zavrieť

Porady

Interné doklady pri zápočte FA

Ahoj všetci. Mám MRP jednoduché účtovníctvo. Účtujem interné doklady pri vzájomnom zápočte faktúr, a robím to tak, že v knihe faktúr zapíšem len úhradu a neprenesiem to do peňažného denníka. A potom s tým istým dátumom to zapíšem v PD do nepeňažných operácií Ucet/pokladna a do Doklad napíšem napr. INT01. Ďalej do pohybu to zaradím do Výdavok (alebo príjem) ovplyv. ZD - napr. nákup tovaru...) No môj problém je v tom, že som platca DPH a týmto zápočtom sa uhrádzajú FA na viac častí nie naraz, a do PD sa to má preniesť v rámci inter. dokladom tiež rozdelením na bez DPH a DPH ? , alebo len celou sumou. Lebo som pri kontrole PD našla, že raz sa tá čiastková suma rozdelila, a inokedy nie. Poraďte prosím, ešte musím stíhať poopravovať, lebo v pondelok odovzdávam priznanie. VĎAKA.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    cucor. Pozri príspevok
    Ahoj všetci. Mám MRP jednoduché účtovníctvo. Účtujem interné doklady pri vzájomnom zápočte faktúr, a robím to tak, že v knihe faktúr zapíšem len úhradu a neprenesiem to do peňažného denníka. A potom s tým istým dátumom to zapíšem v PD do nepeňažných operácií Ucet/pokladna a do Doklad napíšem napr. INT01. Ďalej do pohybu to zaradím do Výdavok (alebo príjem) ovplyv. ZD - napr. nákup tovaru...) No môj problém je v tom, že som platca DPH a týmto zápočtom sa uhrádzajú FA na viac častí nie naraz, a do PD sa to má preniesť v rámci inter. dokladom tiež rozdelením na bez DPH a DPH ? , alebo len celou sumou. Lebo som pri kontrole PD našla, že raz sa tá čiastková suma rozdelila, a inokedy nie. Poraďte prosím, ešte musím stíhať poopravovať, lebo v pondelok odovzdávam priznanie. VĎAKA.
    Čo tak úhrady vykonávať z knihy odberateľských a dodávateľských faktúr so zaúčtovaním do peňažného denníka ako nepeňažný pohyb. V tom prípade sa uvedená chyba nestane.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Keby si zadal úhradu priamo do denníka, a do dokladu by si napísal to svoje poradové číslo interného dokaldu, hneď by si zbadal, že sa Ti sumy rozpisujú, základ+dph, takisto ako pri pokladničných dokladoch. Pozri si ako máš zapisované tie. Tu len ide o to, že nejde o peňažnú operáciu, nejde to cez pokladňu ani banku.

    cucor. je offline (nepripojený) cucor.

    cucor.
    Dobre idem to vyskúšať. Mám MRP. Vyzerá to dobrý nápad. Som ja ale ...
    Ďakujem!!!

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    cucor. Pozri príspevok
    Dobre idem to vyskúšať. Mám MRP. Vyzerá to dobrý nápad. Som ja ale ...
    Ďakujem!!!
    Ja tiež mám MRP WIN. Ak úhrady dávam aj zaúčtovávať, aj čiastočné, cez knihu odb. a dod. faktúr nemusím sa starať čí to rozhodí na základ a DPH. Dokonca pri čiastočných úhrad vždy najprv účtuje úhradu DPH. Teda nezvyšuje ti základ dane.

    Interné doklady pri zápočte FA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.