Zavrieť

Porady

Ako postupovať pri darovaní pozemku?

Ahoj. Viete mi poradiť ako postupovať, ak mi chce niekto darovať pozemok? Čo všetko je k tomu potrebné? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stesynka je offline (nepripojený) stesynka

    stesynka
    dakujem za odpoved. este sa chcem spytat-ak mi chce darovat len cast pozemku, musi to byt nejako odborne vymerane a zakreslene? myslim este predtym, ako pojdeme k tomu notarovi.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    stesynka Pozri príspevok
    dakujem za odpoved. este sa chcem spytat-ak mi chce darovat len cast pozemku, musi to byt nejako odborne vymerane a zakreslene? myslim este predtym, ako pojdeme k tomu notarovi.
    Pokiaľ to ešte nie je rozdelené, tak treba najprv objednať geodeta, ktorý vypracuje geodetický návrh na rozdelenie parcely na dve. To sa dá zapísať na kataster a potom jednu z novovzniknutých parciel prepísať na nového majiteľa - obdarovaného.

    Myslím, že to ide urobiť aj v jednom kroku - zapísať rozdelenie parcely a previesť novovzniknutú.

    Ako postupovať pri darovaní pozemku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.