Zavrieť

Porady

Osamelý chlapec

Ahojte všetci!

Volám sa Marek, ktorý sem píše v nádejí, že nejaká dobrá duša, mi možno dá radu do života. Mám 21r. a jedna kapitola života sa za mnou uzatvorila, no otvára sa tá druhá. S tou predchádzajúcou som nebol veľmi spokojný, preto by som rád zmenil určité veci, aby sa moje problémy nepreniesli do dalšej etapy môjho života. Lepšie povedané, problémy sa už preniesli, a rád by som sa ich zbavil. No sám to určite nezvládnem. Mojim najväčším problémom je nadväzovanie nových vzťahov, resp. kamarátstiev. Veľmi si cením úprimnosť a kamarátov. Nikdy som nebol v žiadnej partii, bo by som do nej ani nezapadol. Zakríknutý a hamblivý chalan ako ja, ťažko niekoho ohromí. A to sa mi neustále potvrdzuje. Ak stretnem niekoho nového, čo je veľmi zriedkavé, neobíde ma otázka: Marek, prečo si taký tichý? Áno problém je v mojej komunikácii. Častokrát nemám čo povedať, aj keď sa snažím. To čo je pre druhého jednoduché, je pre mňa tak komplikované. Ostatní sa okolo Vás smejú, hádžu do éteru rôzne historky, vtipy a vy len sedíte, usmievate sa a počúvate ako puk. Sem tam niečo kecnete ale za veľa to nestojí. Potom si kladiete otázky, prečo som taký a nenávidíte samého seba. Už mi to ide aj na mozog. Som tak sám, že už si pripadám ako keby som nebol normálny alebo čo. Doma mávam depresie a stavy úzkosti. Už som rozmýšľal aj nad samovraždou. Nemám pre koho žiť, tak prečo nie? Ak nemáte zázemie v rodine, tak je to nanič, a keď ani u kamarátov tak to je koniec. Nemáte sa na koho obrátiť, a neviete ako ďalej existovať.
Usporiadat
pakacik pakacik

pakacik je offline (nepripojený) pakacik

JaDo Pozri príspevok
Som rada, že sa Marek ozval. Len si hovorím - čo ďalej? Ozve sa nám i zajtra?

Ja sa veľmi rada "porozprávam" vždy, keď sa na poradu dostanem.
Marek máš prístup k internetu hocikedy?
To JADO: Hej mam pristup k internetu hoci kedy. Len nemozem este pisat sukromne spravy, tak pisem takto na sklo. Mam aj ICQ moje c. je 438281158, mozte mi aj sem napisat.
0 0
pakacik pakacik

pakacik je offline (nepripojený) pakacik

judita1971 Pozri príspevok
marek, ak sa budeš ozývať častejšie, možno prestaneš mať pocit osamelosti.
Nechci všetko naraz, po troške, krok za krokom. Nepatrím medzi ľudí, ktorí majú problém s nadväzovaním kontaktu, ale pocit osamelosti ma prepadá hocikedy. Ak sa ťa niekto opýta, prečo si tak ticho, povedz, že počúvaš. Vraj som zhovorčivá, málokto postrehne, že väčšinou len počúvam, a sem tam niečo poviem. Ľudia majú radi, keď ich niekto počúva. Čosi mám už za sebou, ale v mojom živote sa objavilo priateľov ? azda jeden ? momentálne nemám žiadneho priateľa ani priateľku - myslím tým takého, na ktorého sa môžem spoľahnúť povedať všetko..... priateľ je pre mňa niečo viac ako kamarát. Mám známych, kolegov. záleži od povahy človeka.


Nikdy som nebol v žiadnej partii, bo by som do nej ani nezapadol. Zakríknutý a hamblivý chalan ako ja, ťažko niekoho ohromí. V prvom rade sa nepodceňuj, v druhom rade nesnaž sa nikoho ohromiť.

A to sa mi neustále potvrdzuje. Ak stretnem niekoho nového, čo je veľmi zriedkavé, neobíde ma otázka: Marek, prečo si taký tichý? odpovedala by som, lebo som už raz taký. Rád počúvam ľudí , čo vedia niečo povedať.

"Áno problém je v mojej komunikácii. Častokrát nemám čo povedať, aj keď sa snažím. To čo je pre druhého jednoduché, je pre mňa tak komplikované. "

U teba je už ako keby blok, nerozmýšľaj nad tým čo povieš, keď sa ťa niečo niekto opýta. O čom ľudia diskutujú, dokopy o ničom, v robote - s kolegami, ako sa majú, čo nového,ako deti, fuj to je počasie, no ako ako ?
a ľudia, ktorí radi rozprávajú sa na to chytia, na svete je to podelené- jedny rozprávajú, druhí počúvajú - sem tam niečo prehodia - hádžu otázky tým čo radi rozprávajú - no ty si ten druhý - a ja tiež som taká, len sa na seba tak nepozerám ako ty .Takto sa na seba pozri takto. Ľudia nás majú radi, neskáčeme im do reči - sme slušne vychovaní, zaujímame sa o nich - sme pozorní .

"Ostatní sa okolo Vás smejú, hádžu do éteru rôzne historky, vtipy a vy len sedíte, usmievate sa a počúvate ako puk. Sem tam niečo kecnete ale za veľa to nestojí. Potom si kladiete otázky, prečo som taký a nenávidíte samého seba. Už mi to ide aj na mozog"

no nesedíš ako puk - POČÚVAŠ, - ostatní sa smejú ? - no čo ty sa usmievaš - asi takto ? alebo len takto ? . Ak dobre počúvaš /vraj ako puk/ tak vieš, že ani tie reči iných za veľa nestoja, len nie všetci to počujú - vieš prečo ? lebo sa "len" smejú, a uputávajú na seba pozornosť tým, že do éteru hádžu rôzne historky, vtipy. - Ja vtipy zo zásady počúvam, a smejem sa tým, ktorým rozumiem, niekedy sa stane, že sa smejú všetci a ja nie , keď sa ma opýtajú prečo sa nesmejem, poviem, lebo rozmýšľam, prečo sa smejete vy . Buď optimista, problém vyriešiš, ak zmeníš uhol pohľadu - a hlavne na seba. A nenáviď sa, zbytočne si ubližuješ. Nezaslúžiš si to. Nepodceňuj sa , nemáš dôvod. Len potrebuješ troška nakopnúť, aby si sa rozbehol. Takže raz, dva, ešte raz - raz a dva - už si naštartovaný. Ozvi sa. Fuj - keby sme sa my dvaja rozprávali - toľko by sme si nepovedali - lebo by sme obaja chceli počúvať. Písať je oveľa ľahšie.
Boze ked citam tie prispevky az mi slzy idu do oci.
0 0
pakacik pakacik

pakacik je offline (nepripojený) pakacik

Cecilia Pozri príspevok
Ahoj, mám syna v podobnej situácii, veľmi sa snažíme celá rodina, aby sme ho pochopili, ale on nás bohužiaľ stále odmieta, nechce sa s nami rozprávať a o takýchto veciach už vôbec nie. Vždy ho povzbudzujem, že je pekný chlapec /nie síce hviezda/, že sa nemá za čo hanbiť, ale neviem, či to má nejaký význam, pretože mu vôbec nerozumiem. Stráni sa nielen kamarátov, ale aj najbližšej rodiny. Ja sa preto trápim, ale mnohí mi hovoria, že on sa zmení, lebo keď bol malý, bol veselý, spoločenský, taký šibal. Že odišiel od rodiny ako dieťa a vráti sa ako dospelý. Len mne sa to zdá, že to trvá príliš dlho. Má 18.
Nebojte sa. On časom pochopí, a nakoniec mu bude ľúto. Chce to len čas.
0 0
pakacik pakacik

pakacik je offline (nepripojený) pakacik

Barbara Pozri príspevok
Marek prečítala som všetky tvoje príspevky a vlastne tu je dôvod tvojho trápenia,bytova otazka.
čo si doma prežíval a nevieš ako by si to vyriešil a ako mame pomôcť. Vieš ťažko ti dá nejaká banka úver na byt, keď máš taký malý príjem a si tak krátko zamestnaný.to nie je o tom, že si zoberiem pôžičku na byt, to treba aj mesačne splácať, a ešte aj réžiu na ten byt, tak si myslím, že to čo zarobíš, píšeš že mesačne 10000 , by ti nato nestačilo a neviem ako by to dopadlo, keby si nebol schopný splácať to všetko.vlastne viem, dali by byt na dražbu a ostal by si bez strechy nad hlavou. ale prečo to chceš riešiť ty???? to by mala vyriešiť tvoja mama než ty. Ty si ešte mladý a nemal by si sa zaoberať s takými vážnymi vecami, netráp sa kvôli tomu a trvám natom , aby si vyhľadal tú odbornú pomoc.

p.s.alebo sa to už vyriešilo, lebo ten príspevok si písal ešte minulý rok
Nie nic sa nevyriesilo. Stale sa to prehlbuje. Presne, prečo by som to mal riešiť ja? Ale čo keď moja mama pred všetkým strká hlavu do piesku? Môžem ja za to že otec je násilník, a ubližuje mame? I mne! Je to začarovaný kruh. Jediné východisko je ujsť odtiaľto preč, ale na to nemám peniaze. Kedy sa to všetko skončí, to fakt neviem.
0 0
pakacik pakacik

pakacik je offline (nepripojený) pakacik

JaDo Pozri príspevok
Som rada, že sa Marek ozval. Len si hovorím - čo ďalej? Ozve sa nám i zajtra?

Ja sa veľmi rada "porozprávam" vždy, keď sa na poradu dostanem.
Marek máš prístup k internetu hocikedy?
Čo ďalej? čo bude to bude, už to nevládzem riešiť. Ale ešte sa nevzdávam.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
pakacik Pozri príspevok
Čo ďalej? čo bude to bude, už to nevládzem riešiť. Ale ešte sa nevzdávam.
Pakacik, tebe život nekončí, tebe začína! Páči sa mi, že sa nevzdávaš, tak teda bojuj, proti osudu, proti násiliu, za lásku, za šťastie, za seba, za mamu...
Bojuj a vyhraj tento boj s osudom, nemysli na to najhoršie, nemáš na to právo, viem, je to ťažké, prešiel si vo svojom mladom veku ťažko skúšaným životom, ale ono raz prestane pršať, obíď dážď uličkou mimo odkvapu. A keď na ňom bude aj deravá strecha, nevadí, skryje pred najhorším. Bývať sa dá aj skromne, ak nie je v byte ťažký vzduch a dá sa dýchať, a súdiac podľa tvojich slov, ty dýchať dokážeš aj keď pomocou prístroja. Chop sa svojich síl, máš ich ešte veľa, ani netušíš ako veľa, využi svoje inteligenčné možnosti v prospech lepšieho života. Ak budeš potrebovať pritúliť, máme silné a pevné krídla, skryjeme ťa pod ne, pohladíme ruku, utrieme slzičku...Sme tu a každá mama tu na Porade, každý otec, ktorý sa zapojil do tejto témy, ak tu bol, mi dá za pravdu, že spoločne tlačený balvan je ľahký ako pierko...
Prekonaj sám seba a sila tvojho ducha ťa presvedčí, že si ten správny chalan. Môžeš mi byť vnukom, ale ak chceš, budem ti staršou priateľkou, čo podá ruku tomu, kto ju potrebuje. Veľakrát som sa sklamala v ľuďoch, no stále verím, že nie všetko čierne, je skutočne čierne.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
pakacik Pozri príspevok
Čo ďalej? čo bude to bude, už to nevládzem riešiť. Ale ešte sa nevzdávam.
Môj súhlas pod Tvojim príspevkom pakacik patrí tej červenej vete. Lebo už som mala strach ,že to vzdávaš.
Drž sa .
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Pakacik, v živote budeš musieť zvládnuť ešte veľa vecí.
Mám syna v tvojom veku a tiež má svoje trápenia, ktoré s ním prežívam. Je tiež veľmi /na dnešný svet asi až príliš/ citlivý.
Dvakrát sa sklamal v láske a je pre neho asi ťažké znovu uveriť, že ju nájde. Už nechce na túto tému ani rozprávať. Je to ťažké.
Všetku svoju energiu venuje športu a aj tak, keď zaspávam, myslím na to, aby bol šťastný. On má možno, na rozdiel od teba veľa kamarátov, len s tou láskou...
Minule sme mali rozhovor, kedy mi povedal niečo, čo by ma malo veľmi tešiť ale naopak vo mne vyvolalo dojem, že som niečo urobila zle. Povedal, že až nájde aspoň z polovice takú ženu ako som ja, potom si s ňou niečo začne. Neviem, či je to dobre.
Skrátka v tejto oblasti to asi nebude mať ľahké, lebo sa už nedokáže otvoriť. Chcela by som mu nejak pomôcť a tiež neviem ako. Možno by mal ísť do sveta, čo ja viem? Možno to chce čas, len mám obavy, či nebude viac a viac žiť v tom svojom vysnívanom svete. Takže tak, všetci máme svoje trápenia.
Drž sa!
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Cecilia Pozri príspevok
Ahoj, mám syna v podobnej situácii, veľmi sa snažíme celá rodina, aby sme ho pochopili, ale on nás bohužiaľ stále odmieta, nechce sa s nami rozprávať a o takýchto veciach už vôbec nie. Vždy ho povzbudzujem, že je pekný chlapec /nie síce hviezda/, že sa nemá za čo hanbiť, ale neviem, či to má nejaký význam, pretože mu vôbec nerozumiem. Stráni sa nielen kamarátov, ale aj najbližšej rodiny. Ja sa preto trápim, ale mnohí mi hovoria, že on sa zmení, lebo keď bol malý, bol veselý, spoločenský, taký šibal. Že odišiel od rodiny ako dieťa a vráti sa ako dospelý. Len mne sa to zdá, že to trvá príliš dlho. Má 18.
Toto ti radim nepodcenit.Zmena nemusi suvisiet len s dospievanim a hormonalnou nerovnovahou.Pokial mu nevies pomoct ty a sam ti nevysvetli co citi, potom to urcite konzultuj s psychologom.Presne mu opis jeho spravanie,nech ti povie, ci je to este v norme.Syn o tom nemusi vediet.
Nech ti psycholog poradi ako sa mas chovat a co mas robit aby si mu pomohla. Je dost mozne , ze ani on sam nevie, co sa s nim deje.
Daj mu vysetrit stitnu zlazu.
Zatial mu kup v lekarni L - tryptofan.Je to aminokyselina a pomoze mu troska zbavit sa zlej nalady.Bude lepsie spat a nebude pocitovat nervozitu.
Ked mu zaberie, budes vediet, ze potrebuje prave takuto pomoc.
Hlavne necakaj ze sa sam od seba zmeni. Treba mu pomoct.
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

kitky Pozri príspevok
Toto ti radim nepodcenit.Zmena nemusi suvisiet len s dospievanim a hormonalnou nerovnovahou.Pokial mu nevies pomoct ty a sam ti nevysvetli co citi, potom to urcite konzultuj s psychologom.Presne mu opis jeho spravanie,nech ti povie, ci je to este v norme.Syn o tom nemusi vediet.
Nech ti psycholog poradi ako sa mas chovat a co mas robit aby si mu pomohla. Je dost mozne , ze ani on sam nevie, co sa s nim deje.
Daj mu vysetrit stitnu zlazu.
Zatial mu kup v lekarni L - tryptofan.Je to aminokyselina a pomoze mu troska zbavit sa zlej nalady.Bude lepsie spat a nebude pocitovat nervozitu.
Ked mu zaberie, budes vediet, ze potrebuje prave takuto pomoc.
Hlavne necakaj ze sa sam od seba zmeni. Treba mu pomoct.
Práve sme ukončili rozhovory s psychológom, najskôr sme boli obaja, naposledy už iba ja, lebo syn odmietol /pôvodne som ho tam dostala pod zámienkou, urobil aj nejaké testy, potom sa ho pán doktor opýtal, či by chcel chodiť aj naďalej, ale on odmietol/
Záver je taký, že syn je introvert, zameraný na seba a ja to mám prijať. Pýtala som sa na tabletky, ale neodporúčal, lebo každé majú aj vedľajšie účinky.
Jedno viem, že sa s tým nezmierim a urobím ešte niečo. Ale nechcem, aby sa ešte viac vzdialil.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Cecilia Pozri príspevok
Práve sme ukončili rozhovory s psychológom, najskôr sme boli obaja, naposledy už iba ja, lebo syn odmietol /pôvodne som ho tam dostala pod zámienkou, urobil aj nejaké testy, potom sa ho pán doktor opýtal, či by chcel chodiť aj naďalej, ale on odmietol/
Záver je taký, že syn je introvert, zameraný na seba a ja to mám prijať. Pýtala som sa na tabletky, ale neodporúčal, lebo každé majú aj vedľajšie účinky.
Jedno viem, že sa s tým nezmierim a urobím ešte niečo. Ale nechcem, aby sa ešte viac vzdialil.
To ze sa strani kamaratov a dokonca aj rodiny vidim ako problem.Toto ani introverti nerobia.Zvlast ked bol ako maly spolocensky.Je fakt, ze dospievanie boli a ja si myslim, ze dobre robis, ze to nenechas len tak.Prajem ti vela trpezlivosti aby si si ziskala jeho doveru a aby sa ti otvoril.
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

Marek, čo máš nové? Napíš ako vyzerá tvoj bežný deň, čo robíš, s kým sa stretávaš.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať