Zavrieť

Porady

Preddavkové faktúry

Ahojte poraďáci

tí ktorí pracujete s alfou ako to robíte s došlými preddavkovými faktúrami. Normálne ich zaevidujem medzi záväzky, úhrada je normálne cez banku alebo z pokladne a keď potom príde faktúra tiež zaevidujem do záväzkov len neviem čo s tým ďalej. Ako to riešite vy?
ďakujem za všetky rady
Usporiadat
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Radšej si ich eviduj.Nám napr. nechcu niektorí dodávatelia vystavit príjmový doklad k Fa v deň vystavenia ale až na 2.deň.Neviem z akých dovodov ale stáva sa nám to častejšie.Odovodnia to tým, že vraj sú problémy potom s DU.Síce neviem aké.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Áno Danielka, totiž ak sú povinní mať registračnú pokladňu na tú činnosť, ktorú predávajú, tak musia vystaviť faktúru, a aspoň 1 deň po vystaviť PPD. Lebo vtedy je to už príjem za pohľadávku a nie za napr. "tovar" - vtedy by totiž museli vystaviť blok z registračnej pokladne.
Keď mne sa ich neeeeeeeeeeeeeeeechce evidovať. Všetky má v hotovosti. Musíííííííííím??????
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Muška pokiaľ máš úhradu hotovostnej faktúry v ten istý deň ako deň vyhotovenia faktúry môžeš ju dať hneď do nákladov a nemusíš zapisovať do knihy faktúr a ešte k tomu ju aj očíslovať, tým pádom by si ju musela aj do PC-programu zaevidovať a až tak spraviť úhradu. Takúto faktúru ty môžeš brať ako napr. hocijaký iný blok z reg. pokladne. účtovanie: 501,343/211. Ináč by si musela účtovať: 501,343/321, úhrada:321/211.
Naposledy upravil lenkak : 05.04.05 at 19:37
0 0
slnko slnko

slnko je offline (nepripojený) slnko

súhlasím s Monikou a s Danielam, je tak lepší prehľad a úhrady faktúr sa dobre účtujú aj v Alfe aj v OMEGE.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Lenka, a platí to iba ak je zhodný deň vyhotovenia s dňom úhrady? Lebo to je klient, ktorý mi nosí papiere raz za rok.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tak mi to povedala kontrolórka z DU, iba v ten deň to môžem tak spraviť, keď už je úhrada iný deň šups do knihy faktúr.
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Mala by si.Ani mne sa nechce a musím a tiež máme 50% hotovost a mesačne 500 faktúr len došlých a program taký že ma ide porazit.Máme 2 fakturantky 1. na došlé fa a uhrady a príjemky a 2.na vyšlé Fa a úhrady a každá ich nahadzuje v inom programe a ja ich potom musím za obe ešte raz ponahadzovat do MRP DOS (katastrófa).Jak u blbých na dvore....
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Muška
Áno Danielka, totiž ak sú povinní mať registračnú pokladňu na tú činnosť, ktorú predávajú, tak musia vystaviť faktúru, a aspoň 1 deň po vystaviť PPD. Lebo vtedy je to už príjem za pohľadávku a nie za napr. "tovar" - vtedy by totiž museli vystaviť blok z registračnej pokladne.
Keď mne sa ich neeeeeeeeeeeeeeeechce evidovať. Všetky má v hotovosti. Musíííííííííím??????
U nás vo firme sa fa uhradené cez pokladňu neevidovali a keď sme ich potom nevedeli dohľadať (keď bolo treba), tak sa mejiteľ rozhodol, že ich musíme evidovať všetky. A hrozilo, že aj spätne.
A fakt je ten, že dobrý soft Ti párovanie uľahčí....
A keď sa Ti opakujú dodávatelia a odberatelia, tak to nie je taká katastrofa, či hej?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Lenka, ide mi totiž aj o také faktúry, ako faktúra za el. energiu a ST linku. Podnikateľ ju uhradí to na pošte. No a samozrejme môj dôklad o úhrade je "pečiatka na faktúre". Takže vrazím faktúru do knihy došlých faktúr a na VPD musím napísať - doklad o úhrade viď faktúra č...... Zdalo by sa mi to lepšie ak by som tú faktúru aj s tou "úžasnou" pečiatkou z pošty mohla vraziť rovno za VPD.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
To ti neodporúčam. Pekne evidovať.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Lenkaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, chcela som Ti poslať cmuk za prvú odpoveď,ale teraz Ti už nepošlem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja som Ti len nechcela napísať to čo chceš vidieť napísané, ale ja som Ti radšej napísala holú pravdu. Žiaľ, tak natentokrát cmuk nebudem mať, možno nabudúce, ale ja Ti posielam aj tak aspoň jeden cmuk na zlepšenie nálady.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Lenôčka, cmuky cmuk
0 0
Janna Janna

Janna je offline (nepripojený) Janna

Ja dávam všetky faktúry, ktoré sme zaplatili v hotovosti a mám PPD rovno do pokladne, bez evidencie v záväzkoch. Tiež sa často nezhoduje dátum vystavenia fa s dátumom úhrady.
Takže ako píšete, radšej to aj evidovať v záväzkoch.
Som "rada"
j.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Danielam
Mala by si.Ani mne sa nechce a musím a tiež máme 50% hotovost a mesačne 500 faktúr len došlých a program taký že ma ide porazit.Máme 2 fakturantky 1. na došlé fa a uhrady a príjemky a 2.na vyšlé Fa a úhrady a každá ich nahadzuje v inom programe a ja ich potom musím za obe ešte raz ponahadzovat do MRP DOS (katastrófa).Jak u blbých na dvore....
Tak to Ti uznam, pretože pár rokov dozadu som robila v MRP-DOS ale to je hrozne a to naozaj všetko musí ísť cez fa pretože inak neurobíš DPH. Úprimnú sústrasť...
0 0
llenkaa llenkaa

llenkaa je offline (nepripojený) llenkaa

Chcela by som sa spýtať na takýto konkrétny prípad.

Platiteľ DPH, JÚ - Alfa.
Prijal zálohovú faktúru z Čiech na 200 000,-CZK 01.05.2005
úhrada vykonaná 10.05.2005
lenže všetok tovar nemali na sklade a dodali menej tovaru s ostrou faktúrou na 180 000,-CZK 01.06.2005. ostatný tovar dodajú neskor asi 30.06. Poprosím, ako postupovať? ďakujem.
0 0
llenkaa llenkaa

llenkaa je offline (nepripojený) llenkaa

To ma nikto nezachráni?
0 0
slnko slnko

slnko je offline (nepripojený) slnko

llenkaa
Chcela by som sa spýtať na takýto konkrétny prípad.

Platiteľ DPH, JÚ - Alfa.
Prijal zálohovú faktúru z Čiech na 200 000,-CZK 01.05.2005
úhrada vykonaná 10.05.2005
lenže všetok tovar nemali na sklade a dodali menej tovaru s ostrou faktúrou na 180 000,-CZK 01.06.2005. ostatný tovar dodajú neskor asi 30.06. Poprosím, ako postupovať? ďakujem.
Zaeviduješ v evidencii záväzkov ostrú faktúru na 180 000,- túto sumu samozdaníš a zároveň si odpočítaš daň s prepočtom kurzom NBS 1.6.2005.
Túto faktúru vysporiadáš s preddavkom. Neviem ako si zaúčtovala úhradenú zálohu v PD, či ako výdaj OZD alebo ako NOZD. Ak neovplyvňujúci, tak by som to preúčtovala cez ID na úhradu ostrej fa a ovpl.základ 180 000,- zvyšok až potom, keď príde tovar s druhou fa.
Ak si úhradu zálohy zaúčtovala ako ovpl.základ, tak by som vyrovnala ostru s preddavkovou iba cez evidenciu záväzkov - Pridaj úhradu a napísala by som úhradené tou a tou zálohovou faktúrou a to isté na zálohovej fa.
0 0
llenkaa llenkaa

llenkaa je offline (nepripojený) llenkaa

veľmi pekne ďakujem
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

llenkaa
veľmi pekne ďakujem
IIenkaa,
tak je to k spokojnosti ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať