Zavrieť

Porady

Mzdy

Prosím Vás pomohli by ste mi? Začínam roboť Mzdy MRP??ja nepoznám tento program natoľko!!aký je postup? pridám si pracovný pomer a pri poisteniach čo všetko zaškrtnem? to čo odvádza ZAĽ???pomohol by mi niekto pri postupe??dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    ešte otázka??každý zac má inú zdravotnú poisť. a ak ich prihlasujem ako to mám uroboť každému vypísať zvlášť prihlášku podľa typu poisťovne? a potom ich mám aj zaniesť do každej ??díky za rady

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    timejka200 Pozri príspevok
    ešte otázka??každý zac má inú zdravotnú poisť. a ak ich prihlasujem ako to mám uroboť každému vypísať zvlášť prihlášku podľa typu poisťovne? a potom ich mám aj zaniesť do každej ??díky za rady
    Najprv musí byť do každej poisťovne, z ktorej máš zamestnanca prihlásená firma.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    a to ako mám urobiť ???neviem ako začať poradíš? čo všetko potrebujem aké papiere? díky

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    timejka200 Pozri príspevok
    a to ako mám urobiť ???neviem ako začať poradíš? čo všetko potrebujem aké papiere? díky
    A Ty začínaš novú firmu?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    timejka200 Pozri príspevok
    Prosím Vás pomohli by ste mi? Začínam roboť Mzdy MRP??ja nepoznám tento program natoľko!!aký je postup? pridám si pracovný pomer a pri poisteniach čo všetko zaškrtnem? to čo odvádza ZAĽ???pomohol by mi niekto pri postupe??dakujem
    Pozri http://www.porada.sk/t42865-mrp-zmen...mestnanca.html a otázku 247 na www.mrp.sk

    timejka200 Pozri príspevok
    ešte otázka??každý zac má inú zdravotnú poisť. a ak ich prihlasujem ako to mám uroboť každému vypísať zvlášť prihlášku podľa typu poisťovne? a potom ich mám aj zaniesť do každej ??díky za rady
    Pre každú poisťovňu zvlášť. Odovzdať do 8 dní od vzniku pracovného pomeru.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    nie , teraz chcem pridať novú poisťovnu lebo nám pribudli nový zamestnanci ....a tam ešte firma nie je prihlásená!!

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    timejka200 Pozri príspevok
    nie , teraz chcem pridať novú poisťovnu lebo nám pribudli nový zamestnanci ....a tam ešte firma nie je prihlásená!!
    V číselníku klikneš na mzdový číselník potom práca so mzd. číselníkom a poistné. Pravou myšou klikneš Pridať a vypíšeš názov novej poisťovne a všetky údaje a dáš uložiť.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    timejka200 Pozri príspevok
    ok a potom firmu ako mám prihlásiť?
    Stiahni si z Internetu v príslušnej poisťovni Prihlášku zamestnávateľa, vyplň a pošli.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    a ako sa robia odvody v MRP-čku sám si ich vypočíta? alebo treba zadávať %?a čo mám zakliknúť poistnú org. alebo aj zamestnanca???prosim o radu

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    napr. mám hlavný pracovný pomer a mesačný plat, čo všetko si zaškrtnem v poisteniach? (nemoc. garan.atď.. každá rada poteší začiatočníka......

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    timejka200 Pozri príspevok
    napr. mám hlavný pracovný pomer a mesačný plat, čo všetko si zaškrtnem v poisteniach? (nemoc. garan.atď.. každá rada poteší začiatočníka......
    V programe by si to mala mať preddefinované. Ak nie-musíš rozlíšiť. Nemoc., invalid.,starob. a poist. v nezam. platí zamestnanec aj zamestnávateľ. Garanč.,úrazové a rezerv.fond solidarity len zamestnávateľ.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    takže program by mal byť už tak nastavený???takže by mi to malo rátať? a pri dohodároch platí len garančné??aj to len zamestnávateľ???
    + otázka!!musím každému zamestnancovi zadávať dochádzku na každý deň? keď sú odmeňovaný hod. mzdou??

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    chápem, takže to nemusím, ale keď bude zac na PN alebo dovolenku to si len nahodím do programu a ono mi to vyráta všetko?

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    a ak si nastavujem poistné...tak musím zaškrtnúť aj oranizáciu, vtedy mi to bude rátať aj za ZAC aj ZAľ? alebo musím niekde osobitne nastavovať čo odvádza ZAľ a ZAC..alebo ako to vlastne urobím??

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    najprv napíš kde nastavuješ poistné. V číselníkoch, alebo v konkrétnom pracovnom pomere?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.