Zavrieť

Porady

nezdaniteľná čiastka

Prosím Vás aká je nezdanit. čiastka príjmu??


napr. ZAC má hrubú mzdá 10 500 - z toho vypočítam odvody, zrážky, preddavky atď. prosím o radu!!!!!
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
v MRP vieš urobiť komplet mzdy, aj s odvodmi, príkazom, stačí si nainštalovať program.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

chvalabohu!!kusok menej roboty!!
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

no základné veci ovládam, robila som v MRP mzdy dohodárom::ale teraz budem robiť hlavné pracovné pomery, aj dohody...takže potrebujem vedieť veľa vecí...ďakujem za každú radu...veď je toto asi porada či nie?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

timejka200 Pozri príspevok
no základné veci ovládam, robila som v MRP mzdy dohodárom::ale teraz budem robiť hlavné pracovné pomery, aj dohody...takže potrebujem vedieť veľa vecí...ďakujem za každú radu...veď je toto asi porada či nie?
timejka200, je mi ľúto, ale k základom patria či už odvody, NČZD, .... atd. V dobrom by som ti doporučila naštudovať ZP, zákon o ZP a SP, DzP, SF, cest. náhrady,..........
Máš pravdu, je to Porada, ale oveľa lepšie sa ti bude pýtať a aj skôr porozumieš odpovediam ak budeš mať doporučené najprv naštudované.
Chcem ťa poprosiť o prispenie k prehľadnosti porady tým, že svoje otázky položíš do už založených tém týkajúcich sa danej problematiky.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

tak sprostá nie som keď myslíš nato!!veď ja viem také že odvody koľko percent ručne by som to aj vyrátala ale program nepoznám natoľko, že čo všetko dokáže...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
timejka200 Pozri príspevok
tak sprostá nie som keď myslíš nato!!veď ja viem také že odvody koľko percent ručne by som to aj vyrátala ale program nepoznám natoľko, že čo všetko dokáže...
Timejka200, neurážaj sa, nikto si nemyslí, že si sprostá, všetci sme začínali, ale ja mám pocit, že by si si mala v prvom rade naštudovať manuál MRP, zákony ktoré Ti odporučila Marína a vneposlednom rade nezabudni aj na vyhľadávač, príp. pripájam linky, ktoré Ti určite veľa pomôžu:
kuk sem: http://www.porada.sk/t24751-mrp-win-...k-z-ju-pu.html
http://www.porada.sk/t24753-mrp-mzdy-suhrn-otazok.html
http://www.porada.sk/f47-mrp.html
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

Marína Pozri príspevok
V dobrom by som ti doporučila naštudovať ZP, zákon o ZP a SP, DzP, SF, cest. náhrady,..........
Tiez by som timejke doporucil venovat viac pozornosti obsahu (stylistika, preklepy) a aj forme (privela vykricnikov a otaznikov).
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

dakujem za rady..ťažké začiatky hádam to zvládnem!
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Hrubá mzda 10500,- SK
- Odvody 13,4% = 1407,-/to sa počíta za každý zvlášť -dávam spolu/
- ak zamestnanec podpísal vyhlásenie pre vášho zamestnávateľa tak mu
môžeš dať aj odpočítateľnú položku a to 8208,- Sk mesačne
to je základ dane = 885
x 19% = daň 168,- SK
Ak si pracovník uplatnňuje bonus na dieťa je to výške 555,- SK na jedno tak mu to tiež dáš.
Potom jeho čistá mzda bude 9480,- SK
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
timejka200 Pozri príspevok
dakujem za rady..ťažké začiatky hádam to zvládnem!
som o tom presvedčená, že to určite zvládneš, začiatky sú ťažké, ale hlavu hore.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

díky za podporu..
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

díky pekne
0 0
est est

est je offline (nepripojený) est

Možno by Ti do začiatkov pomohlo, skontaktovať sa s nejakou účtovníčkou, ktorá robí v MRP, trebárs jej aj zaplatiť za konzultácie. Ja som takú možnosť pred 10 rokmi mala a veľmi mi to pomohlo. Takto stráviš veľa času len písaním a čítaním a osoba by Ti to ukázala názorne v programe. Ušetríš nielen čas, ale možno aj peniaze za prípadné pokuty ... Je sice pravda, že človek sa učí na vlastných chybách, ale dá sa aj na cudzích. Prajem dobré nervy.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať