Zavrieť

Porady

Ako postupovať-choroba z povolania

Prosím o radu ako postupovať pri vybavovaní choroby z povolania.Som po dvoch operáciach chrbtice a myslím si , že je to dôsledkom môjho zamestnania.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    RADKA11 Pozri príspevok
    Prosím o radu ako postupovať pri vybavovaní choroby z povolania.Som po dvoch operáciach chrbtice a myslím si , že je to dôsledkom môjho zamestnania.Ďakujem
    O tom musí rozhodnúť posudkový lekár či ide o chorobu povolania alebo nie.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Každá amb. máva raz v mesiaci LPK kedy posudkový prejednáva s lekárom všetkých DPN - ďalšie postupy liečby a pod. , to že si Vy myslíte, že sa jedná o chorobu z povolania , to nestačí, ak by to tak bolo určite by ste to mali uvedené v dokumentoch týkajúcich sa Vášho zdrav. stavu.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    RADKA11 Pozri príspevok
    Prosím o radu ako postupovať pri vybavovaní choroby z povolania.Som po dvoch operáciach chrbtice a myslím si , že je to dôsledkom môjho zamestnania.Ďakujem
    Dokazovanie, či to ide naozaj o chorobu z povolania, nie je také jednoduché. Nestačí len vyjadrenie posudkového lekára, ale prešetruje to regionálny úrad verejného zdravotníctva.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Ja som v nejakom 95 mala chorobu z povolania a lekári to sami uviedli do mojich papierov - predpokladám, že iniciátor bol obvodný lekár, ktorý ma dovtedy liečil.
    Predispozíciu na ochorenie mohla mať pani aj pred tým ako nastúpila do práce- závisí presne od diagnózy.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Posúdiť chorobu z povolania je veľmi zložitý proces,nestačí posudkový lekár.V prvom rade musí kvalifikovaný odborník vysloviť podozrenie na chorobu z povolania a v dalšom ju musí vyšetreniami dokázať.Pokiaľ je to problém,posudzuje sa to na odd.pracovnej medicíny alebo komisiách.Až následne sa prizná alebo neprizná choroba z povolania a voči tomu sa ešte môže zamestnávateľ ohradiť,takže často prebehne aj pár súdov.Takže uplne prvý rozhovor musí byť s obvodným lekárom,či vôbec má význam sa do toho púšťať.

    miges je offline (nepripojený) miges

    miges
    pokial mate podozrenie pre chorobu z povolania treba navstivit kliniku pracovneho lekarstva.

    aaddaa je offline (nepripojený) aaddaa

    aaddaa
    Ahojte poprosila by som jedn radu.

    Našej zamestnankyni bola uznaná choroba z povolania podľa všetkých náležitostí. Pričom zamestnávateľ, u ktorého pracuje bol zbavený viny, že u neho choroba z povolania nevznikla, ale vznikla u predchádzajúceho zamestnávateľa.

    Momentálne sa ju snažíme preradiť na iné miesto, ktoré by jej mohlo vyhovovať. V prípade, že sa takéto miesto nenájde, kto jej musí nahradiť najmenej 10 násobné odstupné priem. mes. zárobku?

    Pozerala som par 195 ods. 4, je tam písané, že to platí zamestnávateľ u ktorého postihnutá osoba naposledy pracovala pred zistením choroby z povolania. Avšak my sme boli zbavený viny a u nás choroba z povolania danej zamestnankyni nevznikla.

    tak teda ako? ďakujem

    aaddaa je offline (nepripojený) aaddaa

    aaddaa
    Inak prepáčte som nová, celkom sa ešte na stránke neorientujem, kde nájdem tému? v miniporadách mi nesvieti, že bola aktualizovaná dnes. ďakujem

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    aaddaa Pozri príspevok
    Inak prepáčte som nová, celkom sa ešte na stránke neorientujem, kde nájdem tému? v miniporadách mi nesvieti, že bola aktualizovaná dnes. ďakujem
    No v miniporadach ti neodpovie nikto,tie su na nieco ine...
    Aj toto je skor taka laicka tema o zdravi,kde si len tak radime o chorobach...

    Ale ty potrebujes odbornu radu, takze sa treba spytat v odbornych temach.
    Otvor si hlavnu stranku Porady a porozhliadni sa...
    Trochu sa preklikaj a citaj aby si sa vedela zorientovat.

    ..pozri,kde sa podobne problemy riesia a v tej sekcii si zadaj otazku,ale predtym si skus vyhladat cez vyhladavac, ci sa uz tema neriesila.

    Otazku si zadaj znovu do prislusnej rubriky, toto tu po precitani vymazem,nech to tu nesarapati

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    miges Pozri príspevok
    pokial mate podozrenie pre chorobu z povolania treba navstivit kliniku pracovneho lekarstva.
    ....posledný príspevok

    07-04-08, 01:23 PM
    ...si myslím , že už dovtedy možno aj to , alebo onô ....možno aj hento ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.