Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie dane v OLYMPe

Prosim poradte, prvý krát robím zúčtovanie dane za zamestnnacov.Poradte mi prosím postup. Mzdy som robila v OLYMPE. Zamestnanci boli zamestnaní do 31.12.2004.Potom prestúpili do inej firmy. Ako im mam urobiť ročné zúčtovanie dane. Mam im urobiť každému daň.priznanie typu A? Alebo Aké tlačivko alebo výpočet v Olympe môžem nájsť, čo mi pomôže??? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

    Kimáková
    veronix
    Prosim poradte, prvý krát robím zúčtovanie dane za zamestnnacov.Poradte mi prosím postup. Mzdy som robila v OLYMPE. Zamestnanci boli zamestnaní do 31.12.2004.Potom prestúpili do inej firmy. Ako im mam urobiť ročné zúčtovanie dane. Mam im urobiť každému daň.priznanie typu A? Alebo Aké tlačivko alebo výpočet v Olympe môžem nájsť, čo mi pomôže??? Ďakujem.
    Ročné zúčtovanie a daňové priznanie sú dve rôzne veci. Buď robíte Vy ako mzdár zamestnancom ročné zúčtovanie, alebo si podávajú oni daňové priznanie. Ak im budete teda robiť ročné zúčtovanie v Olympe pôjdete na Mzdy - Zúčtovanie preddavkov. Tu vygenerujete ročné zúčtovanie cez tlačítko Generuj. Následne im toto ročné zúčtovanie prenesiete do výplat a to tak, ak budete generovať mzdu, tak po zakliknutí tlačítka Generuj zakliknete možnosť "Pridať ročné zúčtovanie za minulý rok". Takto sa Vám vygenerované ročné zúčtovanie dostane do miezd (vo výplate Vám pribudne zložka mzdy Z10 - zúčtovanie preddavkov ).

    adrika je offline (nepripojený) adrika

    adrika
    V Omege som urobila "roč.zúčtov. dane" a vyšiel mi preplatok viac ako 5000 , z toho je časť daň. bonus a časť preplatok na dani. Keď si dám tlačiť "žiadosť o vrátenie preplatku z roč. zúčtovania", je prázdna. V "žiadosti o vrátenie daň. bonusu" však mám sumu, ktorú potrebujem vyžiadať od DÚ. Kde robím chybu ? Prečo ten preplatok na dani nemám v tom tlačive ?
    A ešte podotázka - je pravda, že chyby v roč.zúčtovaní sa môžu opravovať 3 roky spätne? min.rok sme "zabudli" uviesť jednu DOVP, z ktorej mal byť zamestnancovi vrátený preddavok na daň-môžem to vysporiadať teraz?
    ďakujem

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Ročné zúčtovanie robíš v Olympe, nie v Omege. O vrátenie dane z ročného zúčtovania nežiadaš ihneď, nakoľko si tento preplatok môžeš celý rok odpočítavať od preddavkov, ktoré vypočítaš v nasledujúcich mesiacoch. Daňový bonus správne žiadaš od DÚ. Iba ak by si nemohla odpočítať celý preplatok do konca roka, zvyšok Ti DÚ vráti na základe žiadosti.

    anina je offline (nepripojený) anina

    anina
    LubenaK
    Ročné zúčtovanie robíš v Olympe, nie v Omege. O vrátenie dane z ročného zúčtovania nežiadaš ihneď, nakoľko si tento preplatok môžeš celý rok odpočítavať od preddavkov, ktoré vypočítaš v nasledujúcich mesiacoch. Daňový bonus správne žiadaš od DÚ. Iba ak by si nemohla odpočítať celý preplatok do konca roka, zvyšok Ti DÚ vráti na základe žiadosti.
    Daňový bonus sa musí žiadať? Ja som totiž minulý rok poslala žiadosť, po niekoľkých telefonátoch s DU mi ho nakoniec vratili, ale dali mi jasne najavo, ze som si aj daňový bonus mala odpočítavať ako pri preddavkoch, nakoľko oni majú s tým prácu.
    A ešte mi nie je jasné, či do odpočítavania sa môže zahrnúť aj teraz "nová "zrážková daň. To jest, či ju predsa len nemusím zaplatit DU, aj keď je preplatok na preddavkovej dani.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Nie je mi jasný bod 4 (Daň podľa § 15 zákona, zaokrúhlená na celé koruny nadol). Suma čoho sa tam má napísať? Najskôr som si myslela, že zrazená daň, ktorú zamestnanec platil zo svojej mzdy, ale to sa uvedie v bode 9.

    Bude tam bod 3 x 19 % a bode 9 potom skutočne zaplatená daň?
    Hronská Iveta
    Janka6685
    Nie je mi jasný bod 4 (Daň podľa § 15 zákona, zaokrúhlená na celé koruny nadol). Suma čoho sa tam má napísať? Najskôr som si myslela, že zrazená daň, ktorú zamestnanec platil zo svojej mzdy, ale to sa uvedie v bode 9.

    Bude tam bod 3 x 19 % a bode 9 potom skutočne zaplatená daň?
    Jedná sa o sumu, ktorá bude vypočítaná ako 19% zo zdaniteľnej mzdy, ktorá sa uvádza do r.3. Táto bude po vypočítaní zaokrúhlená na celé Sk nadol.
    Jedná sa teda o sumu, ktorá by mala byť z príjmu odvedená. Ak bude suma v r.9, ktorá bola skutočne aj odvedená nižšia, znamená to, že zamestnanec bude mať nedoplatok. A opačne.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Hronská Iveta
    Jedná sa o sumu, ktorá bude vypočítaná ako 19% zo zdaniteľnej mzdy, ktorá sa uvádza do r.3. Táto bude po vypočítaní zaokrúhlená na celé Sk nadol.
    Jedná sa teda o sumu, ktorá by mala byť z príjmu odvedená. Ak bude suma v r.9, ktorá bola skutočne aj odvedená nižšia, znamená to, že zamestnanec bude mať nedoplatok. A opačne.
    Ďakujem pekne za odpoveď.

    ročné zúčtovanie dane v OLYMPe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.