Zavrieť

Porady

LCD televizor - dojem z pozerania

Kupil som si novy LCD TV, no uz po prvych minutach nadsenia z kvalitneho obrazu som si uvedomil ze pri vsetkych filmoch a rozpravkach (hlavne starsich) mam taky "dojem" ako keby boli natocene vcera a nie pred 50 rokmi. Neviem akymi slovami by som to lepsie opisal ale dojem z "pohybu" v nich je taky ako keby som pozeral televiznu inscenaciu alebo vecerne spravy, teda ze im chyba taky ten zamatovy filmovy nadych. Skusal som v nadstaveniach TV rozne moznosti ale na nic som neprisiel. Ked som sa na to pytal (niekolkych) "tzv" odbornych predajcov tak sa tvarili ze nevedia o com hovorim a tvrdili ze som jediny kto sa na take nieco stazuje. Takze vas prosim o podobne skusenosti a hlavne moznosti co s tym.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    littleboy Pozri príspevok
    Kupil som si novy LCD TV, no uz po prvych minutach nadsenia z kvalitneho obrazu som si uvedomil ze pri vsetkych filmoch a rozpravkach (hlavne starsich) mam taky "dojem" ako keby boli natocene vcera a nie pred 50 rokmi. Neviem akymi slovami by som to lepsie opisal ale dojem z "pohybu" v nich je taky ako keby som pozeral televiznu inscenaciu alebo vecerne spravy, teda ze im chyba taky ten zamatovy filmovy nadych. Skusal som v nadstaveniach TV rozne moznosti ale na nic som neprisiel. Ked som sa na to pytal (niekolkych) "tzv" odbornych predajcov tak sa tvarili ze nevedia o com hovorim a tvrdili ze som jediny kto sa na take nieco stazuje. Takze vas prosim o podobne skusenosti a hlavne moznosti co s tym.

    Dakujem.
    Nezdá sa ti to, pri analógovom signále je kvalita obrazu na LCD TV horšia ako pri klasickom CRT. Tu som to písal:

    http://www.porada.sk/512361-post8.html

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Môžem ti len toľko napísať : "zvykneš si". Po pol roku ti to už také "hrozné" nebude pripadať.

    littleboy je offline (nepripojený) littleboy

    littleboy
    Vieroslava, svojim "zvyknes si" si ma vyviedla z temnot pochybností či som vobec normalny :-) Bohuzial tym padom je mi jasne ze sance na vyriesenie mojho "problemu" su asi nulove. Ale aj tak vdaka.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Chobot Pozri príspevok
    Nezdá sa ti to, pri analógovom signále je kvalita obrazu na LCD TV horšia ako pri klasickom CRT. Tu som to písal:

    http://www.porada.sk/512361-post8.html
    A sakra, to som nevedel tiež. Budem cakat. Aspon aj tak pojdu dolu LCD telky s rozlisenim full DVD, ktore su podla mna este dost drahe.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    littleboy Pozri príspevok
    Vieroslava, svojim "zvyknes si" si ma vyviedla z temnot pochybností či som vobec normalny :-) Bohuzial tym padom je mi jasne ze sance na vyriesenie mojho "problemu" su asi nulove. Ale aj tak vdaka.
    Nie sú nulové. Pokiaľ pripojíš kvalitný zdroj (signál), najlepšie digitálny, tak obraz bude dokonalý a využiješ kvality LCD obrazovky. Ale nie pri analógu.

    Napr. aj obraz z DVD prehrávača bude na LCD pekný.

    charonme je offline (nepripojený) charonme

    charonme
    aky je to typ panelu? nejaky stary 25ms TN?

    druha vec: signal s nizkym rozlisenim sa musi na lcdcko (aj plazmy) interpolovat, aby sa dal zobrazit v nativnom rozliseni panelu, takze tam najcastejsie vznikaju neprijemne efekty - podla kvality pouzitej interpolacie. Pochybujem, ze sa to pri tvojom modeli da, ale keby si ten signal zobrazil v takom rozliseni, v akom prisiel (PAL je asi okolo 576x704 ? opravte ma plz) tak podla mna by to malo vyzerat dobre (akurat ze to bude malicke).

    riesenia:
    a) kupit kvalitny panel
    b) medzi analogovy signal a panel dat nieco co bude robit kvalitnu interpolaciu (pocitac s video-in kartou) a do panelu pojde uz digitalny signal
    c) pouzivat signal s nativnym rozlisenim panelu
    d) zakryt panel matnym sklom a sadnut si dost daleko
    e) uz mi napadaju len blbosti typu nepozeraj televizor

    este nieco: mas dobre oci, vela ludi tieto rozdiely nevidi

    littleboy je offline (nepripojený) littleboy

    littleboy
    Skoda ze nerozumiem tym interpolaciam :-) Ten televizor bol vo svojej triede na konci minuleho roku vraj na celkom vysokej urovni, aspon tak mi to vraveli "odbornici" z obchodu (co maju doma vzdy nahodou zrovna ten isty model ktory vam ponukaju :-) Je to Samsung 32M87BDX/XEH, vraj vtedy jediny 100Hz model.

    charonme je offline (nepripojený) charonme

    charonme
    aha, papierovo to vyzera byt dostatocne dobry panel (otazny je tuner a ostatna suvisiaca elektronika, o tom som nic nenasiel). Bude to presne tak ako pisal Chobot, cize je to asi len a len vstupnym analogovym signalom...

    fmato je offline (nepripojený) fmato

    fmato
    Dobry den,
    neviete ako je to ked pripojim LCD televizor na klasicku analogovu kablovku?
    Mozem cakat horsi obraz ako na klasickom CRT televizore?
    Dakujem

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    fmato Pozri príspevok
    Dobry den,
    neviete ako je to ked pripojim LCD televizor na klasicku analogovu kablovku?
    Mozem cakat horsi obraz ako na klasickom CRT televizore?
    Dakujem
    Áno, obraz bude horší, ako pri CRT televízore. Písal som o tom tu:

    http://www.porada.sk/t79471-lcd-tele...pozerania.html

    Ale presunul som ti príspevok do tej témy, aby tu neboli na rovnakú otázku založené duplicitné témy. Takže si to prečítaj hore a v tom linku, ktorý som uviedol v prvom príspevku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.