Zavrieť

Porady

daň z výhry,kedy ju platiť a či vôbec

Pekný deň prajem.
Moja manželka vyhrala v nemenovanej súťaži zlatú retiazku.V balíku jej prišla však len retiazka žiaden doklad o cene retiazky,ani pri žrebovaní v televízii to nik neuvádzal.Ako teraz zistím či má alebo nemá podať daňové priznanie na daň z výhry?Akurát balík bol poistený na 3000sk,ktorým spomínaná výhra prišla.Pokiaľ by v tomto roku manželka ešte niečo vyhrala,tieto výhry sa spočítavajú.Napr 3000+1500+200...............
Ako to vlastne je?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    krusa je offline (nepripojený) krusa

    krusa
    Výhry sa zdaňujú riadne v lehote na podanie daňového priznania. t.j. ak bola výhra prijatá v roku 2008 zdaňuje sa v daňovom priznaní za rok 2008 v lehote do 31.3.2009.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    xman Pozri príspevok
    Pekný deň prajem.
    Moja manželka vyhrala v nemenovanej súťaži zlatú retiazku.V balíku jej prišla však len retiazka žiaden doklad o cene retiazky,ani pri žrebovaní v televízii to nik neuvádzal.Ako teraz zistím či má alebo nemá podať daňové priznanie na daň z výhry?Akurát balík bol poistený na 3000sk,ktorým spomínaná výhra prišla.Pokiaľ by v tomto roku manželka ešte niečo vyhrala,tieto výhry sa spočítavajú.Napr 3000+1500+200...............
    Ako to vlastne je?
    Vaša výhra zrejme patrí medzi príjmy podľa § 9 ods.2n Zák.o dani z príjmov:
    Každú výhru v rámci zdaňovacieho obdobia posudzujeme samostatne. ( t.j. nespočítavame spolu za kalend. rok).
    Cena výhry na zákl. § 9 ods.2n Zákona o dani z príjmov je oslobodená od dane z príjmov do 5000 Sk.


    Organizátor súťaže by Vám mal poslať potvrdenie o cene výhry a či z toho bola zrazená daň
    (nakoľko máte vecnú výhru daň určite nezrazili.)

    NOKIA je offline (nepripojený) NOKIA

    NOKIA
    Prosím , platí sa daň z výhry presne 5000SK v hotovosti?
    podľa zákona o dani z príjmov par.9 odst.2 písm. n,
    od dane sú oslobodené aj prijaté ceny alebo výhry... v hodnote neprevyšujúcej 5000Sk, teda by sa podľa mňa nemala platiť,
    je to správne?

    Vranová je offline (nepripojený) Vranová

    Vranová
    NOKIA Pozri príspevok
    Prosím , platí sa daň z výhry presne 5000SK v hotovosti?
    podľa zákona o dani z príjmov par.9 odst.2 písm. n,
    od dane sú oslobodené aj prijaté ceny alebo výhry... v hodnote neprevyšujúcej 5000Sk, teda by sa podľa mňa nemala platiť,
    je to správne?
    odpoveď si si dala sama!

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    NOKIA Pozri príspevok
    Prosím , platí sa daň z výhry presne 5000SK v hotovosti?
    podľa zákona o dani z príjmov par.9 odst.2 písm. n,
    od dane sú oslobodené aj prijaté ceny alebo výhry... v hodnote neprevyšujúcej 5000Sk, teda by sa podľa mňa nemala platiť,
    je to správne?
    Čo myslíte tým v hotovosti?

    daň z výhry,kedy ju platiť a či vôbec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.