Zavrieť

Porady

Najobľúbenejšie klávesové skratky (shortcuts)

admin
Aké sú vaše najobľúbenejšie klávesové skratky na počítači?

Medzi moje patria:
Alt+Tab (tabulátor) pretože naraz pracujem s viacerými otvorenými oknami a touto skratkou sa medzi nimi rýchle prepínam
Súvisiaca skratka je Alt+F4 ktorá zavrie aktívne okno.

Ctrl+F - táto skratka je veľmi dobrá na zorientovanie sa na webe a stránke. Ste napr. na novej stránke a potrebujete rýchlo nájsť kontakt? Stlačte Ctrl+F, zadajte kontakt a prehliadač Vám skočí priamo na prvé zhodné slovo. Veľmi užitočné najmä pri veľkých weboch, alebo stránkach s množstvom informácií.
Na Porada.sk to napríklad využívam v zákonoch, kde jeden zákon je na celej strane a hoci tu máme obsah, vyhľadávač prehliadača ma rýchlo nasmeruje na daný text ktorý v zákone hľadám.

F5 - refresh stránky - po slovensky "znovu načítanie" stránky. Veľmi užitočné najmä pri zaseknutí stránky, keď niečo nefunguje, alebo keď mám pocit že sa mi otvorila stará verzia obsahu stránky. (prehliadače ukladajú obsah do pamäte a potom sa môže stať že máte načítané staré údaje)

Pridajte aj tie vaše. Ak budú špecifické pre nejaký program, nezabudnite spomenúť jeho názov .
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alla66 Pozri príspevok
prečo nepoužiješ znamienko krát?....a máš hviezdičky*****
ešte.....pr.alt+pomlčka *
******************************** ( pomohlo : pr.alt+pomlčka)
Ďakujéééém

...to krát ci čo myslela???
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Asi nemas numericku klavesnicu? Ak ano, tak tam je samostatne tlacitko s hviezdickou * Ale asi nemas numericku
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Mám aj externú, ale tú málo používam. Vlastne ani hviezdičku bežne nepotrebujem...jedine na vyhľadávač na POrade...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
znamienko, ktoré sa používa v matematike.....násobilka 2*3 = ?
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alla66 Pozri príspevok
znamienko, ktoré sa používa v matematike.....násobilka 2*3 = ?
myslíš, ked mám otvorenú kalkulačku?
...lebo to násobenie na NB klávesnici používam asi tak často , ako tú hviezdičku, chi, chi...
Ked potrebujem robiť s číslami, pripájam ext. klávesnicu...
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

arizona Pozri príspevok
myslíš, ked mám otvorenú kalkulačku?
...lebo to násobenie na NB klávesnici používam asi tak často , ako tú hviezdičku, chi, chi...
Ked potrebujem robiť s číslami, pripájam ext. klávesnicu...
Ono ja mam aj na notebooku *, ale cez "FN" klavesu. myslim FN+P. ale to je uz individualne...

Aj bez samostatnej numerickej klavesnice sa da numericka zapnut a nachadza sa potom na mieste pismenok pod pravou rukou. vtedy sa ti to podari aj s tym alt+42 (Ale to plus tam nepis )
2 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
viď.obrázok.... NB s num.klávesnicou...rýchly prístup
Snap146.jpg  
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

..... Mať tak numericku klavesnicu
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

...ja takúé tlačítka nemám! ...ale viem, že sa to dá niekde prepnúť...len som to doteraz nepoužívala...
Naposledy upravil arizona : 14.05.10 at 22:42 Dôvod: PREKLEP (zo slovenčiny do maďarčiny) :-DDD
1 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
arizona Pozri príspevok
...ja takú tlačítka nemám! ...ale viem, že sa to dá niekde prepnúť...len som to doteraz nepoužívala...
tanítják a magyar ?
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alla66 Pozri príspevok
tanítják a magyar ?
...aj tak nemírtem ...asi umrem blbá, xi, xi
2 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

arizona Pozri príspevok
...ja takú tlačítka nemám! ...ale viem, že sa to dá niekde prepnúť...len som to doteraz nepoužívala...
Cas naucit sa nieco nove
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alla66 Pozri príspevok
tanítják a magyar ?
jáááj, už som zbadala
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Keď sa lepšie pozriete na klávesnicu notebooku, uvidíte na klávesách s písmenkami aj nenápadné 0123456789 a aj /*-+. Je to tej istej farby ako tlačítko FN. To preto, lebo keď stlačíte a držíte FN, potom tieto klávesy slúžia ako numerická klávesnica. (záleží od nastavenia v BIOSe a typu notebooku, môže sa to prepínať aj inak)

0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

PotPalo Pozri príspevok
Keď sa lepšie pozriete na klávesnicu notebooku, uvidíte na klávesách s písmenkami aj nenápadné 0123456789 a aj /*-+. Je to tej istej farby ako tlačítko FN. To preto, lebo keď stlačíte a držíte FN, potom tieto klávesy slúžia ako numerická klávesnica. (záleží od nastavenia v BIOSe a typu notebooku, môže sa to prepínať aj inak)

Áno, máš pravdu, ale teraz už bývajú notebooky s numerickou klávesnicou, tak využívame tú
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať