Zavrieť

Porady

Úhrada prijatej faktúry pomóóc

Ahojte, prosím Vás potrebujem pomôcť, prečo mi V MONEY S3 nejde uhradiť prijatá faktúra keď je tam zaúčtovaný náklad za tovar a prevádzková réžia?

Prečo to nejde?Dá sa to niekde nastaviť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    ako myslíš nedá uhradiť?

    uhradili ste ju a nemáš ju spárovanú ? vyhadzuje sa ti ako neuhradená ?

    popíš bližšie, robím v MONEY, takže ti poradím, ale asi nerozumiem otázke

    veronica je offline (nepripojený) veronica

    :O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac veronica
    Ahoj mám vytvorenú prijatú faktúru, ktorá je rozúčtovaná jedna položka je prevádzková réžia a druhá položka je nákup tovaru. Celková suma je dajme tomu cca 15 000,-- Sk. Kliknem pravým tlačítkom a vyrolujesa mi menu a dám, že uhradiť vyberiem, že s bankou a mám prislušný bankový doklad kde je tiež rozúčtované aby som vedela kde čo ide a program mi vyhodí, že to nemôže uhradiť, pretože sú tam rozúčtované položky...Ako sa to prosím ťa dá urobiť?

    veronica je offline (nepripojený) veronica

    :O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac veronica
    A ete niečo nejde to aj keď nie sú na prijatej faktúry rozúčtované položky. Sú rozúčtované len na BV aby som vedela, že čo ide do prevádzkovej a čo do nákladov za nákup tovaru...neviem si s tým poradiť ani za svet ((.

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    veronica
    Ahoj mám vytvorenú prijatú faktúru, ktorá je rozúčtovaná jedna položka je prevádzková réžia a druhá položka je nákup tovaru. Celková suma je dajme tomu cca 15 000,-- Sk. Kliknem pravým tlačítkom a vyrolujesa mi menu a dám, že uhradiť vyberiem, že s bankou a mám prislušný bankový doklad kde je tiež rozúčtované aby som vedela kde čo ide a program mi vyhodí, že to nemôže uhradiť, pretože sú tam rozúčtované položky...Ako sa to prosím ťa dá urobiť?
    1. neviem či robíš PÚ alebo JÚ
    účtuješ to zrejme zle - ak som to pochopila, tak ty najprv zaeviduješ FA, potom ju uhradíš, potom sa vrátiš späť na FA - a tam cez pravé tlačítko chceš FA spojiť s úhradou - ktorej predkontácia je rovnako rozúčtovaná ako FA?, napíš mi presné zaúčtovanie ak robíš v PÚ

    V PÚ zaúčtuješ došlú FA - 501/321 + rozúčtovanie na 504/321
    potom ak účtuješ v banke úhradu danej FA - vyberieš si cez VS danú FA, dáš OK, nahodíš sumu úhrady, dáš OK - uvedieš dátum úhrady a máš spárovanú platbu. V banke máš potom predkon. 321/221

    pravdepodobne robíš "technické" chyby, treba spraviť správne nastavenia, predkontácie, pozrieť manuál
    Naposledy upravil Sefcikova : 31.03.05 at 19:37

    veronica je offline (nepripojený) veronica

    :O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac veronica
    Ahoj, vediem jednoduché účtovníctvo a robím presne všetko to čo je v manuály, poviem ti presne ako to robím.
    Mám faktúrku za nákup tovaru, kde jedna položka je nákup tovaru a druhá položka ide do prevádzkovej réžie, celá faktúrka bola hradená z BÚ.
    Zaevidujem si faktúrku v prijatých faktúrkach a pravým tlačítkom dám, že uhradiť dá mi na výber pokladňu´BÚ a ete aj interný doklad...kliknem na banku a hodí ma to do bankových dokladov tam si vyberiem, výdaj a vyplním všetko tak ako má byť..Iba že je to tu rozúštované aby sa to vedelo v peňažnom denníku zaúčtovať do správneho stĺpca keď všetko spravím dám tlačítko ok a dvakrát kliknem aby sa mi to prenieslo do úhrad a potom mi vypíše už spomínanú vec....hmm
    Napadlo ma či to nemôže byť aj tým, že tam kde vyberám či to budem hradiť z BÚ či z pokladne (mám otovrený BV výdaj) tak vedľa je že predkontácia tam dam, že vydaj tovaru...ale v rozúčtovaní tam mám aj PR a výdaj za tovar, nie je chyba v tom ? a ak áno ako sa to dá urobiť...

    veronica je offline (nepripojený) veronica

    :O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac veronica
    Vždy mi to vyhodí nasledovné Do zoznamu uhrádzajúcich dokladov nemožno pridávať uzamknuté doklady, alebo doklady obsahujúce položky.
    Doklady určite nie sú uzamknuté.........:////

    veronica je offline (nepripojený) veronica

    :O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac veronica
    ani tak to nejde . skúšala som aj to.....

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    veronica
    Ahoj, vediem jednoduché účtovníctvo a robím presne všetko to čo je v manuály, poviem ti presne ako to robím.
    Mám faktúrku za nákup tovaru, kde jedna položka je nákup tovaru a druhá položka ide do prevádzkovej réžie, celá faktúrka bola hradená z BÚ.
    Zaevidujem si faktúrku v prijatých faktúrkach a pravým tlačítkom dám, že uhradiť dá mi na výber pokladňu´BÚ a ete aj interný doklad...kliknem na banku a hodí ma to do bankových dokladov tam si vyberiem, výdaj a vyplním všetko tak ako má byť..Iba že je to tu rozúštované aby sa to vedelo v peňažnom denníku zaúčtovať do správneho stĺpca keď všetko spravím dám tlačítko ok a dvakrát kliknem aby sa mi to prenieslo do úhrad a potom mi vypíše už spomínanú vec....hmm
    Napadlo ma či to nemôže byť aj tým, že tam kde vyberám či to budem hradiť z BÚ či z pokladne (mám otovrený BV výdaj) tak vedľa je že predkontácia tam dam, že vydaj tovaru...ale v rozúčtovaní tam mám aj PR a výdaj za tovar, nie je chyba v tom ? a ak áno ako sa to dá urobiť...
    V JÚ ja účtujem nasledovne :
    Prijatie FA - predkontácia V TOVAR (pokiaľ nemáš FA uhradenú tak samotný program ti FA nezaučtuje, predkontáciu však uviesť musíš, inak ťa program neposunie dalej)

    potom keď účtujem banku, dám nový bankový výdaj, zapíšem dátum, idem do VS : vyberiem hradenú FA - všetko aj so sumou sa mi automaticky nahodí - akurát znova uvediem predkontáciu V TOVAR, dám OK, pokiaľ máš nastavené - ukáže sa ti zaúčtovanie a v tom zaútovaní si to priamo rozúčtuješ a je to.

    TY účtuješ podľa toho čo píšeš :
    1. zaeviduješ FA
    2. zaúčtuješ bankové úhrady (bez priameho spárovania v banke)
    3. ideš do FA, na lište stlačíš úhrady, dáš uhradiť bankou, vyberieš doklad, dáš OK a zaúčtuje ti to predkontáciou čo máš v banke, potom by si mala FA rozúčtovať. - aj týmto spôsobom to funguje

    ale tebe zrejme nie, vidí v tom jediný problém - problém nastavenia
    skús to spraviť tým prvým spôsobom ako opisujem

    a to keď ti program hlási, že neuhrádza uzamknuté doklady, to nepíše len tak, určite robíš nejakú banálnu chybu, trochu sa s tým pohraj, možno zistíš

    veronica je offline (nepripojený) veronica

    :O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac veronica
    Podarilo, ďakujem ti veľmi pekne )))).
    Môžeš mi ete prosím poradiť ako je to s dodacími listami?
    Ak vystavím faktúrku a dám tlačiť, tak mi dá ponúknuť aj dodací list k faktúre je to super len nie vždy fakturujeme tovar a keď fakturujeme služby tak dodací nedávame. Chcem sa spýtať, či by nevadilo, keby sme tlačili aj tie na služby a nejako to označili že sa jedná o služby aby dodacie išli po sebe(číslovanie).
    Viem, že sa dajú dodacie dať aj zo skladu, ale potom treba do faktúrky zadávať položky ručne. Miesto výdajky mi tam dá dodací list vydaný to nevadí? Uzná to daňová kontrola ako výdajku, teda lepšie povedané nebude s tým problém?
    Prosím ťa ako to robíš ty?Aký je najlepší spôsob...
    Zatiaľ ti veľmi pekne ďakujem....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.