Zavrieť

Porady

pracovná zmluva

PU
Potrebujem poradiť s pracovnou zmluvou. mám problém, lebo v zmluve mám v kolonke,,ďalšie podmienky,, uvedenú sumu 12 000,-Sk.ako mám chápať túto sumu? ako hrubú alebo čistú mzdu? pri tej sume nie je napísané ani slovíčko,mzda,. asi dva roky mi zamestnávateľ platil 16 000,- hrubého a teraz mi ponížil na 14 600,- hrubé, čo vyšlo na 11 800,- čistého. je tá zmluva v poriadku? neni porušený zákon?
Usporiadat
simonka1 simonka1

simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

PU
Trafila si to dobre, s tou istotou. To je aj môj prípad. Ja prichádzam konečne na to, že musím sa pohnúť niekam ďalej. S učtom mám prax asi 10r., tiež som robila najprv vo veľkej firme, kde si každá učtarka robila iba svoju časť roboty a boli spokojné. Po čase som prišla na to, že oni vlastne vedia za 25r. čo tam boli, iba kúsok toho všetkého. Ale dosť som sa tam toho naučila. No a teraz robím už 5r. sama komplet PU. a mzdy som sa naučila, ale ibe teóriu, vo firme , keď odchádzala mzdárka tak ma nahovárali aby som to zobrala, lenže ja som to nechcela, kôli tomu, že by mi to aj tak nezaplatili. Ale teraz by som už mala viacej času, tak by som skúsila aspoň pre začiatok robiť dve firmy...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať