Zavrieť

Porady

UMIESTNENIE CHLADNIČKY VEDĽA RÚRY NA PEČENIE

AHOJTE, NAVRHUJEM SI KUCHYŇU DO PODKROVIA, KEĎŽE SME S MANŽELOM OBIDVAJA DOSŤ VYSOKÝ ZVOLILA SOM ALTERNATÍVU UMIESTNENIA RÚRY NA PEČENIE DO VYSOKEJ SKRINKY, KTORÁ SA MI VMESTÍ LEN VEDĽA VOLNE STOJACEJ CHLADNIČKY, NIE SOM SI ISTÁ, ALE ASI TO TAK NESMIE BYŤ.VIE MI NIEKTO PORADIŤ ČI JE TO MOŽNÉ, ALEBO NIE.BOHUŽIAL INÁ MOŽNOSŤ NIE JE, KDE BY SOM TÚ VYSOKÚ SKRINKU STRČILA A NERADA BY SOM TO MENILA.POTEŠÍ MA KAŽDÝ DOTAZ.ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ssandra-123 Pozri príspevok
    AHOJTE, NAVRHUJEM SI KUCHYŇU DO PODKROVIA, KEĎŽE SME S MANŽELOM OBIDVAJA DOSŤ VYSOKÝ ZVOLILA SOM ALTERNATÍVU UMIESTNENIA RÚRY NA PEČENIE DO VYSOKEJ SKRINKY, KTORÁ SA MI VMESTÍ LEN VEDĽA VOLNE STOJACEJ CHLADNIČKY, NIE SOM SI ISTÁ, ALE ASI TO TAK NESMIE BYŤ.VIE MI NIEKTO PORADIŤ ČI JE TO MOŽNÉ, ALEBO NIE.BOHUŽIAL INÁ MOŽNOSŤ NIE JE, KDE BY SOM TÚ VYSOKÚ SKRINKU STRČILA A NERADA BY SOM TO MENILA.POTEŠÍ MA KAŽDÝ DOTAZ.ĎAKUJEM
    Síce nevidím presne, ako to máš navrhnuté, ale dnešné spotrebiče sú dobre izolované a môže byť kľudne trúba vedľa chladničky. Netreba sa báť, že by rúra zohrievala vnútro chladničky. A ešte keď je v skrinke...

    ssandra-123 je offline (nepripojený) ssandra-123

    ssandra-123
    ĎAKUJEM ANI NEVIEŠ AKO SI MA POTEŠIL.VLASTNE TO BUDE ASI TAK, ŽE BUDE STÁŤ VYSOKÁ CHLADNIČKA A VEDĽA NEJ BUDE VYSOKÁ SKRINKA CCA 186CM A VNEJ ASI NIEKDE V STREDE BUDE RÚRA, KLASICKÁ VASOKÁ SKRINKA NA RÚRU A MIKROVLNKU DOLE SÚ ZÁSUVKY(ŠUPLÍKY) ASI DVE

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    a keby aj trošku hriala, akurát budeš mať o pár halierov vyšší účet za el. energiu

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    kukučka Pozri príspevok
    a keby aj trošku hriala, akurát budeš mať o pár halierov vyšší účet za el. energiu
    Tych halierov bude viac ako len par, istotne viac ako ked niekto vypne standby na videu a to tu mnohi propaguju ako velku usporu. Zalezi ale ako casto budes ruru pouzivat. Fyziku neoklames. Energia sa nemoze stratit a ani vyrobit z nicoho. Ak rura spotrebuje 2 kW, tak sa ich velka cast premeni na teplo, na druhu stranu ale v chladnicke vyrabas chlad. Ani tak nezalezi ako je zaizolovana, vymennik, ktory to umozni je totiz zvonku. Ak teda nie je ina moznost neda sa nic robit. Nie je ani mozne akymkolvek sposobom odviest teplo z priestoru rury, vetracimi hadicami, podobne ako je to v digestore, alebo priviest cerstvy a chladny vzduch za chladnicku?

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    Ja mam vstavanú rúru a aj chladničku, ale vedľa seba by som ich určite nedala, pretože ked pečiem tak vedlajšie skrinky sú teplé a dosť, lebo teplo z rúry prechádza popri stene okolo celej linky.

    tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

    z malickosti sa sklada svet. ...viac tiny77
    my sme to tiez nemohli inak riesit, linku mi robil manzel, ubezpecoval ma, ze to tak bezne robi aj inym, takze sme ju dali vedla rury, takisto zabudovanej vo vyske oci. Ibaze chladnicke to urcite nerobi dobre, v pribalovom letaku sa JASNE pise NEUMIESTNOVAT blizko tepelnych zdrojov. Chladnicka odvtedy tecie. Ani odizolovanie nestacilo.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Mohlo by to byť dobré, ak bude rúra vyššie ako výmenník chladničky, alebo aspoň v rovnakej výške + odizolované bočné sálanie. Potom by to mohlo byť, lebo teplo vystupuje hore.

    UMIESTNENIE CHLADNIČKY VEDĽA RÚRY NA PEČENIE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.