Zavrieť

Porady

výpočet mzdy v Omege

Ahojte poraďáci,

používam na mzdy Omegu a nie som veľmi skúsená. Teraz, keď som dala generovať mzdy za marec 2008 urobil mi program jednu zvláštnu vec, ktorú sie neviem vysvetliť:
Mám jedného zamestnanca, ktorý poberá minimálnu mzdu teda 8100,- Sk a ďalšieho s hrubou mzdou 10 000,-. Keď som dala vygenerovať mzdy za marec, tak u toho s minimálnou mzdou mi rátal v marci aj sviatky ako odpracované dni, zatiaľ čo u toho s hrubou mzdou 10 000,- zvlášť vyčíslil mzdu za odpracované dni a zvlášť náhradu za sviatok. Neviete mi povedať prečo a či je to tak správne??? Ešte mám jednu otázku. U toho zamestnanca s min. mzdou bol aj jedeň deň dovolenky, pričom HM za 03/2008 vychádza 8088. Je tam potrebné doplácať do sum 8100 alebo nie? Čítala som príspevky na porade, ale tak v tom nemám jasno. Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Sú to zamestnanci s mesačnou mzdou ? Pri mesačnej mzde sa sviatky neplatia - sú zahrnuté v mzde. Preto pozri či to máš správne nastavené:
    V personalistike vojdi do "údaje pracovníka" a v karte "mzdové údaje" vpravo dole je okienko pre "sviatok platiť" a tam vyber možnosť "mes.mzdou".

    moniq81 je offline (nepripojený) moniq81

    moniq81
    Ďakujem za odpoveď. Čudné mi je to, že som v nastaveniach nič nemenila a po iné mesiace mi sviatky dalo zvlásť a teraz je to spolu v odpracovaných dňoch. Prosím nevieš ako je to s tým doplatkom???

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    moniq81 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. Čudné mi je to, že som v nastaveniach nič nemenila a po iné mesiace mi sviatky dalo zvlásť a teraz je to spolu v odpracovaných dňoch. Prosím nevieš ako je to s tým doplatkom???
    Program Olymp sám dopočíta odvody do SP a ZP do minimálnej mzdy 8100 Sk. Daj tlač dokumenty - odvody poistného mesačné a tam máš uvedené dopočet.
    Ale ak spravíš mzdu a nechceš tam mať dopočet do min. mzdy tak daj zamestnancovi odmenu, aby si mala pri výpočte mzdy sumu minimálne 8100 Sk.

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Prosím Vás, v našom softe od januára zmenili zaokrúhľovanie základnej mzdy pri mesačne odmeňovaných zamestnancoch, na najbližších desať eurocentov. Je to dobré? Tak Vám to počíta aj v /Omege/ Olympe ?
    AK má zamestnanec napr. 327,20 ale nerobil 22 dní, len 21 dní, tak základná mzda je 312,30 ? alebo 312,33 ?
    Ďakujem.
    Naposledy upravil alicacka : 13.02.12 at 08:27

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Prepáč, my máme iný program. Samozrejme v Olympe. Len chcem vedieť, či aj Vám tak počíta vo Vašom programe.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    môžem poprosiť, mám v RZD nedoplatok, ZC bola krátená nčzd ...
    ako si nastavím nedoplatok, tak, aby mu bol do konca kalendárneho roky dozrážaný????
    ďakujem....

    výpočet mzdy v Omege

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.