Zavrieť

Porady

združenie PO

Prosím poradiť, či existuje niečo ako združenie PO, prípadne združenie, kde členovia sú FO-podnikatelia v kombinácii s PO- s.r.o., všetci účastníci sú neplatci DPH. Všade som našla len možnosť založiť združenie FO.
A ak je to možné, aké účtovníctvo sa potom vedie.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dodo777 je offline (nepripojený) dodo777

    dodo777
    Prosím o pomoc aj ja už dlho hľdam ako učtovať združenie a hlavne delenie nákladov a výnosov. Kto poradi?

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    fragment Pozri príspevok
    Prosím poradiť, či existuje niečo ako združenie PO, prípadne združenie, kde členovia sú FO-podnikatelia v kombinácii s PO- s.r.o., všetci účastníci sú neplatci DPH. Všade som našla len možnosť založiť združenie FO.
    A ak je to možné, aké účtovníctvo sa potom vedie.
    Ďakujem.
    Najschodnejšia cesta - založiť PO, v ktorej bude spoločníkmi niekoľko PO alebo PO + FO.

    dodo777 je offline (nepripojený) dodo777

    dodo777
    Máme založené združenie PO, kde je jeden člen združenia lider, a ten vedie v rámci svojho učtovníctva a j účtovnictvo združenia , kde sa delia náklady a výnosy podľa zmluvy - percenta. Všetko je ošetrené v zmluve o združeni. Vedieme ako lider združenia PU. Aj všetci členovia vedú PU a su platcami DPH. Ja by som potrebovala presne učtovanie.
    Naposledy upravil dodo777 : 15.04.08 at 06:03

    dodo777 je offline (nepripojený) dodo777

    dodo777
    Nenajde sa nikto kto učtuje take združenie, ako sa to robi cey spojovací účet? Vie niekto poradiť?

    dodo777 je offline (nepripojený) dodo777

    dodo777
    Potrebujem poradiť, už som prešla celý net. Ako presne učtovať združenie právnickych osôb.

    dodo777 je offline (nepripojený) dodo777

    dodo777
    Ešte raz sa obracia na poraďakov. Potrebujem učtovať o združení 4 právnickych osôb, mi sme ako lider združenia ktoré je poverené účtovníctvom. Ako to bude pri došlých a vyšlých faktúrach. Vie mi niekto pmôcť už sa stým dlho trápim. Veľmi pekne dakujem.

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Ja som mala a účtovala združenie dvoch PO. V zmluve o združení bolo dohodnuté, ktorá PO bude viesť kompletné účtovníctvo t.j., fa dod., odber., pokladňu, banku (účet sme mali založený nový na toto združenie), úhrady fa atď. Keď sa akcia skončila, PO si rozdelili medzi sebou zisk. účtuje sa cez spojovací účet 398.

    dodo777 je offline (nepripojený) dodo777

    dodo777
    Prosím, vie niekto poradiť ako učtovať združenie právnickych osôb, cez spojovacie účty.
    Ďakujem

    dasasopi je offline (nepripojený) dasasopi

    dasasopi
    Ahojte poraďáci, potrebovala by som poradiť. Kôli obratu sme museli založiť združenie dvoch PO /stavebná činnosť/. Mám už vyčlenené náklady združenia na materiál,subdodávky,mzdy a odvody pracovníkov, len mám problém ako rozčlením náklady na nákladné autá. Najprv som myslela, že rozdelím PHM podľa prejazdených km, lenže to auto zahŕňa aj iné náklady na opravy,šoféra,poistky... môžem si zvoliť nejaký paušálny poplatok? a ako to zúčtovať? ak má niekto skúsenosti poraďte mi prosím Dáša

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.