Zavrieť

Porady

Kurzy denne.

U dosť veľkého klienta sme dospeli k záveru, že je nedostatočné keď vedieme účtovníctvo mesiac pozadu a prešli sme na skoro denné spracovanie.

Prosím kto vie ako efektívne stiahnuť do Pohody denné kurzy z databáz kurzov, ktoré dáva k dispozícii NBS nech poradí.

Ďakujem

apo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Nedalo mi to a skúsil som na stránke NBS vyhľadať vhodný zdroj.

    Existuje.

    V menu: Kurzový lístok - Archív kurzových lístkov NBS

    Hneď prvý zdroj na obrazovke myškou odkliknúť rok 2008, ukáže sa kalendár. V kalendári myškou odkliknúť konkrétny deň, ukáže sa kurzový lístok z toho dňa. Pod kurzovým lístkom sú voľby pre ďalšie zobrazenie, zvolil som SDF. Po zobrazení kurzového lístka som v Mozila Firefox zvolil Súbor - Uložiť rámec ako ... . Po určení miestav v PC sa súbor uloží s menom KL080414.SDF. Takto sa doplnia všetky chýbajúce kurzové lístky.

    Stiahnuté lístky sa dajú jednotlivo načítať Pohodou, alebo zbalené ZIP-om viac KL odrazu. Pohode nerobí problém, ak lístok s nejakým dátumom je už uložený, jednoducho ho prepíše.

    Ak je ešte efektívnejší postup uvítam návod.

    apo
    Naposledy upravil apo : 13.04.08 at 13:47

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Pred časom niekto radil takýto postup:

    1. Najprv idem na stránku www.nbs.sk. Tam si stiahnem do môjho vybraného adresára mesačné kurzy, kt. sú vo formáte "zip".
    2. Ideš v Pohode do Nastavenia-zoznamy-kurzový lístok-a na lište máš zvýraznený Záznam-a dole - načítať kurzy.
    3.sprievodca importom kurzových lístkov-Ďalší
    4.dátový súbor NBS-tam vojdem a nastavím svoj, kde som si to uložila-ďalší
    (možno to netreba ukladať do dvojho súboru, ale zo serveru NBS to stiahnuť neviem)
    5.Import kurz.lístkov-ďalší.

    */Stiahne Vám tie cudzie meny, kt. máte zaznačené, že sa používajú.

    Ešte musíš dať pozor, pretože samozrejme nie sú tam kurzy za So a Ne a sviatky, takže Piatkové kurzy prekopírujem (ctrl K) a opravím dátum pripadajúci na sobotu a nedeľu a detto sviatky, kurzy z predošlého dňa.

    A ešte ale poznámočka. Ja účtujem firmy po ukončení mesiaca, kedy už je KL na str. NBS kompletný za celý mesiac.

    Možno pomôže.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Ďakujem Kája,

    postup ktorý uvádzaš je dobrý keď sa robí účtovníctvo mesiac pozadu, to je, že sa stiahnu kurzové lístky za celý mesiac jedným ťahom.

    Ja hľadám spôsob ako veľmi jednoducho stiahnuť kurzový lístok denne zo stránky NBS. Postup, ktorý som uviedol sa dá, ale určite nejaký "koumák" našiel šikovnejší spôsob.

    Celkom určite by pomohlo kedy sa kurzový lístok dal stiahnuť priamo z webu bez ukladania do nejakého zberného adresára v PC a až odtiaľ do Pohody.

    Zatiaľ ďakujem pekne.

    apo

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    -cez firefox idem na stránku NBS a najdem aktualny kurzovy listok
    - pravým tlačitkom myši kliknem na format aktualneho KL "SDF"
    a v ponuknutom menu kliknem na "uložiť cieľ odkazu ako" - ukáže sa ti AKTKLSL - to uložíš napr do c: /kurzy nbs/AKTKLSL.SDF (lomítka opačné :-) )
    potom je to už v POHODE štandardný import KL

    Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

    Ziarowka
    Aj keď so SW Datalock som nemala práve najlepšie skúsenosti v tejto oblasti zas musím uznať, že to mali lepšie poriešené, pretože tlačidlom IMPORT kurzových lístkov si program sám z nbs.sk bez toho, aby tam užívateľ musel reálne ísť stiahol do svojho adresára kurzový lístok. Takže stačilo ak ste nahadzovali účtovný prípad, kde trebalo cudziu menu a týmto tlačidlom sa Vám do riadku kurz podľa dátum účtovného prípadu sám nahodil správny kurz NBS, čo mi práve v Pohode chýba.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Aj žilinský softvér Alfa, Kros to má tiež vyriešené jedným tlačítkom a ako sa to dostane do databázy účtovníctva sa užívateľ nestará, jednoducho kurz je tam a hotovo.

    Pohoda má obrovské rezervy pri práci s cudzími menami.

    apo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.