Zavrieť

Porady

Pokladňa

ixis ixis

ixis je offline (nepripojený) ixis

Poraďte prosím Vás.
V JÚ si vediem knihu pokladne, nakoľko však nerobím výber z banky a nevkladám peniaze do pokladne, vznikajú mi v pokladni mínusy. Riešim to dotáciami pokladne, pretože v priebehu roka vyberám z účtu kartou a z toho nakupujem aj benzín a iné veci do firmy. Mám dávať každý výber hotovosti kartou ako priebežnú položku a vklad do pokladne alebo možem raz za cca tri mesiace dotovať pokladňu /veľa ráz je v tom aj osobná spotreba podnikateľa/ .

Ďakujem pekne
Usporiadat
Polly404 Polly404

Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

A musím robiť aj inventarizáciu osobného účtu (platí si z neho telefóny na podnikateľské účely)? Pretože tam mi nebude sedieť zostatok, nakoľko z toho nahrávam iba príjmy a výdavky, ktoré sú na podnikateľskú činnosť.
0 0
Natalyk Natalyk

Natalyk je offline (nepripojený) Natalyk

Polly404 Pozri príspevok
A musím robiť aj inventarizáciu osobného účtu (platí si z neho telefóny na podnikateľské účely)? Pretože tam mi nebude sedieť zostatok, nakoľko z toho nahrávam iba príjmy a výdavky, ktoré sú na podnikateľskú činnosť.
Ale tie príjmy a výdavky nahrávaš len cez pokladňu, v účtovníctve o osobnom účte neúčtuješ, to tam nepatrí. Ja dávam takéto cez pokladňu a kópiu osobného účtu ako podklad k tomu výdavkovému alebo príjmovému dokladu. A prečo na tie platby nepoužíva podnikateľský účet?
0 0
Polly404 Polly404

Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

A kontrola Ti na to nič nepovedala? Môže to byť takto riešené?
0 0
EWIK EWIK

EWIK je offline (nepripojený) EWIK

Ahojte! Pomôžte! Za množstevný odber sme dostali nákupné poukážky. Uhradili sme nimi časť faktúry za nákup kávovaru /Hodnota kávovaru 4000,- poukážky 2500,-/ Ako účtovať? Ďakujem vopred!
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

EWIK Pozri príspevok
Ahojte! Pomôžte! Za množstevný odber sme dostali nákupné poukážky. Uhradili sme nimi časť faktúry za nákup kávovaru /Hodnota kávovaru 4000,- poukážky 2500,-/ Ako účtovať? Ďakujem vopred!
Možno by som použila takého účtovanie:

Obdržané nákupné poukážky (ako ceninu) ..............................213/648

Platba za kavovár: a) v hotovosti 1 500,-................................321/211
..........................b) nákupnými poukážkami 2 500,-................ 321/213
0 0
EWIK EWIK

EWIK je offline (nepripojený) EWIK

Ďakujeeeeeeeeeeem!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať