Zavrieť

Porady

pokladnicny doklad

Viete mi poradit, ci sa da v MRP vytlacit pokladnicny doklad polozkovite. Teda ak mam nakup materialu a uctujem si ho na jednom pokladnicnom doklade ku koncu mesiaca, ci by mi to vedelo vytlacit aj s jednotlivymi polozkami. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Treba si nastaviť ešte pred stlačenim rozpis v Predloha výstupnej zostavy, tam je taká mala šípka, keď ju stlačíš, tak ti vyjdu viacere rozpisy a tam si vyberieš.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    prosím vás ak na jednom bločku..viac položiek potraviny, a kanc. potreby....môžem to dať spolu..??

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ak sa tie potraviny týkajú podnikateľskej činnosti tak môžeš.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    timejka200 Pozri príspevok
    prosím vás ak na jednom bločku..viac položiek potraviny, a kanc. potreby....môžem to dať spolu..??
    Treba podnikateľa naučiť si nákupy deliť a platiť zvlášť. Teraz ti ostáva len preškrtnúť na bloku to, čo sa nejde do nákladov a zaúčtovať len kanc.potreby.

    est je offline (nepripojený) est

    est
    timejka200 Pozri príspevok
    prosím vás ak na jednom bločku..viac položiek potraviny, a kanc. potreby....môžem to dať spolu..??
    že by písal napríklad rožkom?

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    no nie !!ale ked napríkla mám na bločku toalet. papier a kávu? mám to dať pod 513 bez DPH? lebo moholo by sa to dať ako 472/211 zo sociálneho fondu? ktoré mám používať? lebo častokupujem minerálky na pitný režim to účtujem ako 513/211

    a napr. ked zamestnanec ide na poštu a on platí tak účtujem 518/335 súvsťažný je stále zamestnanec ???dakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    timejka200 Pozri príspevok
    no nie !!ale ked napríkla mám na bločku toalet. papier a kávu? mám to dať pod 513 bez DPH? lebo moholo by sa to dať ako 472/211 zo sociálneho fondu? ktoré mám používať? lebo častokupujem minerálky na pitný režim to účtujem ako 513/211

    a napr. ked zamestnanec ide na poštu a on platí tak účtujem 518/335 súvsťažný je stále zamestnanec ???dakujem
    Toaletný papier bude 527 alebo 501, a káva 513. Pitný režim na 527.
    Platba na pošte zamestnancom sa môže účtovvať aj priamo 518/211, netreba komplikovať. Ale ak máte interné smernice určené tebou uvedené účtovanie tak treba postupovať podľa toho.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 15.05.08 at 10:11

    cjano je offline (nepripojený) cjano

    cjano
    m.hladka Pozri príspevok
    Treba si nastaviť ešte pred stlačenim rozpis v Predloha výstupnej zostavy, tam je taká mala šípka, keď ju stlačíš, tak ti vyjdu viacere rozpisy a tam si vyberieš.
    Tam ani jedna predloha netlačí rozpis položiek?
    Tak max. rozpis DPH.
    Tadial cesta asi nevedie.
    ahojte, ak vypisujem ja PPD,alebo VPD, ktorý doklad si ponechám?Originál či duplikát? Je to niekde zakotvené, v nejakom zákone?? Vdaka

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    *Emma Lehotská* Pozri príspevok
    ahojte, ak vypisujem ja PPD,alebo VPD, ktorý doklad si ponechám?Originál či duplikát? Je to niekde zakotvené, v nejakom zákone?? Vdaka
    Zákon o účtovníctve nepozná pojem originál, alebo duplikát. Je len doklad, takže aj tzv. duplikát s podpisom je doklad.

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    Tweety Pozri príspevok
    Zákon o účtovníctve nepozná pojem originál, alebo duplikát. Je len doklad, takže aj tzv. duplikát s podpisom je doklad.
    my si vo firme nechavame original
    Tweety Pozri príspevok
    Zákon o účtovníctve nepozná pojem originál, alebo duplikát. Je len doklad, takže aj tzv. duplikát s podpisom je doklad.
    Dakujem Tweety za odpoved

    mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

    mizu24
    Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, keď zadám vo výstupnej zostave Hromadnú tlač a napíšem od akého čísla a do akého chcem tlačiť pokladničné doklady, tak mi vyjde čistý doklad.Neviete mi poradiť, čo robím zle?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Zadaj si aj dátum, ktorého sa uvedené doklady týkajú, napr. od 01.12.2008 - do 31.12.2008.

    mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

    mizu24
    Ďakujem za odpoveď. Konečne som na to prišla. Do kolónky číslo je treba zadať celý prefix napr. VPD0080, ja som dávala len 80, tak preto mi to nešlo.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Takisto aj keď si chceš vytlačiť len nejaký doklad, napr v zozname zápisov, potrebuješ zadať celé jeho číslo aj s prefixom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.