Zavrieť

Porady

2 zmluvy na 1 zamestnanca v Pohode v rámci 1 mesiaca

Ahoj, má niekto skúsenosti a vie mi poradiť, ako spracovať mzdu zamestnanca, ktorý ma do polovice mesiaca jeden pracovný pomer (s minimálnym vymeriavacím základom) a od polovice mesiaca má novú pracovnú zmluvu na novej pozícii s vymeriavacím základom 15 000,- Sk. V oboch prípadoch má podpísané vyhlásenie na zdanenie príjmov (a nezdaniteľnú časť si uplatňuje). Ako to bude s daňami? Totiž keď sa spracujú mzdy osobitne , pri každej sa daň nestrhne, ale dokopy by už daň strhnutá mala byť. V tomto prípade sme neprepisovali iba mzdu, nakoľko prac. pomer bol k jednému dňu ukončený a na druhý deň bol uzavretý nový (ako som spomínala s novým vymeriavacím základom). Alebo sa pri druhom prac.pomere nemôže uplatniť nezdaniteľná časť napriek tomu, že je to v rámci 1 zamestnávateľa? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Ajka22 Pozri príspevok
    Ahoj, má niekto skúsenosti a vie mi poradiť, ako spracovať mzdu zamestnanca, ktorý ma do polovice mesiaca jeden pracovný pomer (s minimálnym vymeriavacím základom) a od polovice mesiaca má novú pracovnú zmluvu na novej pozícii s vymeriavacím základom 15 000,- Sk. V oboch prípadoch má podpísané vyhlásenie na zdanenie príjmov (a nezdaniteľnú časť si uplatňuje). Ako to bude s daňami? Totiž keď sa spracujú mzdy osobitne , pri každej sa daň nestrhne, ale dokopy by už daň strhnutá mala byť. V tomto prípade sme neprepisovali iba mzdu, nakoľko prac. pomer bol k jednému dňu ukončený a na druhý deň bol uzavretý nový (ako som spomínala s novým vymeriavacím základom). Alebo sa pri druhom prac.pomere nemôže uplatniť nezdaniteľná časť napriek tomu, že je to v rámci 1 zamestnávateľa? Ďakujem za odpoveď.
    Odporučila by som zaslať dopyt do Stormware.
    Nakoľko to pohoda asi nevyrieši sama - zmenu výšky mes. mzdy v priebehu mesiaca.
    Riešila by som to tak, že by som každú mzdu vypočítala osobitne za príslušný počet dní zo zmluvných sadzieb za príslušné obdobia, aby si sa dopracovala k hrubej mzde, a to kvôli tomu, aby si mala v jednej výplate možnosť uplatniť odpočitateľnú čiastku celú.
    V personalistike by som to riešila tak, že by som ponechala zadanú nižšiu sumu mesačnej mzdy(ale len pre ten mesiac, kde sa mu to mení) a vo výpočte mzdy v položke doplatok by som uviedla rozdiel sumy, ktorý vypočítaš, čo by mal dostať v brutto odmene a ktorý vypočíta SW pri zadanej nižšej-pôvodnej zmluvnej mzde.
    Takto dostaneš hrubú mzdu vo výške, na akú má nárok, mali by súhlasiť aj odpracované dni-hodiny, súčasne to máš aj vo vymeriavacích základoch správne, a detto aj odpočitateľnú položku máš použitú celú 1x)

    2 zmluvy na 1 zamestnanca v Pohode v rámci 1 mesiaca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.