Zavrieť

Porady

Zmluva pre studenta...?

Ahojte,

prosim Vas o radu:
- som konatelom v s.r.o. a navyse studujem na vysokej skole - denne studium
- chcem zamestnat studenta (16 rokov), len neviem na aku zmluvu ho mam zamestnat - tak aby som mal co najmensie odvody. Dohoda o brigadnickej praci studenta??? (bude pracovat doma na dialku - programator)
- dalsia otazka suvisi s predoslou, ake asi cca odvody sa platia za studentov? chcem ho platit ukolovo za pracu, mesacne by mu to vychadzalo cca 10-15 000skk (som platcom DPH, podnikat v sro som zacal 1.3.2008)
- a posledna otazka kde vsade to musim ist nahlasit? predpokladam ze socialka, a nahlasit firmu ako zavod ze niekoho zamestnava (zatial nemam ziadneho brigadnika ani zamestnanca), treba aj danovy, zdravotnu,... ?

vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a13 je offline (nepripojený) a13

    a13
    no chcem sa ta ale psytat preto ze som rozmyslal tiez nad niecim podobnym .... kolko ta stalo toto vsetko vzriadenie tohto dajme tomu developer centra ?

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    juro1986 Pozri príspevok
    Ahojte,

    prosim Vas o radu:
    - som konatelom v s.r.o. a navyse studujem na vysokej skole - denne studium
    - chcem zamestnat studenta (16 rokov), len neviem na aku zmluvu ho mam zamestnat - tak aby som mal co najmensie odvody. Dohoda o brigadnickej praci studenta??? (bude pracovat doma na dialku - programator)
    - dalsia otazka suvisi s predoslou, ake asi cca odvody sa platia za studentov? chcem ho platit ukolovo za pracu, mesacne by mu to vychadzalo cca 10-15 000skk (som platcom DPH, podnikat v sro som zacal 1.3.2008)
    - a posledna otazka kde vsade to musim ist nahlasit? predpokladam ze socialka, a nahlasit firmu ako zavod ze niekoho zamestnava (zatial nemam ziadneho brigadnika ani zamestnanca), treba aj danovy, zdravotnu,... ?

    vdaka
    Pozor na vek..... v zmysle Zák.práce min. 16 rokov a ukončená povinná 10-ročná školská dochádzka, takže ak neprepadol, mal by byť min. študentom 2. ročníka strednej školy.....

    juro1986 je offline (nepripojený) juro1986

    juro1986
    zalobaba Pozri príspevok
    Pozor na vek..... v zmysle Zák.práce min. 16 rokov a ukončená povinná 10-ročná školská dochádzka, takže ak neprepadol, mal by byť min. študentom 2. ročníka strednej školy.....
    vdaka, to som ani nevedel, ale je tretiak na gymnaziu cize asi tam spada, v auguste ma 17. a neprepadol pokial viem

    Zmluva pre studenta...?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.