Zavrieť

Porady

Nebolia vás nohy,keď veľa sedíte a pracujete pri PC ?

Denne veľmi veľa sedím pri PC.
V robote som od 8,00 hod. do 17,00 hod., niekedy aj do 18,00 hod. Veľakrát pracujem aj v sobotu.
Už asi mesiac cítim, že ma veľmi bolia nohy - lýtka. V noci sa zobudím zo spánku, ako mi láme nohy. Neviem opísať tú bolesť.
Nie je to bolesť, ako keď sa udriete, ale taká zvláštna, neviem to popísať.

A samozrejme veľmi málo chodím.

Nemáte aj vy taký problém ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Práve som sadla za PC a uvedomila som si, že hneď ako som vstala z postele ma bolia nohy, ale mňa nie lýtka ale odspodu ako keby som celú no chodila. Tiež neviem čo budem s tým robiť.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    To čo opisuješ Janinkaaa dôverne poznám. Niekedy v noci sa budím na neznesiteľnú bolešť nôh. Krče a podobne.....

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Môže ísť o vnútorné žily, slabé prúdenie až zápal, treba si dať urobiť sono vyšetrenie. Chôdza a cvičenie pomáha, sú na to aj lieky.

    Na stránke senior sk nájdete článok "Varixy alebo zdravé a ľahúčke nohy?", ktorý vám tiež veľa napovie.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Môže to byť problém so žilami, alebo nedostatok nejakých minerálov (napr.magnézium) a možno niečo celkom iné. Riešila by som to s lekárom. Plus samozrejme trochu pohybu, aj v práci si občas nohy precvičiť (aj chrbticu).

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Ja som tento problém riešila pred 2 mesiacmi , keď som pochodila lekárov a vyšetrenia .Tiež som si myslela , že to má niečo so žilami , bola som aj na USG , nič nezistili. Pobrala som kopu liekov proti bolesti / od ortopeda/ a nakoniec mi pomohla masáž chrbtice , sedenie na Fit lopte. A mala by som aj cvičiť , ale na to som veľmi lenivá. A najhoršie je keď je zmena počasia , vtedy začínam opäť cítiť chrbticu , nohy a kolotoč sa opakuje. Na posilnenie žíl je vhodné piť aj pohánkový čaj .

    Andulenka je offline (nepripojený) Andulenka

    Andulenka
    Proti ťažkým nohám mne pomáhajú striedavé sprchy-horúca-studená a hlavne masáže, ktoré si robím najskôr suchou kefou s dlhou rúčkou a potom masážnou chladivou emulziou.A samozrejme si nohy precvičujem-aj pod stolom s tým nešťastným PC (krčiť a vystierať prsty a tiež aj kolená.A keď zostanem sama v kancli,hneď sa bosá prejdem po špičkách a naspäť po pätách.Pomáha-skúste a napíšte ďalšie recepty.

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    Andulenka Pozri príspevok
    Proti ťažkým nohám mne pomáhajú striedavé sprchy-horúca-studená a hlavne masáže, ktoré si robím najskôr suchou kefou s dlhou rúčkou a potom masážnou chladivou emulziou.A samozrejme si nohy precvičujem-aj pod stolom s tým nešťastným PC (krčiť a vystierať prsty a tiež aj kolená.A keď zostanem sama v kancli,hneď sa bosá prejdem po špičkách a naspäť po pätách.Pomáha-skúste a napíšte ďalšie recepty.
    Ja si po sprche robím jemnú masáž nôh chladivou emluziou s pagaštanom konským, ten má na žily veľmi dobrý účinok, pôsobí aj protizápalovo.

    bunovaa je offline (nepripojený) bunovaa

    bunovaa
    ono to možu byť žily, aj chrbtica, žily treba vyšetriť Sonografiou. Neni sa čo čudovať, ked tolké hodiny stráviš pri pc, pri sedení máš stlačené cievy aj nervstvo v nohách-bodaj by neboleli, mala by si niekolkokrát za den trochu cvičiť, sa čudujem, že to tolko vydržíš, ja to musím niekedy už po 1-2 hodinách vzdať, ked idem na prechádzku mám hned po bolesti, po takej práci by ťa mal zamestnávatel poslať na relaxačný pobyt, lebo na to doplatíš vlastným zdravím

    Nebolia vás nohy,keď veľa sedíte a pracujete pri PC ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.