Zavrieť

Porady

Balenie na široko

Čaute poraďáci, potrebujem poradiť ohľadne balenia na široko. Po poslednej kontrole v 4 mes. sme mali výsledky Ľ: alfa-60, beta 40 - Ia, P-alfa-61, beta-41 - Ia. Doktor povedal, že je všetko ok ale jadierka sú ešte neni celkom vyvinuté. Treba celodenné balenie a ďalšie kontroly, ktoré si však mám hradiť sama. Kamoška však s týmto výsledkom Ia nemusí baliť už vôbec a nehovorili jej že bude za ďalšiu kontrolu platiť.
Chcem sa spýtať iného lekára či je nutné pri týchto výsledkoch celodenné balenie, lebo malému plienky vadia keď je hore a tiež sa nevie v plienkach dobre vykakať... Prečo treba za kontrolu platiť - keď neni niečo v poriadku tak by to mala platiť poisťovňa - či nie/bola som u státneho lekára/. Ja ho balím teraz na široko len na noc a niekedy na obedný spánok, ale bojím sa aby sme niečo nezanedbali - stačí to či sa máme radšej trápiť s celodenným balením? Neni som lenivá - len je v plienkach fakt nespokojný, ale keď treba TAK BUDEME.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Nie som lekár, ale JA by som na tvojom mieste určite balila naširoko tak ako ti radil lekár. My sme mali tiež po kontrole jadierka nedozreté a tiež nám odporučil lekár baliť naďalej naširoko. Už si nepamätám koľko to ešte bolo, ale jadierka dozreli a je všetko v poriadku. Švagriná naširoko nebalila, dávala len pampersku a malej sa vykĺbila nožička. Teraz ju operovali a malá bola chúďa v korzete s nožičkami naširoko cca mesiac.....o tom ako ju to veľmi bolelo a že nespala celé noci ani nehovorím....a stačilo tak málo....baliť naširoko.

    Dúfam, že rozum matky ti napovie, čo je správne. Neviem, či sa za ďalšiu kontrolu platí, ale aj keby sa platilo, tak tie peniaze neľutuj. Nič ti nenahradí zdravie tvojho dieťatka !

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Ja mám dve deti a obe som balila na široko a nikdy im nič nevadilo. A keď vymysleli pampersky, tak som dala jednu pampersku a jednu normálnu plienku na široko. Teraz sa vymýšľajú všelijaké novinky, ale ja som sa vždy držala starých materí.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Áno, aj ja som tak dávala...1 pampersku a na to normálnu plienku zloženú na široko a tie tuším "poštúlkové" nohavičky .
    Monika Kováčová
    Ja mám skúsenosť, že každému hovoria baliť na široko do pol roka.

    Osobne som naširoko balila cca 3 týždne, a aj to asi preháňam. A to ja som nosila strojček na jadierka do 3 rokov - ale s genetikou to nemá nič spoločné.
    Tiež mám skúsenosť s bolením bruška, bábo nemôže posúvať stolicu kopaním nožičiek.

    HankaH je offline (nepripojený) HankaH

    HankaH
    Aj môjmu malému sa jadierka vyvíjali neskoršie, ale balili sme naširoko len asi do štvrtého mesiaca. Podľa lekára a aj čo som si naštudovala na internete, kvôli nevyvinutým jadierkam nie je treba baliť naširoko. My sme chodili aj na ortopédiu a ortopéd mi to vysvetlil tak, že aj zuby niektorým deťom rastú v piatom a niektorým až v deviatom mesiaci. Že skrátka jadierka sa vyvinú každému, len niekomu neskôr ako je obvyklé. Na ortopedické kontroly sme chodili do 18 mes. Balenie naširoko neovplyvňuje vývoj jadirka, ale postavenie kĺbu a to sme my mali v poriadku.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    veja79 Pozri príspevok
    Čaute poraďáci, potrebujem poradiť ohľadne balenia na široko. Po poslednej kontrole v 4 mes. sme mali výsledky Ľ: alfa-60, beta 40 - Ia, P-alfa-61, beta-41 - Ia. Doktor povedal, že je všetko ok ale jadierka sú ešte neni celkom vyvinuté. Treba celodenné balenie a ďalšie kontroly, ktoré si však mám hradiť sama. Kamoška však s týmto výsledkom Ia nemusí baliť už vôbec a nehovorili jej že bude za ďalšiu kontrolu platiť.
    Chcem sa spýtať iného lekára či je nutné pri týchto výsledkoch celodenné balenie, lebo malému plienky vadia keď je hore a tiež sa nevie v plienkach dobre vykakať... Prečo treba za kontrolu platiť - keď neni niečo v poriadku tak by to mala platiť poisťovňa - či nie/bola som u státneho lekára/. Ja ho balím teraz na široko len na noc a niekedy na obedný spánok, ale bojím sa aby sme niečo nezanedbali - stačí to či sa máme radšej trápiť s celodenným balením? Neni som lenivá - len je v plienkach fakt nespokojný, ale keď treba TAK BUDEME.
    Neviem, či sa dá so 100% istotou povedať, že je bábo nespokojné kvôli plienkam...
    Ja som kvôli jadierkam musela dcéru baliť naširoko do 9 mesiacov, a to neboli žiadne pamppersky, ale pekne dve normálne plienky. Dcéra sa naučila sedieť, chodiť aj s touto záťažou...bála by som sa rozhodnúť o inom spôsobe ako poradil lekár...

    Katka19 je offline (nepripojený) Katka19

    Katka19
    ja mám síce oboch chlapcov, a vraj u chlapcov to nie je také nebezpečné tie jadierka ako u dievčat ,ale oboch som balila pol roka naširoko aj ked mali sono v norme,pri staršom ešte pampersky neboli tak to boli látkové plienky ako píšete tu hore a u menšieho jedna pamperska a jedna našikoko poukladaná látková plienka, a obaja boli kludne detičky
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Ja som balila tiež do pol roka, aj keď boli výsledky kontroly v poriadku.
    Predsa len istota je istota...A nemala som pocit, že by to dieťaťu
    nejako zvlášť vadilo.

    veja79 je offline (nepripojený) veja79

    veja79
    Ďakujem za reakcie, vy ste balili s jednou pamperskou a jednou normálnou+pošpolky? Doktor nám od narodenia kázal pampersku a dve látkové + poštolky. Možno keď dám len jednu bude chrobáčik spokojný. A účel to splní- lebo teraz keď má tie tri ako nám kázal tak je hlavička nižšie ako riťka a chrbátik - ide tak dolu kopcom.

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Ale vtedy, keď som mala ja malé deti predávali tie normálne plienky trošku hrubšie ako dnes. Tak radšej by som dala dve ako hovorí doktor.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    veja79 Pozri príspevok
    Ďakujem za reakcie, vy ste balili s jednou pamperskou a jednou normálnou+pošpolky? Doktor nám od narodenia kázal pampersku a dve látkové + poštolky. Možno keď dám len jednu bude chrobáčik spokojný. A účel to splní- lebo teraz keď má tie tri ako nám kázal tak je hlavička nižšie ako riťka a chrbátik - ide tak dolu kopcom.
    Gaťky sú poštulky - za normálnych okolností sa dnes balí jedna bavlnená a pamperska . Dve sa dávajú už práve pri nejakých problémoch /povie lekár/. Možno Vám kázal dve, že ja som si to tiež všimla u sestriných vnúčatách, že pamperska vlastne je len taký pásik /stlačí nožičkami/ a nedosahuje sa ten efekt ako sme balili my- poštulky plus dve bavlnené plienky...

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    veja79 Pozri príspevok
    Čaute poraďáci, potrebujem poradiť ohľadne balenia na široko. Po poslednej kontrole v 4 mes. sme mali výsledky Ľ: alfa-60, beta 40 - Ia, P-alfa-61, beta-41 - Ia. Doktor povedal, že je všetko ok ale jadierka sú ešte neni celkom vyvinuté. Treba celodenné balenie a ďalšie kontroly, ktoré si však mám hradiť sama. Kamoška však s týmto výsledkom Ia nemusí baliť už vôbec a nehovorili jej že bude za ďalšiu kontrolu platiť.
    Chcem sa spýtať iného lekára či je nutné pri týchto výsledkoch celodenné balenie, lebo malému plienky vadia keď je hore a tiež sa nevie v plienkach dobre vykakať... Prečo treba za kontrolu platiť - keď neni niečo v poriadku tak by to mala platiť poisťovňa - či nie/bola som u státneho lekára/. Ja ho balím teraz na široko len na noc a niekedy na obedný spánok, ale bojím sa aby sme niečo nezanedbali - stačí to či sa máme radšej trápiť s celodenným balením? Neni som lenivá - len je v plienkach fakt nespokojný, ale keď treba TAK BUDEME.
    Som prekvapená, že kontroly treba platiť. Prever si to v zdravotnej poisťovni. Naši mladí tiež chodia s dcérkou na kontroly na nožičky, už boli 2 x a ešte to nemá dobre /tiež ju balia na široko/ no nepočula som, že by za to platili.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    veja79 Pozri príspevok
    Ďakujem za reakcie, vy ste balili s jednou pamperskou a jednou normálnou+pošpolky? Doktor nám od narodenia kázal pampersku a dve látkové + poštolky. Možno keď dám len jednu bude chrobáčik spokojný. A účel to splní- lebo teraz keď má tie tri ako nám kázal tak je hlavička nižšie ako riťka a chrbátik - ide tak dolu kopcom.
    Ešte ma napadla taká vec - dôležité je aj skladanie plienky-aby bolo hlavne na šírku , nie na výšku...

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Všetko má svôj čas - toto hovorievajú starí ľudia. Je to pravda, tak ako sa vyvýja to dieťa 9 mesiacov takisto treba všetkému dať čas aj po narodení.
    Tak ako vlasy ani zuby nemajú deti rovnako, takisto je to aj s jadierkami.
    Ja som tiež nepoznala pampersky, mali sme klasické bavlnené plienky, každé dieťa je iné. Jedného syna som musela baliť na široko až do 1 roku a druhý mal jadierká v poriadku už ako polročný. Ja som poštolky dosť pevne viazala, dávala som 2 plienky.

    Mali sme papierové plienky , ale také, že sa rozstrusili a keď som na dovolenke syna rozbalila, bola izba ako keby sme rozdrvili polystyren a rozsypali na podlahu.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Neviem ale ako som aj videla inde, moju najmladšiu som nebalila vôbec na široko a nohy mala v poriadku, nikde v zahraničí nevidno na široko balené deti a tiež sa mi nezdá, žeby tam mali nejaké šmatlavé alebo krivé deti.
    Myslím si tiež, že deti, ktoré odrástli na text. plienkach - ako moja staršia sa rýchlejšie naučili na pýtanie sa na WC- je to určite o pohode, ktorú dnešné "pampersky" poskytujú a deti sa necítia nepríjemne, tak ako tie ktoré používali textilné plienky- do rána boli počúrané až " zaušami".

    slavkasig je offline (nepripojený) slavkasig

    slavkasig
    Ja mám 3 deti 14, 12,a3 ročné . Prvé 2 som balila na široko asi 3-4 mesiace normálne látkové plienky . Pri 3 som sa pýtala v pôrodnici či netreba baliť na široko keď detom dávali len pampersky ? Sestrička povedala že až po vyšetrení na ortopédii tam nám povedia tak som balila sama tak ako bolo už písané - pampersku, látkovú a poštolky. Na ortopédii mi povedali že to uplne stačí. Ale poštolky som dávala dosť na pevno a asi 6 mesiacov potom už netrebalo . Za vyšetrenie som neplatila a boli sme ešte na kontrolnom v 1 roku.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Ked sa moj znamy prestahoval na par rokov s rodinou do Japonska, prve co si vsimli bolo, ze je tam uplne ina uroven zdr. starostlivosti. V niecom su 100 rokov vpredu, ale v niecom naopak 100 rokov za nami. Napriklad detsky lekar sa jeho manzelke vysmieval, pretoze balila decko nasiroko, oni o tom nikdy nepoculi. To ale vysvetluje, preco 80% Japoniek chodi ako jazvecik po obrne.

    Ja by sm radsej este mesiec vydrzal, aj ked chlapci na to vraj nie su taki citrivi.
    Naposledy upravil misomiso : 17.04.08 at 19:23

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    "tak je hlavička nižšie ako riťka a chrbátik - ide tak dolu kopcom"

    Deti som balila naširoko do látkových plienok, tak, ako povedal lekár. Ale spomenula som si, ako sme podkladali postieľku, aby malo chlápätko vyššie hlávku ako žalúdok kvôli zvracaniu.

    BKJURAJ je offline (nepripojený) BKJURAJ

    BKJURAJ
    DCER SME DAVALI JEDNORAZOVKU A DVE LATKOVE.KED TO KAZAL DOKTOR URCITE SA TYM NIC NEPOKAZI.DCERA TIEZ BOLA NERVOZNA Z TOLKEHO MNOZSTVA BALENIA NA SVOJOM TELE ALE CO UZ. ZDRAVIE DIETATA JE CLOVEKU PREDNEJSIE AKO MOMENTALNY POCIT. DRZIM PALCE A VELA ZDRAVIA A STRPENIA.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.