Zavrieť

Porady

Plody (akej) rastliny?

Plody (akej) rastliny?
Zdravím poraďákov. Dostala sa mi do rúk rastlina, vlastne len jej plody(semená?). Chlapec, ktorý ich priniesol zrejme z Talianska, tvrdí, že ich odtrhol z banánovníka. Vie niekto, prosím, o plody (semená) akej rastliny ide?
Fotky sú v prílohách. Ďakujem.
nový 030.jpg  
nový 035.jpg  
nový 036.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Vyzerá to zaujímavo. Ešte som to nevidela. V Taliansku som bola len na Bibione a tam take neboli...

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    100% to nie je bananovnik,pretoze dnes sa banany rozmnozuju len a len vegetativne, nemaju semena, niektori botanici sa domnievaju, ze preto aj vyhynu postupom casu. Vyzera to na nejaky druh palmy.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    jmaro Pozri príspevok
    Plody (akej) rastliny?
    Zdravím poraďákov. Dostala sa mi do rúk rastlina, vlastne len jej plody(semená?). Chlapec, ktorý ich priniesol zrejme z Talianska, tvrdí, že ich odtrhol z banánovníka. Vie niekto, prosím, o plody (semená) akej rastliny ide?
    Fotky sú v prílohách. Ďakujem.
    To sú ďaltle, ale ešte veľmi, veľmi surové, nezrelé. Časom tieto plody zožltnú a vtedy sa zbierajú. V takom žltom stave ešte nie sú konzumovateľné, lebo sú veľmi trpké. Dávajú sa na slnko, kde za 3-4 dni scukornatejú a stmavnú do takej podoby, ako ich poznáme z balíkov, ktoré si kupujeme.

    Priložil som obrázky všetkých štádií.
    Ďatle zelené.gif  
    Ďatle zelené.jpg  
    Ďatle žlté-ešte trpké.jpg  
    Na slnku zrejúce ďatle.jpg  
    Zrelé sladné ďatle .jpg  

    1/1

    atramka je offline (nepripojený) atramka

    atramka
    Môžem potvrdiť je to z ďatlovej palmy, pozerala som tie moje, pôvodne boli skoro také, ako mal na foto jmaro, ale potom zožltli, mám ich usušené, tak som jedno rozlúpla a je tam kôstka ako z dozretej ďatle.

    Plody (akej) rastliny?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.