Zavrieť

Porady

účtovanie stravného

Ahojte,

prosím o pomoc pri zaúčtovaní stravného. Firma nakupuje stravu pre zamestnancov od neplatiteľa DPH, t.j. 1 obed 60,- sk. na konci mesiaca pride riadna faktura na vsetky poskytnute obedy. Neviem ako mám túto faktúru zaúčtovať a v akej výške musí zamestnávateľ prispievať zo sociálneho fondu. Ja som uvažovala nad takýmto postupom:

FAD: 518/321 - 60,-
527/518 - 33,- (55% - zamestnávateľ)
472/518 - XXX - neviem koľko sa môže prispievať - je to niekde dané?
335/518 - 27,- (45% - zamestnanec) - samozrejme suma bude nižšia ak odpočítam vyšku prispevku zo SF, ale neviem aka ma byt .

Prosím o radu, či takyto postup je možný, nič iné ma už nenapadá. Cez 213 to isť podľa mna nemôže.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    eva332 Pozri príspevok
    Ahojte,

    prosím o pomoc pri zaúčtovaní stravného. Firma nakupuje stravu pre zamestnancov od neplatiteľa DPH, t.j. 1 obed 60,- sk. na konci mesiaca pride riadna faktura na vsetky poskytnute obedy. Neviem ako mám túto faktúru zaúčtovať a v akej výške musí zamestnávateľ prispievať zo sociálneho fondu. Ja som uvažovala nad takýmto postupom:

    FAD: 518/321 - 60,-
    527/518 - 33,- (55% - zamestnávateľ)
    472/518 - XXX - neviem koľko sa môže prispievať - je to niekde dané?
    335/518 - 27,- (45% - zamestnanec) - samozrejme suma bude nižšia ak odpočítam vyšku prispevku zo SF, ale neviem aka ma byt .

    Prosím o radu, či takyto postup je možný, nič iné ma už nenapadá. Cez 213 to isť podľa mna nemôže.

    Ďakujem
    Účtovanie príspevku firmy na stravovanie cez účet 518 nie je správny, použi účet 527.
    Sumu, ktorú hradí zamestnanec účtujeme cez účet 335, SF- treba na to kalkuláciu, t.j. koľko je peniažkov vo fonde, načo iné sa ešte použijú, koľko je straveniek, na ktoré je potrebné prispievať - to všetko ovplyvní prídel na stravovanie, ktorý je povinný.

    eva332 je offline (nepripojený) eva332

    eva332
    Ďakujem, ale stale tomu dobre nerozumiem. To mam priamo tú faktúru rozúčtovať na 527, 335/321 ak sa nema použiť účet 518, tak ako som to uviedla predtym? Lebo tak ako som to uvadzala predtym, tam som nakoniec ten ucet 518 zrusila.

    Ďakujem.

    účtovanie stravného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.