Zavrieť

Porady

Chryzantény

Ahojte poradaci, ja viem, ze je este skoro, ale chcem sa spytat, ako sa pestuju chryzanteny v nadobach, aby na jesen boli dobre rozvinute a tvorili pekny gulovity tvar?
Usporiadat
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

skúšam pridávať tie fotky
CIMG0005.JPG  
CIMG0001.JPG  
CIMG0002.JPG  
CIMG0007.JPG  
CIMG0023.JPG  

CIMG0024.JPG  
1/1
0 0
3jana3 3jana3

3jana3 je offline (nepripojený) 3jana3

Robin 1-krásne astričky a chrizantény,ale čo to je na tej poslednej fotke?
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

To posledné na obrázku je nejaký druh čemerice /zimná ruža/. Kúpila som to na jar od tetušky na tržnici a prvýkrát mi to kvitne.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Prosím poraďte mi, čo urobiť s chryzantémou v kvetináči na zimu. Momentálne má poolamované konáriky a je pekná zelená. Ako ju v paneláku zachovať, aby bola o rok zasa pekná a aby kvitla. Ďakujem.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

VladoaKatka Pozri príspevok
Chryzantény sa majú 1.májový týždeň odštípnuť cca 6-8 cm dlhé a majú sa postrkať do zeme - do kvetináčov. Dobre poliať a čakať, aby sa zakozenili, mať ich trochu v tieni. Po zakorenení ich treba zaštipkovať až do Jána - teda do 24.6. a potom už len čakať ako sa rozrastú a nahodia puky. Takto môžete dať do jedného kochlíka až 4,5,6 odrezkov, podľa veľkosti a na jeseň ich budete mať nádherné. Treba dbať na to, aby sa rovnomerne rozrástli.
Vlani sme takto nachystali chryzantény na hroby k sviatku zosnulých, chystáme aj tento rok.
Katka poraď viac o zaštipkovaní chryzantém. Ďakujem.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Prosím, prosím.....prosím poraďte mi, čo urobiť s chryzantémou v kvetináči na zimu. Momentálne má poolamované konáriky a je pekná zelená. Ako ju v paneláku uchovať, aby bola o rok zasa pekná a aby kvitla. Ďakujem.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

mareko Pozri príspevok
Prosím, prosím.....prosím poraďte mi, čo urobiť s chryzantémou v kvetináči na zimu. Momentálne má poolamované konáriky a je pekná zelená. Ako ju v paneláku uchovať, aby bola o rok zasa pekná a aby kvitla. Ďakujem.
Ja som mala minuly rok v truhliky na balkone dve chryzantemy. Na jesen som bola leniva to spratat, len som truhlik dala na podlahu balkona, že to na jar zlikvidujem. Na jar som odstrihla usušené časti a nechala, že neskôr vyhodím. A napodiv, čockoro vyrašili a teraz na balkone nadherne kvitnu.
Ale či prežijú aj tento rok, to veru netuším. Minuly rok bola celkom mierna zima.
Ostatne strihame a davame do chladnej miestnosti. Ale v panelaku je to celkom problem.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

mareko Pozri príspevok
Prosím, prosím.....prosím poraďte mi, čo urobiť s chryzantémou v kvetináči na zimu. Momentálne má poolamované konáriky a je pekná zelená. Ako ju v paneláku uchovať, aby bola o rok zasa pekná a aby kvitla. Ďakujem.
Dať niekde do chladu. Nezabudnúť občas poliať, aby nevyschla.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Ďakujem.
0 0
denpo denpo

denpo je offline (nepripojený) denpo

ahojte, a môžem ich zasadiť ešte aj teraz?
0 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
áno
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať