Zavrieť

Porady

"zamestnanie v zahranici,zivnost na slovensku" moze byt?

Ahojte,potrebujem poradit...
som zamestnana v nemecku,ale popritom by som chcela mat doma malicky obchodik,nieco ako poistku(ci pripravu na navrat domov...zivnost som si otvorila minuly rok,aj ked prevadzka este nie je pripravena,platim si zdravotnu poistku...vie mi niekto poradit,ako to bude dalej so vsetkymi odvodmi?tu vlastne odvadza vsetko za mna zamestnavatel...Vy ste mi tu super poradili uz minule,ked som hladala nejaky kurz pre zacinajucich "podnikatelov"...
vtedy som bola z toho vsetkeho uplne happy,ale to som netusila,ze vsetky vybavovacky s prestavbou,rekonstrukciou a tiez zmenou rodinneho domu na obchodnu prevadzku-budu tak dlho trvat...cize,polovicu veci som pozabudala a som tu zasa s velikanskou prosbou o pomoc....
za kazdu radu dakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ako SZČO platíš odvody do ZP a pri dosiahnutí príjmu 12-násobku minim. mzdy si povinná do k 1.7. sa prihlásiť a platiť odvody aj do SP.

    umma7 je offline (nepripojený) umma7

    umma7
    Vdaka Marina,to znamena,ze moje prijmy tu,nemaju nic spolocne s prijimami na slovensku? a este jedna otazocka,ako to je,ked tam zamestnam nejaku zienku na polovicny uväzok?alebo este lepsie mi pomoze,ak by ste mi skusili poradit,co by bolo pre mna najlepsie-aby som mala co najmensie odvody...chcela by som predavat veci za "vhodne" ceny,cinske obchody ma totiz totalne vytacaju,takze sa pokusit im nejak konkurovat cenami...nechcem na tom nejak zarobit,ale ist do minusu si tiez nemozem dovolit...

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    umma7 Pozri príspevok
    Vdaka Marina,to znamena,ze moje prijmy tu,nemaju nic spolocne s prijimami na slovensku? a este jedna otazocka,ako to je,ked tam zamestnam nejaku zienku na polovicny uväzok?alebo este lepsie mi pomoze,ak by ste mi skusili poradit,co by bolo pre mna najlepsie-aby som mala co najmensie odvody...chcela by som predavat veci za "vhodne" ceny,cinske obchody ma totiz totalne vytacaju,takze sa pokusit im nejak konkurovat cenami...nechcem na tom nejak zarobit,ale ist do minusu si tiez nemozem dovolit...
    Tam je myslené Slovensko? Ak áno,
    1./ Zaregistruješ sa na DU za platiteľa dane zo závislej činnosti
    2./ Prihlásiš sa ako zamestnávateľ do SP
    3./ Prihlásiš sa ako zamestnávateľ do ZP(tej, v ktorej bude poistený tvoj zamestnanec)
    4./ Uzavrieš so zamestnancom pracovnú zmluvu, prihlásiš ho do SP a ZP.
    Čo sa týka mzdovej problematiky, je to dosť rozsiahla oblasť, bez znalostí Zák. práce, Zák. o ZP a SP, Zák. o dani z príjmu, cestovné náhrady, sociálny fond, ......... atd. sa nezaobídeš.

    umma7 je offline (nepripojený) umma7

    umma7
    Srdecna vdaka,tie znalosti mi urcite chybaju,uz sa rozhliadam po nejakej uctovnicke..."tam"-bolo myslene-v predajni...
    aj tak si myslim,ze je to super,ze tu nieco take je "PORADA",som prekvapena,kolko ochotnych a milych ludi je na slovensku...ja som raz skusila u nas na danovom jedno info,a pani si ma najskor premerala od hlavy po paty-(akoze kde prideme,ked kazdy bude nieco otvarat?)a oznamila mi,ze nie je informacna kancelaria,no...mala som slzy na krajicku...ale to asi zavisi od cloveka...a mozno sa len zle vyspala...z toho stretnutia som mala ale dojem,ze ako prve,ked otvorim,posle mi tam kontrolu...no uvidime,ale vyzera to teda velmi problematicke-zacinat od nuly...dakujem a pekny den este

    "zamestnanie v zahranici,zivnost na slovensku" moze byt?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.