Zavrieť

Porady

Rododendron-hnedé fľaky na listoch

Máme rododendron (Lachsgold) zasadený v jeseň 2005 . Na listoch sa najprv objavili hnedé bodky z ktorých postupom času sú hnedé fľaky. Chýbajú mu nejaké látky alebo je to nejaká choroba?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ludvik je offline (nepripojený) ludvik

    ludvik
    Priatelia zahradkári, majitelia prekrásne kvitnúcich rododendronov .
    Nikto nevie poradiť? Nik nemá skúsenosť?

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    aj ja mám také flaky na rododendrone, rozmyšľam či ho nezostrihnem, poradi niekto, lebo nejako ani nerastie.

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Pru Pozri príspevok
    aj ja mám také flaky na rododendrone, rozmyšľam či ho nezostrihnem, poradi niekto, lebo nejako ani nerastie.
    Ja som tiež veľmi zostrihala rododendrón, myslela som, že som mu veľmi ublížila, ale naopak pekne sa zviechal a vyhnal pekné llisty, no neviem dokedy budé pekné, či ich niečo nepoškodí. Rododendrón nemá rád príliš vlhkú pôdu a neobľubuje priame slnko, darí sa mu najlepšie v polotieni.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    ja ho mám v polotieni ale sú na ňom také hnedé škvrny, tak mi v záhradkárstve dala postrek nato. Tak skúsim postriekať, uvidím, lebo zatiaľ ani neženie nič. Puky má veľké, ale neviem či z nich niečo bude.

    vasulka je offline (nepripojený) vasulka

    mam rada život vasulka
    Vie mi niekto poradiť? Na rododendrone sa fľaky od minulého roku. Nasadil i veľmi málo pukov tak že v tomto roku málo zakvitne. Slnko máva len doobeda, je 10ročný, vždy bol krásny. Za radu ďakujem.
    022.jpg  
    023.jpg  
    1/1

    ubka je offline (nepripojený) ubka

    ubka
    Mala som podobný problém s rododndronom, žiaľ, škvrny z listov už nezmiznú, je potrebné ich odstrániť, pozor! nie všetky naraz, je dobré rastlinu zastrihnúť ešte stále sa môže aj teraz a polievať vodou v ktorej sa umýva mäso.
    Tiež je dobré pridať hnojivo rohovinu a odobrať okolo starú zeminu a pridať kyslú lesnú zeminu. Pri normálnej zálievke je dobré pridať na 3l vody 3 ks acylpirínu. Verím, že to pomôže aj vášmu, i keď kvitnúť bude až v budúcom roku.

    Rododendron-hnedé fľaky na listoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.