Zavrieť

Porady

Zahraničná faktúra a DPH v Omege

Prosíííííím poraďte mi!!!!

Ešte som nikdy nemala zahraničnú faktúru v Omege. My sme platca, aj dodávateľ je platca-takže na faktúre nie je vyčíslené dph, okrem toho používame koeficient a danú faktúru je potrebné koeficientovať. Aké sumy použiť aby mi to správne natiahlo do daňového k DPH??? Prosím celý postup.

Ďakujem
Naposledy upravil moniq81 : 23.04.08 at 07:46 Dôvod: preklep
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Tu používaš vzor 71 alebo 72 pre samozdanenie v EUD v okruhu zDF. Aj keď prepočítavate koeficientom, toto sa Vašej firmy týkať nebude, nakoľko DPH síce odvedieš, ale zároveň si môžeš daň odpočítať, tak v sumári je to nula. Len to musíš prehnať cez daňové priznanie.

    Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

    Marta3
    Prosím Vás o radu, ako zaúčtovať zahraničnú faktúru v Omege - nadobudnutie doprav, prostriedku M1 - bez odpočtu DPH. Aký vzor, alebo typ sumy použiť aby sa mi to nedostalo do DPH na vstupe?
    Ďakujem

    Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

    Marta3
    Marta3 Pozri príspevok
    Prosím Vás o radu, ako zaúčtovať zahraničnú faktúru v Omege - nadobudnutie doprav, prostriedku M1 - bez odpočtu DPH. Aký vzor, alebo typ sumy použiť aby sa mi to nedostalo do DPH na vstupe?
    Ďakujem
    nevie niekto poradiť? prosím

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    ahoj, ak chceš zaúčtovať takého obstaranie auta, pravdepodobne si nemôžeš uplatniť DPH, ale odviesť áno. Použiješ vzor 72. Posledné dva riadky ohľadom DPH na vstupe vymažeš. POtom oproti účtu 343 319 - doplníš účet obstarania na strane MD. O odvedenú dań na vstupe sa zvýši obstarávacia cena auta.

    betulka je offline (nepripojený) betulka

    konečne na vlastnom pieskovisku :D ...viac betulka
    presne tento postup mi bol poradeny aj z Hotline Omegy.
    aj u danovakov to preslo
    - teda urobit to ako klasicke samozdanenie (vzor 72 )
    vymažeš riadok so samozdan. účtom 343 119
    a ako protiúčet oproti 343 319 použiješ účet 042 - keďže táto suma Ti vstupuje do obstarávacej cen MV

    mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

    momentálne na MD mimaemma
    Chcem sa spýtať ak použijete pre samozdanenie tento vzor 72 čo vám napíše do samostatného účtovania?
    Už som aj volala do Krosu a momentálne sme na nič neprišli..v rozúčtovaní pri riadkoch s DPH nemám dané typy sumy " 09,10.." a ani mi to nevyráta 19 % DPH. Netreba tam niečo spraviť niekde v nastavení? NEviem čo s tým

    Nellka je offline (nepripojený) Nellka

    Nellka
    Našla som túto tému a nechcem zakladať novú, tak sa spýtam tu. Zaujímalo by ma, pokiaľ sa nejedná o DHM ale ide o faktúru zo zahraničia - náklady na reprezentáciu, kde je odberateľ povinný faktúru zdaniť, ale nemá nárok na odpočet. Aká predkontácia sa doplní v tomto prípade? Ďakujem.

    Nellka je offline (nepripojený) Nellka

    Nellka
    Nellka Pozri príspevok
    Našla som túto tému a nechcem zakladať novú, tak sa spýtam tu. Zaujímalo by ma, pokiaľ sa nejedná o DHM ale ide o faktúru zo zahraničia - náklady na reprezentáciu, kde je odberateľ povinný faktúru zdaniť, ale nemá nárok na odpočet. Aká predkontácia sa doplní v tomto prípade? Ďakujem.
    Prosím, len sa chcem uistiť, či tam môžem dať účet 513? Dakujem
    Vystavujem faktúru do ČIECH za služby uskutočnené na Slovensku oni sú platcami DPH bude na faktúre uvedená DPH? Vystavujem v OMEGE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.