Zavrieť

Porady

cena výkopových prác

Prosím Vás ešte o jenú informáciu, ako sa pohybujú cenové relácie za vykopové práce (výkop základov na východnom slovensku) ? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ručne alebo s UNC?

    hrubyv je offline (nepripojený) hrubyv

    hrubyv
    ...zaujima ma mechanicky (napr. UNC), ale pre informáciu mi môžeš napísať koľko to je aj za ručné kopanie. Dík.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    hrubyv Pozri príspevok
    ...zaujima ma mechanicky (napr. UNC), ale pre informáciu mi môžeš napísať koľko to je aj za ručné kopanie. Dík.
    Na východe neviem, ja som z opačného konca. U nás pred 2 rokmi UNC pýtal 600,- Sk na hodinu.

    Gyures001 je offline (nepripojený) Gyures001

    Gyures001
    nam kopali pred mesiacom s JCB, hodina prace okolo 1000 s DPH ale ked mas znamosti da sa aj bez DPH. tak ma to vyslo na 700 Sk/Hod. Nitra

    mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

    mladymuz
    no ak najdeš niekde na vychode sukromnika so starym 35 rocnycm bielorusom, tak to môže byť aj za 500 sk. Ak to bude JCB, tak treba ratať cenu 600-800 sk/hod

    Kelis je offline (nepripojený) Kelis

    Kelis
    Neviete, koľky si účtujú firmy na východnom Slovensku za:

    Prácu s UNC nakladačom

    Práca s KOMATSU

    Prácu s hydraulickou rukou

    Za prevoz stavebného materiálu AVIA
    IVECO od 1 km?

    Veľmi by mi to pomohlo, aspoň orientačne. Ďakujem.

    matusstefan je offline (nepripojený) matusstefan

    matusstefan
    My sme kopali zaklady rucne. Ja, manzelka a otec. 9x9m 1m hlboke. Denne sme kopali cca 2-3hodiny a mali sme to za 6-7 dni. Susedovi kopali strojom, zaplatil hodinovku plus extra beton, ktory potreboval kvoli nepresnym zakladom. Znova by som kopal rucne.

    Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

    Som kto som... Majky11
    Ad 1 - JCB cca. 800 Sk/hod. Mal som krásne vykopané, ale bolo to aj dobre vyznačené a bágrista bol pedant ako ja...

    Ad 2 - to Kelis: Založ si novú tému, neznášam, ak niekto "kafre" do tej mojej... Neviem či to vadí "hrubyv-ovi", ale mňa to vytáča...

    Ad 3 - Nesúhlasím s matusstefan, ktorý napísal :

    My sme kopali zaklady rucne. Ja, manzelka a otec. 9x9m 1m hlboke. Denne sme kopali cca 2-3hodiny a mali sme to za 6-7 dni. Susedovi kopali strojom, zaplatil hodinovku plus extra beton, ktory potreboval kvoli nepresnym zakladom. Znova by som kopal rucne.

    Po prvé, na niektorých veciach sa neoplatí šetriť - Oni kopali týždeň, ja som mal dva dni po vykopaní zaliate, a to mi kopalo JCB 4 hodiny. Základy boli na dom 11x11m, a ak to chceš presne, tak to bolo 30 m3 vykopanej zeminy. Kopal mi bagrista, ktorý si lyžicou dvakrát prešiel vyznačené čiary a potom sa spýtal: môžem? , alebo sa mám presunúť ?... Výkop bol presný a v uhlopriečke sme ušli cca. 1,5 cm. Tak si urob svoj obraz.

    P.s.: Nikdy by som nekopal ručne, a už vôbec by som nedal kopať základy môjho domu iným, bližšie nešpecifikovaným osobám.

    Záver: Jednoznačne JCB, ale bágrista, ktorému aspoň trochu záleží na výsledku svojej práce.

    Tvoje základy, Tvoj dom, Tvoje peniaze...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    UNC môžete rátať okolo 20€/hod.Pri objednávaní bagra sa treba pýtať aj na dopravu stroja na stavbu.
    Nieje bagrista ,ako bagrista a tiež nieje prístup k výkopu ,ako prístup,ani podložie hlina plná kameňov ,alebo kmene s trochou hliny!?Ručne sa len dočisťuje a to nemôžu robiť bratranci lebo aj na to treba aspoň trošičku zodpovednosti.
    Ak má niekto čas ,chuť,je napr.nezamestnaný a ornicu bez kameňov, tak sa dá kopať aj ručne.

    Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

    Som kto som... Majky11
    220870 Pozri príspevok
    UNC môžete rátať okolo 20€/hod.Pri objednávaní bagra sa treba pýtať aj na dopravu stroja na stavbu.
    Nieje bagrista ,ako bagrista a tiež nieje prístup k výkopu ,ako prístup,ani podložie hlina plná kameňov ,alebo kmene s trochou hliny!?Ručne sa len dočisťuje a to nemôžu robiť bratranci lebo aj na to treba aspoň trošičku zodpovednosti.
    Ak má niekto čas ,chuť,je napr.nezamestnaný a ornicu bez kameňov, tak sa dá kopať aj ručne.
    Presne ako napísal 220870, závisí samozrejme aj od štruktúry podložia, kamene vedia naozaj urobiť šarapatu, a samozrejme POZOR aj na korene stromov, ak sú nejaké v blízkosti budúcich základov, lebo ak toto chytí báger, tak Vám vytrhne o x cm viac a naraz bude zo 60-tky ryhy 80-tka, a to je samozrejme betón naviac. Ja som kamene nemal, ale mal som nejaké korene stromov, takže bágrista v tých miestach bol veľmi opatrný, a akonáhle som zdvihol ruku pustil páčky

    Potom nastala kontrola koreňa, ak išiel ručne von, lebo bol tenký, tak ok, ak bol hrubší, tak zaúradovala sekera, či motorová píla...

    Asi toľko

    Janyke je offline (nepripojený) Janyke

    Janyke
    Moj kamarát vlastní Manitou Manihoe, vykopava za 25€/hodina prace+naklady na presun. Co sa tyka vyvozu hliny tak to sa da velmi lahko vyriesit. Stretol som sa s niekolkymi roznymi rieseniami tohto problemu. V susednej dedine pri vykope zakladov sa majitel pozemku dohodol so starostom ze mu pristavi traktor a ten hlinu vyvezie, lebo prave vtedy tam robili prijazd ku nejakemu objektu a potrebovali na zrovnavanie hlinu. A moj kamarat co pracuje pre IS mi raz hovoril ze obcas ked jazdievaju nakladiakmi po cestach a prevazaju rozne sutiny alebo iny material nie je problem sa dohodnut ze za nejaku priatelnu cenu ti pristavia jedno z aut ktore sa odniekial vracia a ty ho nalozis tvojou prebytocnou zeminou. Oni to potom vedia patricne vyuzit pri svojej megalomanskej vystavbe ciest a inej infrastruktury. Uz len zosuladit odvoz s vykopom a dokazes na tom usetrit.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.