Zavrieť

Porady

Materiál na výrobu nábytku

Ahojte, potrebujem poradiť, zariadovali sme si novú kanceláriu a dali sme si vyrábať nábytok ( stoly a skrine) k súkromnému stolárovi, ktorý nám vystavil faktúrku na 35250,- bez DPH. Ako to zaúčtujem, dúfam že s toho mi nejdu odpisy, či áno?? Vo faktúre nie je že ks nábytku ale materiál na jeho výrobu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Nerozumiem , vlastne v skutočnosti máte vyrobený nábytok ,ale fakturovaný máte len materiál na výrobu nábytku ?
    Naposledy upravil Zita5 : 24.04.08 at 20:03

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Misicka21 Pozri príspevok
    Ahojte, potrebujem poradiť, zariadovali sme si novú kanceláriu a dali sme si vyrábať nábytok ( stoly a skrine) k súkromnému stolárovi, ktorý nám vystavil faktúrku na 35250,- bez DPH. Ako to zaúčtujem, dúfam že s toho mi nejdu odpisy, či áno?? Vo faktúre nie je že ks nábytku ale materiál na jeho výrobu.
    Najlepšie by bolo,aby vám faktúru vystavil na skutočne vyrobený nábytok - tj. názov, cena za kus, počet kusov. Potom to môžte zaúčtovať ako drobný majetok.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Dana K. Pozri príspevok
    Najlepšie by bolo,aby vám faktúru vystavil na skutočne vyrobený nábytok - tj. názov, cena za kus, počet kusov. Potom to môžte zaúčtovať ako drobný majetok.
    Záleží od toho , ako sa posúdi vyrobený nábytok , ako zostava , alebo jednotlivé ks. Nie som presvedčená o drobnom majetku , pokiaľ si zriaďujú kanceláriu , mám dojem , že sa bude jednať o zostavu, ktorú budú odpisovať . Treba to posúdiť .

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Zita5 Pozri príspevok
    Záleží od toho , ako sa posúdi vyrobený nábytok , ako zostava , alebo jednotlivé ks. Nie som presvedčená o drobnom majetku , pokiaľ si zriaďujú kanceláriu , mám dojem , že sa bude jednať o zostavu, ktorú budú odpisovať . Treba to posúdiť .
    Jasné, s tým súhlasím. Ja som to písala o drobnom majetku z dôvodu, že v prvom príspevku je uvedené, že im vyrobili stoly a skrine a dokopy to bolo za cca 32000, takže by sa to mohlo brať ako jednotlivé kusy, nie ako zostava.

    Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

    Miška Misicka21
    no ale faktura uz je vystavena tak, a neviem ako to mam zauctovat?? a keby ze sme si to vyrobili sami?? ako sa to da?? drobny majetok??

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Misicka21 Pozri príspevok
    no ale faktura uz je vystavena tak, a neviem ako to mam zauctovat?? a keby ze sme si to vyrobili sami?? ako sa to da?? drobny majetok??
    Najprv sa skúste dohodnúť s výrobcom nábytku, nech vám faktúru opraví. Je vystavená nesprávne a nesprávny doklad sa účtovať nemá.

    Materiál na výrobu nábytku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.