Zavrieť

Porady

realizácia stavby v rozpore so SP

Dobrý deň,
môj problém sa týka realizácie stavby v rozpore so stavebným povolením. V skratke ozrejmím stav veci: môj otec so strýkom má spoločný pozemok, na ktorom je postavená spoločná stavba. PPl. stavebným povolením (stavebníkmi sú môj otec a strýko) stavebný úrad povolil postavenie novej stavby na tom istom pozemku. Stavba má byť umiestnená kolmo na pôvodnú stavbu, s tým, že má byť od nej min. 2m. Nadobudnutím právoplatnosti SP sa začalo stavať, ale došlo len k postaveniu betónovej platne - ako základu stavby. Medzitým môj otec zomrel (dedičské konanie ešte neskončilo, notár dokonca ešte neurčil ani okruh dedičov) a strýko sa v týchto dňoch rozhodol v stavbe pokračovať. Začal s izolačnými prácami. Problém je v tom, že stavia v rozpore so SP a projektom stavby, t.j. pôdorys stavby (betónovej platne) si rozdelil na polovice a stavia vlastne len na polovici pôvodného pôdorysu stavby a nám ako potencionálnym dedičom prenechal tú druhú polovicu (časť medzi tou jeho polovicou a druhou stavbou). Poraďte mi prosím, čo máme v tomto prípade robiť, na aký orgán sa obrátiť, nakoľko sa so strýkom nedá absolútne dohodnúť a poškodzuje naše práva ako právnych nástupcov.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    littleboy je offline (nepripojený) littleboy

    littleboy
    Asi nie je na co cakat, ale co najskor to treba oznamit stavebnemu uradu a kazdy den ich otravovat ci sa tym uz zaoberali (pomaha to mam to odskusane) a keby stryko nerespektoval ich rozhodnutie, netreba vahat a treba nanho podat trestne oznamenie s navrhom na vydanie predbezneho opatrenia o zastaveni vsetkych prac az do rozhodnutia sudu.

    realizácia stavby v rozpore so SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.