Zavrieť

Porady

Mladomanželská pôžička...existuje ešte?

Zdravím všetkých poraďákov. Chcela by som sa spýtať, či ešte existujú mladomomanželské pôžičky, ako to funguje, za akých podmienok. Čo rozhoduje pre splnenie nejakých podmienok atď. Jedná sa mi konkrétne o švagra, ktorý sa ženil, manželka je cudzinka, ale už s trvalým pobytom tu na SK, nie je tu zamestnaná - zatiaľ, a jeho príjem mu nechodí na účet - od zamestnávateľa. Je tam nejaká šanca? Prosím, kto má skúsenosti vôbec aj všeobecne s týmto......budem povďačná za každú info. Aké úroky, na akú dobu atď. Pekný deň prajem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    lorelei Pozri príspevok
    Zdravím všetkých poraďákov. Chcela by som sa spýtať, či ešte existujú mladomomanželské pôžičky, ako to funguje, za akých podmienok. Čo rozhoduje pre splnenie nejakých podmienok atď. Jedná sa mi konkrétne o švagra, ktorý sa ženil, manželka je cudzinka, ale už s trvalým pobytom tu na SK, nie je tu zamestnaná - zatiaľ, a jeho príjem mu nechodí na účet - od zamestnávateľa. Je tam nejaká šanca? Prosím, kto má skúsenosti vôbec aj všeobecne s týmto......budem povďačná za každú info. Aké úroky, na akú dobu atď. Pekný deň prajem.
    Existujú hypotekárne úvery so zvýhodnenou úrokovou sadzbou pre mladých, ktoré dotuje štát. Ale v oblasti spotrebných úverov je tvrdá komercia, žiadna sociálna politika.

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Chobot Pozri príspevok
    Existujú hypotekárne úvery so zvýhodnenou úrokovou sadzbou pre mladých, ktoré dotuje štát. Ale v oblasti spotrebných úverov je tvrdá komercia, žiadna sociálna politika.
    Tak mala som tu cest, sa len pokusit o nu, a netusim, kto ich dostava, lebo s malym prijmom neprejde clovek, a s vyssim tiez nie, a je tam cely rad podmienok. Je to tak stavane, ze prejde asi kazdy piaty, ale stat urobil velmi velku reklamu, aby sme vedeli, "co " pre nas mladych robi. A to som sa nesobasila, iba som ziadala o HU. Tak mi ponukali toto.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    lorelei Pozri príspevok
    Tak mala som tu cest, sa len pokusit o nu, a netusim, kto ich dostava, lebo s malym prijmom neprejde clovek, a s vyssim tiez nie, a je tam cely rad podmienok. Je to tak stavane, ze prejde asi kazdy piaty, ale stat urobil velmi velku reklamu, aby sme vedeli, "co " pre nas mladych robi. A to som sa nesobasila, iba som ziadala o HU. Tak mi ponukali toto.
    Nad tým som aj ja rozmýšľal, lebo mladá rodina nesmie mať príjem vyšší ako 1,3 násobok priemernej mzdy na hlavu, aby úver dostala. Tak je asi veľmi úzky interval ľudí, ktorí to spĺňajú. ALE dotácia existuje, vláda si úlohu splnila.

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Chobot Pozri príspevok
    Nad tým som aj ja rozmýšľal, lebo mladá rodina nesmie mať príjem vyšší ako 1,3 násobok priemernej mzdy na hlavu, aby úver dostala. Tak je asi veľmi úzky interval ľudí, ktorí to spĺňajú. ALE dotácia existuje, vláda si úlohu splnila.
    A taká rodina si buď na úver netrúfne, alebo na úver jednoducho ani nepomyslí, lebo bývanie s takým príjmom jr veľmi ťažké nadobudnúť a potom ešte aj splácať atď. ALE JE.

    Mladomanželská pôžička...existuje ešte?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.