Zavrieť

Porady

chcem sa vratit na Slovensko potrebujem poradit

Som už dost dlho v anglicku a chela by som sa dozvediet par veci 1.chcela by som maly obchodiček co ako mam spravit.vobec nemam potuchy 2.veci z anglicka na predaj nie zbohatnut len zaluba.poradte mi prosim ,priestor a pokladna by bola ,ako dostat veci na slovensko a predavat,kupovala by som ich z obchodu moze sa to ?dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    na Živnostenskom úrade si vybav živnostenský list na maloobchod v rozsahu voľných živností. Prenajmi si priestor, zariaď ho, nahlás prevádzku, zaregistruj pokladňu, tovar označ cenovkami a predávaj.

    Tovar môžeš nakupovať v Anglicku a predávať na Slovensku. Ak nebudeš platca DPH sleduj si obrat, max. množstvo tovaru, ktorý takto môžeš kúpiť je 420 tis. za rok. Ak nakúpiš na účely predaja viac, vzniká ti povinnosť registrácie DPH.

    Ohľadne DPH: ak budeš platiteľ DPH, budeš nakupovať tovar bez DPH v Anglicku, ale tu budeš predávať s 19% daňou.

    1Bianka1 je offline (nepripojený) 1Bianka1

    1Bianka1
    ked kupim z obchodu potom si v anglicku ziadam o vratenie dph lebo ja tovar kupim uz s dph ako je to potom nevies mi poradit

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Nežiadaš si o vrátenie DPH, ale už priamo v UK by si nakúpila bez DPH ak by si bola platcom (dodávateľ ti musí vystaviť faktúru ako pre platcu DPH z iného členského štátu únie). Tu by si tú DPH zas prirátala k cene. Ak nebudeš platcom, tak tam kúpiš s daňou, ale tu už DPH nebudeš prirátavať.

    chcem sa vratit na Slovensko potrebujem poradit

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.