Zavrieť

Porady

PERLY NAŠICH MUŽOV

možno vám to už niekedy prišlo ako mail (ako práve mne), ale nedalo mi, nedať to sem, nech sa pobavia aj iní.....

nikoho nechcem uraziť..... ale keď už sú tu aj tie detské.......

1. Mala k nam necakane prist navsteva, v chladnicke vymetene a tak som
poslala svojho muza do hypermarketu nakupit. Vravim mu: "Drahy, v
kuchyni mas listocek, co mas kupit" a isla som chystat jedlo pre
navstevu. Sadol do auta, odisiel a za 15 minut telefon - prosim ta, ako
>mam kupit 250 gramov hladkej muky? Miesto listku (velkeho ako krava) s
nakupom, mi zobral recept na kolac, ktory som mala polozeny pri pocitaci
a on siel podla toho nakupovat.
>
>2. Ma pobavil, ked mi zobral v sprche peelingovy sprchovy gel (bol
lenivy si obehnut pre svoj) a vravi: Prosim ta, ako to tu mas dlho? Ved
je v tom nejaky piesok ci co, to je pokazene, nie?
>
>3. Moj syn bol na jesen so svojim otcom cez vikend na horach. Prisli a
ja sa pytam, co to ma syn na sebe? Otecko, ze vraj som mu asi kupila
nove teplaky, nie? Syn tak behal cely vikend vonku v pyzamovych
nohaviciach. V com spal, netusim.
>4. Je to uz davno, dcera bola v jaslickach. Otecko ju siel konecne po
prvy krat vyzdvihnut. Povedala som mu "Mala ma kyblicek".
>Pre nas zeny je samozrejme, ze sa jedna o znacku na skrinke s
oblecenim.
>Co myslite, ze hladal? Ano, samozrejme hladal kyblik, v ktorom ma dcera
oblecenie.
>
>5. On je detailista, presny matematik, ale je potrebne uplne presne
pomenovat polozku, ktoru chcete kupit, pretoze inak neprinesie nic.
>Tak napriklad "slahacku nemali". "Nemali? A pozeral si sa tam vedla
jogurtov?""Ano, pozeral, ale nemali. Mali tam len 12% a 18% smotanu na
slahanie, ale slahacku nie!" A nerob zo mna blbca!
>
>6. Moj muz len tak mimochodom vravi: Ja som ani nevedel, ze mame pracku
so susickou!
>Ja na to: no to teda nemame. On: no to je cudne, ja som vypral pradlo a
ked som ho vybral, tak bolo suche! No ale aj tak som ho zavesil na
balkon, aby preschlo!
>Ano, pradlo bolo suche, pretoze nepovolil vodu! Pracka teda neprala, on
vybral tie svoje smradlave a spinave ponozky a este ich zavesil na
balkon!
>
>7. Ja som nedavno mojho draheho nachytala, ako utiera prach na
televizore svojimi ponozkami. Na moj zdeseny vykrik reagoval slovami: No
co, aj tak sa budu prat...
>
>8. Moj muz isiel raz na sluzobku a miesto sprchovacieho gelu si vzal
moj kondicioner na vlasy. Ked som sa opytala, co s nim robil - vraj
umyval (aj vlasy) vraj mu bolo divne, ze to nepeni, ale asi vraj nejaka
novinka...
>
>9. Moj muz miluje tie sladke cokoladove a kokosove tycinky,
oplatky,bananky v cokolade atd. Pri nakupe ukladame vsetko do tasiek
piate cez deviate a doma to vyklopime a ukladame co kam patri. Manzel
bol iniciativny a sam zacal vybalovat nakup a svoje zamilovane tycinky
si odniesol do svojej zasuvky. Lenze sa mu k tym dobrotam primiesala aj
jedna mala nahradna kocka do WC, co sa dava do obalu a zavesi v
>zachodovej mise.
>Vecer pri telke pocujem ako vzdy typicke rozbalovanie a
sustanie,chrupnutie, cucanie a zrazu vyskocil z pohovky, rozsvietil a
zareval:
>Fuj, co to robia za hnoj, zase nejaka inovacia.... No skratka, mlsny
ako pes a uz nevie co by zozral.
>
>10. Bola som v porodnici a chcela som od manzela nech mi kupi balenie
neperlivej vody, prsne vlozky a toaletny papier. Dostala som balenie
mineralky, odlicovacie tampony a papierove kuchynske utierky.
>
>11. Uvarila som hrachovu polievku, dojedli sme ju a ja som napustila
vodu do hrnca, aby sa odmocil. Druhy den som prisla z prace neskor ako
manzel a pytala som sa ci ma hlad. Odpovedal, ze dojedol tu
polievku.......
>
>12. Manzel siel na sluzobku do Francuzska. Pytal sa ma, co by som
chcela ako darcek. A pretoze si radsej oblecenie, parfemy a sminky
kupujem sama, tak vravim: Napriklad nejaku pletovu masku na tvar.
>Rano pred odchodom ma budi:
>Prosim ta, ake mas cislo tvare?
>
>13. Vcera som kupila chlebove placky. Dala som ich do zasobnika na
chlieb a ked moj muz dostal hlad, na nieco by co spapal, prisiel za mnou
s tymi plackami a pyta sa "je toto na jedenie?" no a ja, prave v dobrej
nalade mu vravim "nie, to je novy toaletny papier" a on odpovedal "tak
preco to je medzi chlebom?"
Usporiadat
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

Karas Milan Pozri príspevok
Ahoj Maminta.
Pre presnosť si tému mohla nazvať aj "perly českých mužov".
A o tom ,že :
""ja prežívam....."
pomerne silne pochybujem žeby to ten tvoj tak presne kopíroval.

Ahoj
Ka Mil
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Karas Milan Pozri príspevok
Ahoj Dáša.
Pekné.Na prvý pokus.

Ka Mil
P.S.
Čo by si odpovedala asi pred mesiacom :
""keď je 600,700,800,900 nekonečno , konečno.
Koľko je konečno a nekonečno ???
....kým sa Dáša vyjadrí, ja mávam často nekonečno do výplaty a konečno, keď je prázdno v peňaženke...
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Ahoj Danushka.
Ja ti rozumiem ,(možno aj chápem), ale mňa sa to pýtal 4 a 3/4-ročný vnuk
a ten by sa s takouto odpoveďou neuspokojil.

Ahoj
Ka Mil
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Karas Milan Pozri príspevok
Ahoj Danushka.
Ja ti rozumiem ,(možno aj chápem), ale mňa sa to pýtal 4 a 3/4-ročný vnuk
a ten by sa s takouto odpoveďou neuspokojil.

Ahoj
Ka Mil
No môj syn, keď sa učil rátať do 10 vo veku Tvojho vnuka, tak to vyzeralo asi takto :
jeden, dva, tri, päť, sedem, desať, šesť
...takže Milanko, ber to tak, že Vy chlapi - perlíte odmalička...a čím ste starší, tým perlíte viac
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Možno sa nám tu niektorí muži z Porady cítia dotknutí, ale nemusia, veď oni nás tak krásne poohovárajú vždy pri pive
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Mám v celku šikovného muža, ale tiež sa mu občas zadarí.
Keď boli deti menšie 5-6 ročné, chodili občas spať k svokre, pretože sme s manželom skoro ráno odchádzali do práce. Manžel mal taký zvyk, že ich uložil spať a ich spodmé prádlo (na opranie) si vložil do vrecka saka a priniesol domov. Raz sa mu však stalo, že dcérine nohavičky zabudol vyložiť a vypomstilo sa mu to hneď ráno na rannej porade. Nečakane sa mu kýchlo a on automaticky vytiahol z vrecka namiesto vreckovky dcérine nohavičky.....ako to potom vysvetlil kolegom to sme už nerozoberali...


Priznám sa, že i mne sa občas zadarí, aby som nekrivdila manželovi.
Jedno letné ráno keď som nutne potrebovala auto manžel zaspal do práce a zobudil ma nech ho tam hodím. Mne sa stávať nechcelo a obliekať už vôbec nie. Tak som v kratučkej nočnej košielke, bez telefónu sadla s ním do auta, cestou tam som si ešte pospala a cestou naspäť som však zrazila srnku, vyskočil nejaký zázračný bezpečnostný ventil a auto sa stalo nepojazdným.
Zostala som teda v ľahkej krátkej, priesvitnej nočnej košielke, strapatá, v najväčšej rannej špičke medzi dedinami v nepojazdnom aute bez telefónu......ďalej to už asi opisovať nemusím.....
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Rozčuluje ma polovička, keď v byte niečo poprehadzuje. Nabytok a pod. A uplne najviac ak v kuchyni veci. Stači, ak držiak na nože a chlebnik prehodi z jedneho konca linky na druhy. Potom mam mesiac dojem, že som na navšteve. Asi to prilepim.
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

ludmilla Pozri príspevok
Mám v celku šikovného muža, ale tiež sa mu občas zadarí.
Keď boli deti menšie 5-6 ročné, chodili občas spať k svokre, pretože sme s manželom skoro ráno odchádzali do práce. Manžel mal taký zvyk, že ich uložil spať a ich spodmé prádlo (na opranie) si vložil do vrecka saka a priniesol domov. Raz sa mu však stalo, že dcérine nohavičky zabudol vyložiť a vypomstilo sa mu to hneď ráno na rannej porade. Nečakane sa mu kýchlo a on automaticky vytiahol z vrecka namiesto vreckovky dcérine nohavičky.....ako to potom vysvetlil kolegom to sme už nerozoberali...


Priznám sa, že i mne sa občas zadarí, aby som nekrivdila manželovi.
Jedno letné ráno keď som nutne potrebovala auto manžel zaspal do práce a zobudil ma nech ho tam hodím. Mne sa stávať nechcelo a obliekať už vôbec nie. Tak som v kratučkej nočnej košielke, bez telefónu sadla s ním do auta, cestou tam som si ešte pospala a cestou naspäť som však zrazila srnku, vyskočil nejaký zázračný bezpečnostný ventil a auto sa stalo nepojazdným.
Zostala som teda v ľahkej krátkej, priesvitnej nočnej košielke, strapatá, v najväčšej rannej špičke medzi dedinami v nepojazdnom aute bez telefónu......ďalej to už asi opisovať nemusím.....
Tá príhoda v aute a v nočnej košielke nemá chybu, no aj tak by si to mohla dopísať dokonca, aby sme vedeli ako si sa dostala domov. Dobrý príklad, že ani v papučiach sa neoplatí len tak si vybehnúť autom a ono sa nedajbože pokazí a potom niekde na zastávke autobusu, alebo peši to vyzerá dosť čudne, nie?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
duves Pozri príspevok
Rozčuluje ma polovička, keď v byte niečo poprehadzuje. Nabytok a pod. A uplne najviac ak v kuchyni veci. Stači, ak držiak na nože a chlebnik prehodi z jedneho konca linky na druhy. Potom mam mesiac dojem, že som na navšteve. Asi to prilepim.
Ale predsa život je zmena ...
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ked som citala Ludmilu, napadol ma tiez jeden zazitok s mojim starsim synom: rano odchadzal o pol siestej na autobus do Bratislavy a ja ako dobra mama som ho na aute nan zaviezla, kedze bola tma a ja som po navrate planovala zaliest spat do postele, tak som soferovala v nocnej koseli a na tom som mala natiahnute teplakove nohavice. Ked som sa vratila domov a otvarala klucom dvere, s hrozou som zistila, ze syn mi vzal kluce a ja mam jeho. Vletela som do domu, zhodila s postele muza a kedze mi syn nedvihal mobil, vydali sme sa za nim na aute a silno som dufala, ze ho v nasledujucom meste dobehneme a tak som sa este domodila teplakovou bundou. Ked sme dobehli na autobusko, stal tam autobus od nas do Blavy a tak som vletela do neho a hladala mojho milacika a nic, to som este nevedela, ze rano idu dva autobusy, vyplasena som vyletela a zobudili sme mobilom aj druheho syna, ten na mobile na to prisiel a tak nam nic ine neostavalo, len zase prenasledovat autobus az do Nitry. Ked nas tam vodic mnou prelustrovaneho autobusu uvidel, tak malom na nas zavolal psychiatriu. Po asi 2O minutach sa konecne objavil aj ten druhy autobus a medzi vystupujucimi sme videli aj nasho syna, je inak matematik a to je diagnoza. Vysiel z autobusu, kukol na mna, ja mu vravim, vzal si mi kluce, on siahol bez mihnutia oka do vrecka, a ozaj, vravi, podal mi moje kluce, vzal svoje a vratil sa na miesto. Ja som tam vysokovana ostala stat, potom vravi muz, idem si do vykrmne aspon na polievku, ja som si dala len suchy rozok a tak sme vyzerali ako dvaja bezdomovci po nie celkom vydarenej noci. Ked sme sa vratili do auta, tak mi prisla sms: nabuduce, ked pojdete do Nitry, tak vezmite aj mna, podpis moj syn.
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

Má chúďa chlapec pravdu,prečo ste ho nezobrali,keď ste tam išli a nechali ste ho samého cestovať autobusom? Nie ste vy krkavčí rodičia?
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Možno moja včerajšia príhoda nebude až tak smiešna, ale o myšlienkových pochodoch jedného muža to svedčí až moc...
Aktuálna téma HOKEJ.
Dnes v noci bol hokej o 1.15
Včera som sa krvopotne pokúšala drahého presvedčiť, že to dnes budú v telke opakovať, že aj tak počas zápasu zaspí a podobne... aj tak sa mi to nepodarilo....
Bola som "ubezpečená", že ani nebudem vedieť, že nejaký televízor sa pozeral.
Takže .... Telku máme v spálni.. A to bol je kameň úrazu...
Bolo 1:15 sladúčko spíme a zrazu: budík - a moje prvé zobudenie
LEn čo som sa trošku ponorila do akého takého spánku - už mi svietilo do očí svetlo nočnej lampičky - hľadal totiž ovládačku, ktorú si pre istotu položil vedľa budíka, aby ju našiel.
Tak ovládačku sme našli, zapol telku, pomýlil si tlačítka zvuku s programami, až som sa posadila, ako telka zarevala.
Po chvíľke ma drgá, že sa mu stratil signál, a že treba prepať na satelit, lebo miláčko to nevie... Tak som mu prepla telku na satelit.
Spokojne som si ľažkala, že už bude pokoj. Aj bol, po 5 minútach drahý pri hokeji zaspal, musela som vypínať svetlo, vypínať satelit, vypínať televízor, takže som z našej dvojice prvá vedela, že sme s Nemcami prehrali a od jedu a sklamania som nemohla zaspať.
Druhýkrát viem, že budem musieť dôraznejšie protestovať proti jeho športovému vyžitiu......
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
AlaNR Pozri príspevok
Možno moja včerajšia príhoda nebude až tak smiešna, ale o myšlienkových pochodoch jedného muža to svedčí až moc...
Aktuálna téma HOKEJ.
Dnes v noci bol hokej o 1.15
Včera som sa krvopotne pokúšala drahého presvedčiť, že to dnes budú v telke opakovať, že aj tak počas zápasu zaspí a podobne... aj tak sa mi to nepodarilo....
Bola som "ubezpečená", že ani nebudem vedieť, že nejaký televízor sa pozeral.
Takže .... Telku máme v spálni.. A to bol je kameň úrazu...
Bolo 1:15 sladúčko spíme a zrazu: budík - a moje prvé zobudenie
LEn čo som sa trošku ponorila do akého takého spánku - už mi svietilo do očí svetlo nočnej lampičky - hľadal totiž ovládačku, ktorú si pre istotu položil vedľa budíka, aby ju našiel.
Tak ovládačku sme našli, zapol telku, pomýlil si tlačítka zvuku s programami, až som sa posadila, ako telka zarevala.
Po chvíľke ma drgá, že sa mu stratil signál, a že treba prepať na satelit, lebo miláčko to nevie... Tak som mu prepla telku na satelit.
Spokojne som si ľažkala, že už bude pokoj. Aj bol, po 5 minútach drahý pri hokeji zaspal, musela som vypínať svetlo, vypínať satelit, vypínať televízor, takže som z našej dvojice prvá vedela, že sme s Nemcami prehrali a od jedu a sklamania som nemohla zaspať.
Druhýkrát viem, že budem musieť dôraznejšie protestovať proti jeho športovému vyžitiu......
Alebo presťahovať drahého aj s televízorom do inej miestnosti... Aj ja som v noci počula nešťastné výkriky typu: to snáď nie je možné, ako to hráte a podobne...
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

kukurička Pozri príspevok
Tá príhoda v aute a v nočnej košielke nemá chybu, no aj tak by si to mohla dopísať dokonca, aby sme vedeli ako si sa dostala domov. Dobrý príklad, že ani v papučiach sa neoplatí len tak si vybehnúť autom a ono sa nedajbože pokazí a potom niekde na zastávke autobusu, alebo peši to vyzerá dosť čudne, nie?
Dobre, tak najprv prišli na rad výstražné svetlá a v momentoch, ked sa práve neblížilo žiadne auto som vyšprintovala s trojuholníkom stihla som to len, len.......a zasa bola chvíľa na rozmýšlanie čo ďalej.....ale možnosť bola len jedna zastaviť auto a poprosiť o pomoc...takže, keď sa práve blížilo len jedno auto začala som stopovať a hneď to prvé zastavilo a kto v ňom sedel?....manželov riaditeľ, tak som ho poprosila nech sa na nič nepýta a nech rýchlo pomáha, tak krok prvý: požičal sako, krok 2 hodil ma domov, aby som sa prezliekla....samozrejme čo čert nechcel pri vystupovaní z auta som stretla klebetnicu susedu....všetko dobre dopadlo, manžel sa po príchode domov priznal, že mu pán riaditeľ po porade medzi štyrmi očami povedal: Manželku nepúšťaj tak naľahúčko šoférovať
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

ZuzanaP Pozri príspevok
Alebo presťahovať drahého aj s televízorom do inej miestnosti... Aj ja som v noci počula nešťastné výkriky typu: to snáď nie je možné, ako to hráte a podobne...
Majú to tí naši muži veru ťažké ešte aj v noci musia ponocovať. Cez deň sú unavení, zostresovaní....
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
ludmilla Pozri príspevok
Dobre, tak najprv prišli na rad výstražné svetlá a v momentoch, ked sa práve neblížilo žiadne auto som vyšprintovala s trojuholníkom stihla som to len, len.......a zasa bola chvíľa na rozmýšlanie čo ďalej.....ale možnosť bola len jedna zastaviť auto a poprosiť o pomoc...takže, keď sa práve blížilo len jedno auto začala som stopovať a hneď to prvé zastavilo a kto v ňom sedel?....manželov riaditeľ, tak som ho poprosila nech sa na nič nepýta a nech rýchlo pomáha, tak krok prvý: požičal sako, krok 2 hodil ma domov, aby som sa prezliekla....samozrejme čo čert nechcel pri vystupovaní z auta som stretla klebetnicu susedu....všetko dobre dopadlo, manžel sa po príchode domov priznal, že mu pán riaditeľ po porade medzi štyrmi očami povedal: Manželku nepúšťaj tak naľahúčko šoférovať
Aaaž taký "pikantný" záver som nečakala (mohla by si ešte doplniť raketový štart platu svojho manžela...)... o.i. - dnes ráno nevesta (v teplákoch) doviezla svojho nablýskaného manžela pre jeho auto zaparkované u nás......nemohla som Ťa nespomenúť......
Bavím sa na Vašich príspevkoch......priznávam... ...len mi je ľúto, že ja mám v archíve leda tak do novej témy štýlu "morbíďaaaky" našich mužov......
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
tetrisss Pozri príspevok
Ked som citala Ludmilu, napadol ma tiez jeden zazitok ..., tak som soferovala v nocnej koseli a na tom som mala natiahnute teplakove nohavice... Ked sme sa vratili do auta, tak mi prisla sms: nabuduce, ked pojdete do Nitry, tak vezmite aj mna, podpis moj syn.
...priznávam bez mučenia baby, že som Vás ráno vlastne nemohla nespomenúť obee...... a tá smska si koleduje minimálne o nahlásenie do rubriky "hemendexu" - najkrajšia sms-kaa...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
AlaNR Pozri príspevok
Aktuálna téma HOKEJ.
Dnes v noci bol hokej o 1.15
Aspon mne je to ukradnute.
Zato taky dobry filmik CCCP, Velka vlastenecka vojna, cez DVD prehravac, do polnoci.....polovicka vzdy hundre, že čo sa mi na tom tak páči.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Tak aby som neublizila mladsiemu synovi, tak vam poviem aj jednu prihodu s nim, ked bol este maly. Byvali sme v obycajnom panelakovom byte, sice trojizbovom, no ale viete, ze tie izby neboli nejake velke. Moja svagrina mala nejake problemy s chrbticou a kedze byvame v kupelnom mestecku, tak sme jej vybavili kupele, ale dalo sa to len ambulantne a to znamenalo, ze bude byvat tri tyzdne u nas, no moc sa mi to nepacilo, deti boli male, penazi nejako nazvys nebolo, no a tak som sa s mojou priatelkou susedou rozpravala, ze mi navsteva nevadi, ale pokial mozno, ked vecer odide. Cas uplynul, ja som isla pre moju svagrinu k autobusu, prisli sme domov, deti sa s tetou zvitali a ja som ju usadzovala v obyvacke, zadky nam viseli nad kreslom a moj mladsi milacik sa pyta:"teta a ty tu budes aj spat?", v tom momente mi uz zacali trpnut zuby, ked svagrina prikyvla, tak on suverenne vyhlasil: "lebo moja mama ma len take navstevy rada, co vecer odidu!" No a rodinne vztahy boli na dlho upevnene.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tetrisss Pozri príspevok
Tak aby som neublizila mladsiemu synovi, tak vam poviem aj jednu prihodu s nim, ked bol este maly. Byvali sme v obycajnom panelakovom byte, sice trojizbovom, no ale viete, ze tie izby neboli nejake velke. Moja svagrina mala nejake problemy s chrbticou a kedze byvame v kupelnom mestecku, tak sme jej vybavili kupele, ale dalo sa to len ambulantne a to znamenalo, ze bude byvat tri tyzdne u nas, no moc sa mi to nepacilo, deti boli male, penazi nejako nazvys nebolo, no a tak som sa s mojou priatelkou susedou rozpravala, ze mi navsteva nevadi, ale pokial mozno, ked vecer odide. Cas uplynul, ja som isla pre moju svagrinu k autobusu, prisli sme domov, deti sa s tetou zvitali a ja som ju usadzovala v obyvacke, zadky nam viseli nad kreslom a moj mladsi milacik sa pyta:"teta a ty tu budes aj spat?", v tom momente mi uz zacali trpnut zuby, ked svagrina prikyvla, tak on suverenne vyhlasil: "lebo moja mama ma len take navstevy rada, co vecer odidu!" No a rodinne vztahy boli na dlho upevnene.
No, tuším možem byť rada, že náš maly/mladý sa s cudzími (t.j. nebývajúcimi s nami v jednej domácnosti ) nebaví. A ked, tak jedne o autách, najlepšie kamionoch

Niet nad uprimne deti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať