Zavrieť

Porady

Vysporiadanie majetku po rozvode

Ahojte...môže mi prosím poradiť niekto s týmto problémom:
Dva roky po rozvode nemáme vysporiadaný majetok. Nejedná sa ani tak o BSM, ale o majetok z podnikateľskej činnosti. Obaja sme podnikatelia.Začali sme podnikať v r. 1989. Neskôr sme otvorili hostinec, ktorý bývalý manžel prevádzkuje do dnes. Cca 3 roky som mala vystavený ŽL na uvedený hostinec, v poslednom období som tam aj pracovala na dohodu o vykonaní činnosti. Dodnes síce vlastním ŽL, ale na iné činnosti. Potrebovala by som vedieť, či má význam súdnou cestou vymáhať od bývalého manžela vyplatenia aspoň časti z majetku podnikania ako aj motorového vozidla, ktoré je určené na podnikanie. Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Myslím, že máte ako manželia bezpodielové spoluvlastníctvo. Zo života mám prípad, keď po smrti manžela sa po ňom prejednával majetok aj zo živnosti len v polovici, lebo druhú polovicu vlastnila v bezpod. spoluvl. manželka.
    Návrh na vysporiadanie BSM sa môže dať na súd do 3 rokov po rozvode. Ešte počkajte, či niekto poradí, že je to ozaj tak.
    Naposledy upravil iriska : 01.05.08 at 13:34

    Marikal je offline (nepripojený) Marikal

    Predaj nábytku na mieru. Marikal
    Dobrý deň...Iriska ďakujem veľmi pekne za Vašu radu...Neviete mi, prosím, ešte poradiť nejaký konkrétny zákon, ktorého by som sa mala držať. Chcem totiž najprv riešiť vysporiadanie majetku z podnikania písomnou dohodou s exmanželom. Možno to nebude akceptovať, ale za pokus to stojí. Ak nie, vysporiadania súdnou cestou ma asi neminie. Ďakujem a prajem pekný deň.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    BSM - občianský zákonník §143 - 151
    majetok z podnikateľskej činnosti je súčasťou BSM

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    hanelie, nešlo by to aj cez mediátora? Zvyčajne šetrí peniaze na súdnych poplatkoch, ale neviem, či cez neho môžu ísť aj BSM.

    Marikal je offline (nepripojený) Marikal

    Predaj nábytku na mieru. Marikal
    Iriska...môžete mi prosím vysvetliť kto alebo čo je "mediátor"?? Vďaka.

    Marikal je offline (nepripojený) Marikal

    Predaj nábytku na mieru. Marikal
    Iriska... už mám odpoveď - mediátor ako tretia nezávislá a nezaujatá osoba pomáha stranám identifikovať ich záujmy, nabáda ich, aby hľadali spoločné praktické riešenia na body, ktoré spôsobili konflikt a pomáha im vyjednávať také riešenia, ktoré uspokojujú obe strany...len jedna otázka...kde sa takýto človek hľadá, je to právnik???

    Vysporiadanie majetku po rozvode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.