Zavrieť

Porady

Čo všetko môžem vymazať?

Ahojte prosím Vás chcem sa len ubezpečiť, nakoľko mám málo miesta na disku čo všetko môžem vymazať z PC. Hlavne sa chcem opýtať či všetko čo je v priečinku Temporary Internet môžem vymazať, a prípadne čo ešte by som mohla dať preč. Cez odstránenie programov som už dala von programy ktoré nepoužívam. Ďakujem za všetky postrehy.
Usporiadat
jajko50 jajko50

jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

Ano Temporary Internet môžeš, aj súbory cookies a potom sa pozri či nemáš množstvo zbytočných správ s prílohami a tie poodstraňuj. Iste sa nájde aj kopec dokumentov, ktoré nie sú potrebné--atď. Ak nemáš istotu o funkčnosti programu, tak v v programoch opatrne, aby si neodstránila-neodinštalovala niečo dôležité pre prácu. To je len tak zhruba-ešte si počkaj aj na odborníkov v PC-názor.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Vymazat mozes aj subory s C:\Documents and Settings\meno_tvojho_pc\Local Settings\Temp\
Pozor tento adresar je skryty, takze musis povolit aj zobrazenie skrytych a systemovych suborov.
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Ahoj. Tak ako ti poradil vyššie jajko50, ale myslím že viac miesta by si získala ny disku ak odstrániš staré body obnovenia systému, prípadne (ak nemáš so systémom inak problémy a nemieniš si vrátiť späť niektoré inštalované upgrade Windows) tak aj zálohy upgrade a ich inštalačné súbory. Ak ich nevieš nájst, napíš, popíšem podrobnejšie.

Po tomto veľkom "upratovaní" si určite sprav defragmentáciu disku a neškodilo by ani prečistiť systém a registre - pretože po každom odinštalovaní programu zostane na disku niečo čo už nepotrebuješ a len to spomaľuje systém a zaberá miesto. Ak to spravíš, počítač sa ti "nadýchne" do vyššieho výkonu - ako za jeho nových čias.
0 0
IT Solutions IT Solutions

IT Solutions je offline (nepripojený) IT Solutions

Jajko50 ma pravdu. Akurat by som to cele zjednodusil.

V start/programy/prislusenstvo/systemove nastroje/ je utilita "cistenie disku"

Vyhoda spociva v tom, ze sama zhromazdi vsetky nepotrebne systemove subory, ponukne ti info o velkosti a moznost nahladu ak si nie si ista a nasledne moznost zmazania alebo zachovania.
Dalsia vyhoda je, ze nemusis prechdzat disk a subory hladat manualne, nakolko niektore su skryte v systemovych priecinkoch a takisto mas istotu, ze mozes zmazat vsetky a nic nepokazis.

Co sa tyka programov suhlasim, ze treba byt opatrny. Ak si nie si ista aky program ides zmazat, radsej sem napis zoznam a pomozeme

To je v globale zaklad. Jedine co doporucujem je po odstraneni restart a nakoniec defragmentacia disku
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Fero11 Pozri príspevok
Vymazat mozes aj subory s C:\Documents and Settings\meno_tvojho_pc\Local Settings\Temp\ a ako to mám odokryt lebo ten súbor temp vôbec neviem nájsť?
Pozor tento adresar je skryty, takze musis povolit aj zobrazenie skrytych a systemovych suborov.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bv_alexandra Pozri príspevok
Ahojte prosím Vás chcem sa len ubezpečiť, nakoľko mám málo miesta na disku čo všetko môžem vymazať z PC. Hlavne sa chcem opýtať či všetko čo je v priečinku Temporary Internet môžem vymazať, a prípadne čo ešte by som mohla dať preč. Cez odstránenie programov som už dala von programy ktoré nepoužívam. Ďakujem za všetky postrehy.
Aký veľký máš HDD? Pokiaľ je to 40 GB a menej, tak ti už poradili. Ak je väčší, tak vyčistením systémových a dočasných súborov veľa priestoru nezískaš (možno 1-2 GB). Potom si treba urobiť analýzu svojich dokumentov a rozhodnúť sa, čo z toho by sa dalo vymazať a čo zazálohovať na napr. DVD.

najviac miesta na disku berú filmy, videoklipy, hudba, fotky a pod. Máš poukladané na HDD niečo z toho?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bv_alexandra Pozri príspevok
Otvor si Windows Explorer > menu Nástroje >
Možnosti priečinka > záložka Zobrazenie > podzložka Súbory a priečinky > ešte podzložka Skryté súbory a priečinky > a zakliknúť Zobraziť skryté súbory a priečinky.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Chobot Pozri príspevok
Aký veľký máš HDD? Pokiaľ je to 40 GB a menej, tak ti už poradili. Ak je väčší, tak vyčistením systémových a dočasných súborov veľa priestoru nezískaš (možno 1-2 GB). Potom si treba urobiť analýzu svojich dokumentov a rozhodnúť sa, čo z toho by sa dalo vymazať a čo zazálohovať na napr. DVD.

najviac miesta na disku berú filmy, videoklipy, hudba, fotky a pod. Máš poukladané na HDD niečo z toho?
Mám 40Gb HDD. voľné miesto tohto času necelých 3gb videá, fimy hudbu nemám len foto. Ale napr. v priečinku C:\Documents and Settings\meno_tvojho_pc mi vypisuje veľkosť 9gb, len neviem ako sa dostať ďalej do toho priečinku temp.
Myslím že tým by som získala miesto. A samozrejme že idem spraviť poriadok aj s dokumentami, len tie mi až toľko miesta nezaberajú.
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Chobot Pozri príspevok
Otvor si Windows Explorer > menu Nástroje >
Možnosti priečinka > záložka Zobrazenie > podzložka Súbory a priečinky > ešte podzložka Skryté súbory a priečinky > a zakliknúť Zobraziť skryté súbory a priečinky.
Alex veď tu máš návod ako si to "zviditeľníš".
A prihlás sa do PC ako Administrátor - aby si mala automaticky všetky práva - ak by ti to nešlo vymazať.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Stevo5 Pozri príspevok
Alex veď tu máš návod ako si to "zviditeľníš"
áno už vidím písala som príspevok asi zároveň s Chobotom. Ďakujem V8m všetkým za rady
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

ked instalujes alebo rozbalujes nejake programy, tak sa ukladaju do toho adresara temp (co je skryty), niekedy je tam fakt niekolko giga a laik clovek o tom ani nevie. Pokojne mozes vsetky subory s toho priecinku temp odstranit.
A viacery ludia sa ma uz v minulosti pytali, citujem "pred tyzdnom som preinstaloval win. nic som nestahol, ani bohvieake programy som neinstaloval a v bubline mi pise, ze mam nedostatok miesta na HDD"
A ja som sa pytal, pouzivas siet p2p a hovori, ze hej, ale len som zacal stahovat par DVD, ale kedze to ide velmi pomaly, tak som to zrusil, tak som pozrel do adresara kde sa subory ukladaju a mal tam asi 4x DVD (cca 16GB) a to preto, lebo ked uzivatel zacne stahovat s p2p, tak na HDD sa vytvory docasny subor s velkostou ako je stahovany subor, takze pozor aj na to
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Najjednoduchšie je pre Teba použiť CCleaner. Vymaže aj to o čom nemáš poňatie. Len odporúčam zrušiť zaškrtnutie Office.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
sthruska Pozri príspevok
Najjednoduchšie je pre Teba použiť CCleaner. Vymaže aj to o čom nemáš poňatie. Len odporúčam zrušiť zaškrtnutie Office.
prave preto pozor nato,,,
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
sthruska Pozri príspevok
Najjednoduchšie je pre Teba použiť CCleaner. Vymaže aj to o čom nemáš poňatie. Len odporúčam zrušiť zaškrtnutie Office.
Ja by som to inak formuloval, aby sme nestrašili neznalých - vymaže aj tie zbytočnosti, ktoré bežnému užívateľovi nie sú prístupné - ale vymaže to bezpečne bez poškodenia systému.

Ja CCleaner používam už viac ako rok - bez problémov - s takouto konfiguráciou:
Naposledy upravil chlap : 02.05.08 at 18:40
cclean.jpg  
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
a aké máte skúsenosti s Tune up?
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

cactus Pozri príspevok
a aké máte skúsenosti s Tune up?
Ja dobré, podobne ako chlap s CCleanerom. Umožňuje veľa nastavení Win a ich údržbu, ale ak človek nevie čorobí, dá sa aj rozhádzať systém.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Stevo5 Pozri príspevok
Ja dobré, podobne ako chlap s CCleanerom. Umožňuje veľa nastavení Win a ich údržbu, ale ak človek nevie čorobí, dá sa aj rozhádzať systém.
dobre vedieť
ď.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Diskusia, ktorá sa dobre číta. Menej skúsení používatelia si ale musia dávať veľký pozor, aby nemuseli nakoniec použiť univerzálny "čistiaci" nástroj nazývaný "format c:" s následnou inštaláciou všetkého od samého začiatku.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja som si stiahla ccleaner kvôli tomu, že som chcela týmto zablokovať vyskakovanie rôznych reklamných okien. Chápem to však teraz tak, že ccleaner mi uprace DISK - doteraz som to robila cez "čistenie disku " a defragmentáciu, čo je podľa vás nedostatočné.
Ako teda bojovať proti nežiaducim reklamným vyskakovacím oknám?
Naposledy upravil KEJKA : 03.12.09 at 09:39 Dôvod: preklepy
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
ccleaner neblokuje reklamy, musíš si dať adblock

http://www.porada.sk/1181742-post58.html
Naposledy upravil alla66 : 30.11.09 at 05:26
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať