Zavrieť

Porady

vratenie halogenoveho ohrievaca

Dobry den, mama kupila halogen.ohrievac od firmy aml stranka aml-slovakia.sk na predajno - predvádzacej akcii za 4000sk. Zistil som ,ze take ohrievace sa bezne predavaju za 1200sk.
Poradte je mozne vratit tento ohriavac ,kdesi som cital ,ze je mozne vratit
do 7 dni bez udania dovodu. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    bete Pozri príspevok
    Dobry den, mama kupila halogen.ohrievac od firmy aml stranka aml-slovakia.sk na predajno - predvádzacej akcii za 4000sk. Zistil som ,ze take ohrievace sa bezne predavaju za 1200sk.
    Poradte je mozne vratit tento ohriavac ,kdesi som cital ,ze je mozne vratit
    do 7 dni bez udania dovodu. dakujem


    Áno, je to možné vrátiť na základe § 8 Zákona o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji:

    § 7
    Povinnosti predávajúceho



    (1) Pri podomovom predaji je predávajúci povinný okrem všeobecných podmienok predaja 13) a podmienok prevádzkovania živnosti 14) splniť tieto povinnosti:...

    d) písomne upozorniť spotrebiteľa najneskôr pri uzavretí zmluvy na jeho právo písomne odstúpiť od zmluvy do siedmich pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo uzavretia zmluvy o poskytnutí služby a uviesť meno a adresu alebo názov a sídlo osoby, u ktorej môže toto právo uplatniť.


    § 8
    Odstúpenie od zmluvy



    (1) Spotrebiteľ je oprávnený bez uvedenia dôvodu odstúpiť od zmluvy v lehote podľa § 7 ods. 1 písm. d). Odstúpením spotrebiteľa od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje.

    (2) Spotrebiteľ v lehote siedmich pracovných dní odo dňa odstúpenia od zmluvy vráti tovar predávajúcemu bez ohľadu na to, či tovar bol použitý alebo má vady, ktoré spotrebiteľ nespôsobil; primeraná starostlivosť o tovar musí byť zachovaná.

    (3) Predávajúci je povinný prevziať tovar späť a vrátiť spotrebiteľovi cenu zaplatenú za tovar alebo za službu alebo vrátiť spotrebiteľovi preddavok najneskôr v lehote 15 dní odo dňa odstúpenia od zmluvy.

    vratenie halogenoveho ohrievaca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.